Skocz do zawartości

Festung Posen 1945 - pancerne wraki.


YARD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
Witam.
Potrzebuje pewnej informacji -może ktoś pomoże:
czy od strony dzisiejszej Szelągowskiej w strone ulicy Winogrady atakowały jakieś jednostki pancerne ? Na górce koło Bramy Polnej stał Tygrys. Czy w jego strone coś próbowało się przebić na Cytadelę ?

Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeglądałem temat i nie znalazłem tej fotki.
Isy-2 na dzisiejszej ul. 28 czerwca 1956r, na wysokości zakładów Cegielskiego, jada w kier. centrum.
Dużo fotek z Isami, w tym też z Poznania tu:
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?135408-IS-2-tank-photos
Już wkrótce owe" fotki w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko taka moja sugestia, ale takie czarne czapeczki jak u tego pana pod lufą (takie trochę werhrmachtowskie), to pamiętam na głowach starszych poznaniaków jeszcze w latach 60-ych, a gdy patrze na zdjęcia z okupacji w Warszawie to raczej kojarzą mi się czapeczki a la" leninówki" czy coś w tym rodzaju:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poznańska Pantera z Golęcina, ma raczej mało wspólnego z walkami w Festug Posen, ale fotka taka poznańska ;)
Foto wykonano na terenie WSOWPanc. [ na oko początek lat 60 ?]
To ten czołg który podczas transportu niszczył przydrożne latarnie, niechciał iśc do huty.
Fotkę wklejam za aprobatą admina forum http://forum.muzeumbronipancernej.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak to kiedyś napisał @bucka:Delikatne wskrzeszenie tematu jako nawiązanie do zbliżającej się rocznicy zakończenia walk w Poznaniu w lutym 1945 roku..."
Kolejna fotka z Rynku Wildeckiego.
Oczywiście cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wiem, że to temat o pojazdach pancernych, ale wydaje mi się, że tutaj najlepiej moja prośba będzie pasować.
Poszukuję kopii artykułu:
Hans Schultz, Einsatz der Flak- Untergruppe Posen; w Nachrichtenblatter der Hilfsgemeinschaft ehem. Posenekampfer 1. Folge [Juli 1966]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Nowość o Poznaniu. Wydawnictwo Militaria Posen 1945". Co do zawartości merytorycznej to nie wiem, bo dziś dopiero kupiłem. Jeżeli chodzi o fotki to wydaje mi się, że umieszczono w niej zdjęcia z Królewca. Więcej jak przeczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie