Jump to content

forttravel

Forum members
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Czy Koledzy urbaniści" zwrócili uwagę na nietypowość prezentowanego już chwilę wcześniej schronu? Jakiś do dzisiaj nie odnaleziony czy raczej już nie istniejący?
 2. W Instytucie Sikorskiego jest też takie zdjęcie, na którym widać oba pojazdy z tego wątku.
 3. Mój dziadek też był góralem"! 2 PSP Sanok, zdjęcie wykonano w 1934 r. a mundur jakby wz. 36? Dwójka" na naramienniku chyba malowana farbą. Odznaka Strzelec Wyborowy, Państwowa Odznaka Sportowa i Odznaka Strzelecka.
 4. Pomysł uzbrojenia czołgów we francuskie okrętowe armaty plot. wz. 22/24 to kolejny przykład na siermięgę II RP, mieliśmy wyprodukować raptem aż 14 pojazdów? Kto się bawi w takie krótkie serie, to są przecież ilości manufakturowe". Tak, oczywiście można było przecież dokupić kolejne armaty, ale jak to z tym kupowaniem było to widać po historii z armatami wz. 28 dla trałowców ptaszków": kupiono 4 armaty, na dwie kolejne zabrakło już kasy i czasu.
 5. Dwa zdjęcia z zamkiem w tle. Defilada jeńców konwojowanych przez cywili-ochotników?
 6. Tak wiem, chodzi mi o teren na wschód od niego aż do stacji kolejowej w Rozprzy czyli właśnie Borową Górę.
 7. A czy znalazł ktoś na tym terenie ślady po rozpoczętych pracach fortyfikacyjnych z 1939 r.: wykopy pod schrony, fundamenty, itp? Między Oleśnikiem a Rozprzą ukończonych schronów brak.
×
×
 • Create New...

Important Information