Skocz do zawartości

Kee

Użytkownik forum
  • Zawartość

    900
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Kee

  1. Czołem koledzy. Zauważyłem że podczas robót został odkryty sporej wielkości tunel, do tej pory zaślepiony i przysypany skarpą. Wejście zamurowane, został odłupany kawałek wejścia u szczytu sklepienia. Sklepienie łukowe. Ściany murowane widać cegły i kamienie Obecnie tunel zasłonięty plandekami. Znajduje się zaraz obok wiaduktu kolejowego ul. Limanowskiego. (Pinezka niżej) Niestety nie udało mi się zrobić dobrych zdjęć bo ciężko gdy pociąg jest w ruchu. W mediach cisza. Czekam na jakieś info od znajomych z kolei. Wiadomo w środku złoto nazistów i bursztynowa komnata. A tak serio domyślam się że tunel jest znany od dawna, posiada może ktoś jakieś stare plany miasta lub zdjęcia dawnego wiaduktu który znajdował się obok? Podejrzewam, że to stare przejście podziemne. Tylko poziomy gruntu obecnie się nie zgadzają ale to nic dziwnego. Postaram się dostarczyć lepsze zdjęcia.
  2. Pracownik robił sobie robótkę na boku w warsztacie przy oczyszczalni. . https://tvn24.pl/katowice/bojszowy-w-oczyszczalni-sciekow-doszlo-do-wybuchu-pracownik-prawdopodobnie-przecial-szlifierka-katowa-pocisk-7254262 Przedmiot który przeciął szlifierką
  3. No jak widać historia lubi się powtarzać https://tvn24.pl/swiat/australia-tajemnicza-kapsula-na-plazy-czy-cylinder-to-czesc-rakiety-7234896
  4. A jeszcze nie wiem ale uznałem to za trop i szukam w tym kierunku ;D
  5. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/5_Dywizja_Pancerna_SS_„Wiking”
  6. Bo to tanie rzeczy są. A dokładnie darmowe ;) Osobiście używam i polecam, z racji częstych wypraw i wycieczek ta aplikacja stała się dla mnie niezastąpiona dodatkowo dostarcza wielu ciekawostek i danych dodatkowo mapki burzowe rejestrujące wyładowania mają chyba 5min opóźnienie które w przypadku strony Siemensa jest znacznie większe. Ale wiadomo co kto lubi, co komu potrzeba ;) Pozdrawiam.
  7. Moge pleść głupoty i proszę nie brać poniższych informacji za pewnik ale może jako trop. Wydaje mi się że otarłem się kiedyś o taki temat, i było opisane że są to przypinki do butów które były używane w celu oznaczenia właściciela. Niestety nie wiem gdzie to widziałem.
  8. A co mieli tam siedzieć? Wiadomo że to się długo gotuje. Swoją drogą pogratulować jaj i braku mózgu że jeszcze to nagrali
  9. Oj wy dalej na stronie Siemensa siedzicie? Panowie mamy XXI wiek. Polecam aplikacje WINDY. Ruch burz w czasie rzeczywistym, wiele warstw do dodania, między innymi promieniowanie i wiele innych.
  10. Witam, ewidentnie zagwozdka kolejowa. Zbiornik pochodzi ze stacji kolejowej. Masywny, nitowany ~~ 1m wysokosci 40cm-60cm średnicy. Z opowieści zasłyszanych jest to element od pieca grzewczego i był podwieszony pod sufitem Stacja z okolic 1880r. Warmia. Obok były studnie i zbiorniki do zalewania lokomotyw parowych. Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej? Element z 30 lat stoi i gnije nie wiem czy jest wart ratowania.
  11. https://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/Projekty/9-020-1271-2023/$file/9-020-1271-2023.pdf Tutaj link jak by ktoś chciał poczytać. Jest to link bezpośredni do pobrania pdf.
  12. Taką ciekawostkę trafiłem. W załączonym filmiku wyjaśnienia są powierzchowne i potrzeba by się dostać do treści całego projektu jednak istnienie inicjatywy jest budujące. Wiadomo nie róbmy sobie nadziei ale... ;)
  13. Po co łapać króliczka skoro tak przyjemnie się go goni? Ta podkomisja i nie tylko ta to maszynki do wyprowadzania pieniędzy. Cześć podobnych tworów ma jakiś zarząd, strukturę istnieją po parę lat ale nie zebrały się ani razu. A kasa płynie. Dodatkowo podkomisja jest utrzymywana żeby można było ją wyciągać jako temat zastępczy lub gdy jest to politycznie opłacalne.
  14. Trochę to okrutne :D Swoją drogą to bardzo ciekawe jak jeden incydent z balonem zmienił ludzkie podejście do śmiecia wyrzuconego na plażę.
  15. W Japonii morze wyrzuciło wielką stalową kule. Trwają prace nad ustaleniem czym ona może być. Wiadomo podchodzą do niej dosyć ostrożnie. Mina? Boja? Część zbiornika rakiety? Zanim dojdą co to jest my możemy się pobawić w zgadywanki. Zdjęcia całkiem wyraźne i sporo widać.
  16. To chyba koralowce, ale słońce w ekran mi świeci i ciężko się przyjrzeć. Za jakiś czas w domu dokładnie obejrzeć
  17. Wiesz co jest czym czy podpowiedzieć?
  18. O proszę te na dole to łódzk i jeżowiec Te na górze to chyba kawałek drewna i coś w kształcie zęba co zębem nie jest ;p Bardzo fajne u mnie takie to rzadkość. Jaki region?
  19. Ja nad morzem bywam kilka razy w roku i zawsze jakaś skamielinę przytargam jednak nie trafiłem jeszcze tak dobrej. Inaczej ma się sprawa na żwirowniach, tam trafiłem już fajne okazy. Tutaj ostatnie znalezisko (Z jakiegoś powodu zdjęcia dodają się do góry nogami)
  20. Zgadzam się z kolega wyżej. Gratuluję znaleziska, sam na takie poluje.
  21. Zadałem nieprecyzyjne pytanie i dostałem nieprecyzyjną odpowiedź. ? Nie zamierzam z nim nurkować. Właśnie o takie poszukiwania z "cewka w wodzie" mi chodzi ? Czy nie wariuje, jak cewka to znosi itp
  22. Z góry przepraszam jeśli pytanie już padło, temat przeszukałem pobieżnie, podobnego zapytania nie znalazłem. Ktoś próbował bawić się w wodzie 250? Zastanawia mnie czy to dobry pomysł...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie