Jump to content

forttravel

Forum members
 • Posts

  65
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by forttravel

 1. Super trafienie! To jest haubica nadbrzeżna kal. 28 cm, L/16. Niewiele takich było zamontowanych na stanowiskach. Zdjęcie jest prawdopodobnie z poligonu w Juteborgu.
 2. Czy Koledzy urbaniści" zwrócili uwagę na nietypowość prezentowanego już chwilę wcześniej schronu? Jakiś do dzisiaj nie odnaleziony czy raczej już nie istniejący?
 3. Mój dziadek też był góralem"! 2 PSP Sanok, zdjęcie wykonano w 1934 r. a mundur jakby wz. 36? Dwójka" na naramienniku chyba malowana farbą. Odznaka Strzelec Wyborowy, Państwowa Odznaka Sportowa i Odznaka Strzelecka.
 4. Dwa zdjęcia z zamkiem w tle. Defilada jeńców konwojowanych przez cywili-ochotników?
 5. Znalazłem jeszcze taki dokument z załącznika, gdzie jest też mowa o Gnieźnie, ale to pewnie już Wszyscy znacie.
 6. @Alkali - to w takim razie stacja radarowa w Koninie była rozlokowana na tym wycinku mapy, najwyższy punkt jest powyżej poziomicy 102 mnpm na południe od majątku Maliniec? Mój ojciec jest z Konina i pracował w hucie od początku ale nic takiego w tym miejscu nie pamięta (inna sprawa, że podstawy WR są rzeczywiście niewielkie), coś mu się tylko jakieś baraki imaginują.
 7. Zdjęcie powyżej to schron niemiecki, Pozycja Górnośląska? Natomiast super ciekawe jest zdjęcie 2015-02-08 16:26:13 - w tle widoczne polskie kopuły osadzone a sztorc" do próbnego ostrzału i chyba betonowe ściany do tego samego celu.
 8. Gdzieś w koszarach. Zdjęcie z axis forum.
 9. Zamiast betonu widać cegły. Zdjęcie współczesne z: http://schrony.friko.pl/apom.htm
 10. Super strzał! Zdjęcie z 2014-08-01 11:52:30 to chyba ten nietypowy schron z pozycji pod Mławą z otworem na kopułę w stropie. Charakterystyczna długa ściana ze strzelnicą. Trzy kolejne schrony to obiekty z tej samej pozycji.
 11. Słabo widać ale tutaj są wszystkie 3 szt., zaznaczyłem je kropkami.
 12. Wykadrowane z radzieckiej kroniki wojennej, okolice Międzyrzecza, razem widać 3 sztuki, jest na YouTube
 13. Szkoła Podoficerska Piechoty dla Małoletnich nr 1 w Koninie, obecnie SOSW Konin, zdjęcie z wystawy okolicznościowej.
 14. Uczniowie Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 1 w Koninie w akcji, zdjęcia z wystawy okolicznościowej zorganizowanej w SOSW Konin
×
×
 • Create New...

Important Information