Skocz do zawartości

Wrzesień 1939


Rekomendowane odpowiedzi

z twgo wynika, ze jednak ich nie odsprzedaliśmy. Dlaczego nie zostały urzyte we wrześniu? A może został tylko jeden? Coraz więcej pytań.
Chyba żaden z czołgów na zdjęciu grupowym nie brał udziału w walkach. Wyglada to na magazyn mobilizacyjny sprzetu drigiej kategorii dlaośrodków zapsaowych i szkolenia. Sugeruję się w tej ocenie starym kamuflażem na niektórych pojazdach i samochodami panc. Peugeot.

Czy możesz wrzucić jakąś fotkę NC26/27 dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z prób w Polsce były niedawno w wątku http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&ktory=94598&id_forum=0&&sq=Renault%20NC&wi=94911#94911 .
Poszukam w domu bo jest jeszcze chyba parę zdjęć.
Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala dygresja odnosnie polskich M26/27 i NC-1.Oficjalnie zakupiono ich 5 sztuk M26/27 i 20 lub 24 NC-1.O ile te pierwsze mozna zobaczyc na wielu zdjeciach, o tyle tych drugich (ktorych bylo ponoc kilkakrotnie wiecej) w zasadzie nie mozna nigdzie zobaczyc.Odnosze wrazenie, ze na wszystkich zdjeciach NC-1 jest jeden i ten sam czolg.
Bardzo mozliwe, ze nie mam racji.Nie upieram sie przy tym, ale chcialbym to jakos zweryfikowac.Tylko nie podpierajcie sie Magnuskim i dokumentami - znam je.Jesli macie zdjecia -podzielcie sie.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A właśnie, że ten czołg zasłonięty przez faszystów wygląda bardzo dziwnie jak na M26/27! ;-)))...

To chyba rewelacja - szkoda, że go zasłaniają. Przyjrzyjcie się kołom nośnym i napinającemu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowałem z Francuzem (ale straciłem kontakt), który twierdził opierając się na dokumentach Renault, że Polsce sprzedano tylko 1 czołg NC - ten co jest na wszystkich zdjęciach. Pozostałe 20 to wg niego były w rzeczywistości FT-17.

A swoją drogą - co to jest Litzmannstadt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal,
Wlasnei o tym pisalem, ze wyglada mi to na M26/27.I rzeczywiscie to zdjecie to bomba!
Postarajmy sie zweryfikowac to o czym pisalismy.Postawilem pytanie publicznie.Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo jest to troche w poprzek" wersji oficjalnie gloszonej.
Pozdrowienia
Grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po wakacjach i zaczynam lekturę pasjonujących wątków :-)
Ciekaw jestem, czy rzeczywiście na drugim zdjęciu, to jest Łódź? I czy koszary (są garaże), czy może raczej zakład (i stąd ta dziwna numeracja, sprzęt na placu i bez uzbrojenia)?
A zdjęcie z FT-17? Nie wygląda na koszary tym bardziej. Z tyłu jest jeszcze jeden FT-17, a może dwa. Może nawet też z drobnymi ogniwami, bo zawieszenia, to już nie widać ;-)

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście na tym zdjęciu jest czołg opisywany przez Magnuskiego jako Renault wz.32, to czy są jakieś inne zdjęcia tego pojazdu, bo ja nie spotkałem nigdzie jego zdjęć. I jeśli jest to jego pierwsza fotka, no to mamy sensację.
Magnuski pisze, że próby na tym czołgu przeprowadzano w 1933 i 1934, następnie po przeszło rocznym testowaniu rozwiązanie to uznano za mało efektywne i zrezydnowano z niego definitywnie demontując pojazd".
Czyli albo nie zdemontowano go jednak, lub co ciekawsze może był więcej niż jeden egzemplarz.
Pzdr
Bodziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie