Skocz do zawartości

Gdzie te monetki...???


searcher

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że w lesie trafione, ale zastanawiałem się co spowodowało, że ten las był aż tak owocny. Sam ostatnio sporo chadzam po lasach, ale nigdy nie zebrałem takich plonów. Teraz rozumiem - obóz przejściowy. Nic tylko szukać obozów przejściowych...:)

Pozdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I lipa... ogólnie ja nie trafiłem z monet nic starszego niż 1966 r. :) -->

20 zł z 1976 r. (takie duże)
5 zł z 1984 r.
10 gr z 1966 r.
2 gr obiegówka - 1992 r.

pozatym plomba z cyfra '1' ,medalik aluminiowy i 8 łusek.

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast preferuję poszukiwania wokół starych zabudowań-ruin pałacyków, dworków. Prawdą niestety jest, że żeby się do czegoś dokopać trzeba przebrnąć przez masę gruzu i różnego żelastwa. Kilka dni temu natrafiłem pod granicą czeską na ruinę kościoła z XV w., klimat tam niezły choć mam lekkie objekcje czy wbijać łopatę w takim miejscu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez map na czuja również można chodzić, lecz mi trochę szkoda czasu, szczególnie kiedy tego czasu nie ma się aż tak wiele(zrozumie ten kto pracuje i ma dzieci).
Oczywiście co innego kiedy się ma konkretny namiar na miejscówkę.

Miałem namiar iż na działce u znajomego wychodzą monetki – i faktycznie wychodziły, jak naniosłem miejsce na kongresówkę to okazało się iż biegł tędy trakt.
Dalsza część traktu to były pola :-)

Chociaż są i tacy co chodzą na czuja i mają całkiem niezłe wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
cześć ja chodzę przedewszystkim po drogach leśnych można trafić monetki guziki łuski odznaczenia nigdy nie chodziłem po polach a widze że warto.Mam znajomego geologa i mówil że warto chodzić co parę lat wte same miejsca ponieważ ziemia przcuje i wypycha wszystko do góry pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie