Skocz do zawartości

Gdzie te monetki...???


searcher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów..Ostatnio zastanawiam się gdzie najczęściej można trafić na monetki.Pytam o Wasze doświadczenia i autopsje...Mnie zastanawia czy warto szukać na polu???Proszę napiszcie czy najwięcej znajdujecie na drogach,przy zabudowaniach czy na wspomnianych już polach..??
Z góry wszystkim dziękuję i zapraszam do forumm
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Hmmm...ale na polach musi być chyba łatwiej,prawda?Bo przecież żadnych śmieci typu gruzy,gwoździ też chyba raczej mniej..??A tak na marginesie,zastanawiam się czy wśród szanownych forumowiczów, ktoś znalazł jakiś legendarny" dzban monet... :-)))Bardzo proszę o jakąś krótką historyje...miło czasem sobie pomarzyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Najlepiej odwiedź jakieś większe archiwum parafialne. Na pewno znajdziesz jakieś ciekawe miejsca. Np. 40km na północ od Poznania jest wieś Stobnica, obecnie raczej nie robi wrażenia ale kiedyś była tu fabryka obuwia, potężny tartak, a kiedyś spalili ją Szwedzi. Boratynek wyszło tu mnóstwo, innych monet też, jakaś klamerka, łuski i drobiazgi. Jakbyś tu zmierzał to weź sprzęt lepszy od mojego BH bo dobry miesiąc tu złaziłem :-).
Teraz namierzyłem miejsce gdzie 40 lat temu zniknęła wieś. Miała z 50 dymów a teraz jest las. Myślę że saperka trochę popracuje. Ale kumple dobrze mówią, fajna mapa to 75% sukcesu.

Pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
no dobra, dobre mapy to 75% sukcesu, ale jakich map używacie? Ja mieszkam na terenie woj.łódzkiego i u mnie w gre wchodzi tylko Kongresówka skala 1:126 000 i ewentualnie Karte des westlichen Rußlands". Jak szukacie punktów zaznaczonych na tych mapach w terenie i na czym warto się skupić przy tej skali bo karczny to chyba raczej odpadaja? Czy ma sens szukanie na drogach lączących powiedzmy jedną wieś z drugą bo większe trakty niestety mniej więcej pokrywają się z dzisiejszymi drogami głównymi a ruch na nich spory... I ostatnie pytanie ze statystyki:) do tych którzy mają za sobą kilkuletnie dośwadczenie, czy jeśli dobrze namierze np. skrzyżowanie to będe miał pewność że powiedzmy na średnio co 5, 6, 7 ... znajde choć jedną monete, czy ta pierwsza wyjdzie dopiero po np 100 przeszukanych skrzyżowaniu dróg?


PS. Czy jest może ktoś z teremu Wielunia, Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku lub okolic kto miałby ochote na wspólny wypad na monety, chciałbym zobaczyć w jaki sposób szukać aby w końcu coś znaleźć:), nie chodzi nawet o wskazanie konkretnego miejsca bo mam mapy i nie chce na nikim żerować, poprostu sam już nie wiem czy u nas taka bieda z monetami czy ja już po tylu bezowocnych wyjazdach straciem cierpliwość:( Z militariami jest prościej bo zawsze przynajmiej odłamki się znajdzie i wiadomo że TO jest TO miejsce, a że fantów się nie było to trudno, następnym razem będą nie tylko odłamki i łuski:)

Pozdrawiam
Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na drodze leśnej do sklepu znalazłem parę monet PRL, były mniej więcej co 5 metrów w lesie i potem w jedną stronę przeszedłem ze 100m i nic nie znalałem (to już nie było zupełnie w lesie, raczej obok).
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie