Jump to content

forttravel

Forum members
 • Posts

  65
 • Joined

 • Last visited

forttravel's Achievements

0

Reputation

 1. Super trafienie! To jest haubica nadbrzeżna kal. 28 cm, L/16. Niewiele takich było zamontowanych na stanowiskach. Zdjęcie jest prawdopodobnie z poligonu w Juteborgu.
 2. Czy Koledzy urbaniści" zwrócili uwagę na nietypowość prezentowanego już chwilę wcześniej schronu? Jakiś do dzisiaj nie odnaleziony czy raczej już nie istniejący?
 3. Mój dziadek też był góralem"! 2 PSP Sanok, zdjęcie wykonano w 1934 r. a mundur jakby wz. 36? Dwójka" na naramienniku chyba malowana farbą. Odznaka Strzelec Wyborowy, Państwowa Odznaka Sportowa i Odznaka Strzelecka.
 4. Dwa zdjęcia z zamkiem w tle. Defilada jeńców konwojowanych przez cywili-ochotników?
 5. Tak wiem, chodzi mi o teren na wschód od niego aż do stacji kolejowej w Rozprzy czyli właśnie Borową Górę.
 6. A czy znalazł ktoś na tym terenie ślady po rozpoczętych pracach fortyfikacyjnych z 1939 r.: wykopy pod schrony, fundamenty, itp? Między Oleśnikiem a Rozprzą ukończonych schronów brak.
 7. Znalazłem jeszcze taki dokument z załącznika, gdzie jest też mowa o Gnieźnie, ale to pewnie już Wszyscy znacie.
 8. @Alkali - to w takim razie stacja radarowa w Koninie była rozlokowana na tym wycinku mapy, najwyższy punkt jest powyżej poziomicy 102 mnpm na południe od majątku Maliniec? Mój ojciec jest z Konina i pracował w hucie od początku ale nic takiego w tym miejscu nie pamięta (inna sprawa, że podstawy WR są rzeczywiście niewielkie), coś mu się tylko jakieś baraki imaginują.
 9. Zdjęcie powyżej to schron niemiecki, Pozycja Górnośląska? Natomiast super ciekawe jest zdjęcie 2015-02-08 16:26:13 - w tle widoczne polskie kopuły osadzone a sztorc" do próbnego ostrzału i chyba betonowe ściany do tego samego celu.
×
×
 • Create New...

Important Information