Skocz do zawartości

Salieri16000

Użytkownik forum
  • Zawartość

    348
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Ostatnia wygrana Salieri16000 w dniu 17 Kwiecień 2021

Użytkownicy przyznają Salieri16000 punkty reputacji!

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Salieri16000's Achievements

63

Reputacja

  1. Czołem! Jak w tytule: co oznacza symbol "S" na błotniku? Nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat... Jeśli to możliwe, to proszę również o identyfikację ciężarówki widocznej na fotografii. Dziękuję i pozdrawiam!
  2. Czołem! Kolega mój uratował z kontenera na śmieci kilka niemieckich dokumentów w opłakanym stanie. Są mocno uszkodzone, zagrzybiałe, mimo to mają one dla mnie wartość historyczną i sentymentalną, gdyż dotyczą mojego miasta. Chciałbym prosić Was, o przetłumaczenie, czego konkretnie one dotyczą. Wiem, że to kwity kwatermistrzowskiego, na dostawy/odbiór... tylko czego? Będę niezmiernie wdzięczny, jeśli komuś z Was zechce się przybliżyć mi, co zwiera się na tych skrawkach papieru. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
  3. Tytuł książęcy nosili przodkowie od rodziny Rurykowiczów (dynastia książąt i carów moskiewskich), używali go aż do roku 1863. "Najodleglejszy" przodek, którego mam w drzewie genealogicznym to Wasko de Sienno urodzony w 1200 roku... A tu skrócona lista uznań przez innych: PS Nie wiem czemu- być może autokorekta zmieniła mój wpis przy tytule- nie Korzecka a Krzeczowa, czyli byli książętami z książąt, panami z panów na Sienno i Krzeczów. Pozdrawiam serdecznie!
  4. Poczytaj trochę o rodzinie Korey-Krzeczowki, zanim się skompromitujesz. Ostatnim który nosił ten tytuł był Jerzy Korey-Krzeczowki, zmarł w Kanadzie, w XXI wieku. Tytuł książęcy został mu przywrócony po tym, jak udowodnił pochodzenie. Jego potomkowie w Kanadzie, posiadają oryginalne listy z nadania tytułu z XIII wieku, oraz oryginalne listy od różnych królów, książąt i prezydentów różnych państw od XIV do XXI wieku... Krótki opis jednej z kamienic, która mieści się w Kielcach, a w której urodził się książę z książąt, pan z panów na Siennie i Krzeczowie Jerzy Korey-Krzeczowki: Kielce – ul. Sienkiewicza 42 Posesja przy ul. Ruskiej (obecnie Sienkiewicza 42) od Ignacego Halika nabył w roku 1896 Kazimierz Drzewiński, jej część odsprzedał małżonkom Marii i Ludwikowi Szmidtom. Ta część została zagospodarowana w latach 1905 – 1912 i była własnością Marii Szmidt. Mąż Ludwik, pierwszy w Kielcach stroiciel instrumentów muzycznych i właściciel sklepu fortepianów przeniósł z ul. Kapitulnej do oficyny w podwórku skład fortepianów. W oficynie powstał również magazyn mód i pracownia gorsetów „Natalia i Wanda”. Na frontonie budynku w 1987r. umieszczono tablicę poświęconą Edwardowi Meissnerowi (Prezes Zarządu PCK, Harcmistrz, członek Szarych Szeregów ps. „Stanisław”). Druga tablica pamiątkowa, poświęcona Zygmuntowi Czubińskiemu (profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wybitny botanik, badacz flory Gór Świętokrzyskich). 13 lipca 1921r. urodził się w tej kamienicy książę Jerzy Korey Krzeczowski, książę z książąt, pan z panów na Siennie i Krzeczowie. Tytuł książęcy nosili jego przodkowie od rodziny Rurykowiczów (dynastia książąt i carów moskiewskich), używali go aż do roku 1863. Po upadku powstania styczniowego i konfiskacie majątku przenieśli się do Kielc. Ojciec został sędzią. Syn Jerzy uczęszczał do dzisiejszego gimnazjum im. Stefana Żeromskiego. Do 1939r, do wybuchu wojny wydał cztery tomy wierszy: „Siedemnasta wiosna”, „Rytm serca”, „Pamiętnik poetycki” i „Profile młodości”. Przy Sienkiewicza 42 istniał zakład Fotograficzny „Emalit”, założony przez Jacka Obrzańskiego i Kopla Gringrasa. Cieszył się wielką renomą ze względu na nowoczesne wyposażenie. W roku 1939 zakład przejęli Niemcy, a właścicieli zamordowali. - opis wg Reginy i Edmunda Gorzkowskich. Autor zdjęcia: Henryk Weber Krótki rys biograficzny Jerzego Korey-Krzeczowkiego http://www.ppibl.ibl.waw.pl/mediawiki/index.php?title=Jerzy_KOREY-KRZECZOWSKI PS Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
  5. Czołem! Zapewne tytuł mojego posta wydaje Wam się dziwny i niedorzeczny, jednak już wyjaśniam w czym rzecz. Otóż moi przodkowie po kądzieli, z nadania byli książętami, i tak było do powstania styczniowego, kiedy to mój pra pra dziadek Władysław Emil Krzeczowski herbu Korczak, wziął w nim udział. W bitwie pod Małogoszczem (1863), gdzie był jednym z adiutantów generała Langiewicza, został poważnie ranny, w wyniku czego stracił nogę. Za działalność przeciw Rosji Carskiej, tenże pra pra dziadek został zesłany na Syberię, gdzie przebywał do 1869 roku. Za karę, że brał on udział w powstaniu, Rosjanie skonfiskowali mu klucz trzech majątków w powiecie Włoszczowskim, i dali te majątki rosyjskiemu generałowi hr Płazie, który walczył z powstańcami. Stąd moje pytanie: czym jest "klucz trzech majątków"? Z tego co wiem, moi przodkowie byli w posiadaniu conajmniej siedmiu wiosek, w tym: Gnieździsk, Sienna i Korzecka, i przysługiwał im tytuł "księcia z książąt, pana z panów na Sienno i Korzecko"... Za każdy komentarz z góry dziękuję i pozdrawiam!
  6. Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkiego najlepszego. Do następnego!
  7. Czołem! Zwracam się do Was z prośbą o identyfikację tego przedmiotu: Średnica 7,5 cm, długość otworu około 3 cm. Przedmiot najprawdopodobniej wykonano z brązu. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.
  8. Często zakładasz hełm tyłem do przodu?
  9. Lotka pocisku moździerzowego, bezpieczna. Ładunek wybuchowy znajdował się w przedniej części, która się rozerwała. Poniżej rysunek poglądowy- nie twierdzę, że przedstawia on ten sam typ pocisku:
  10. Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy tak piszesz, żeby pisać?
  11. Czołem! Ostatnio znalazłem poniższy wpis na Facebooku. Napisałem do jego autora, że być może uda się pomóc w rozwiązaniu zagadki. Screenshot z oryginalnym postem zamieszczam za jego wiedzą i zgodą. Jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje na temat pradziadka, to może być problem, gdyż poszukujący informacji, nie wie o nim zbyt wiele, jednak wszelkie pytania i uwagi chętnie jemu przekażę.
  12. To samo zdarzenie w innym ujęciu: https://www.liveleak.com/view?t=9Lu9o_1618730463
  13. Odnośnie literatury, taki "kwiatek" znalazłem w necie. Fakt-faktem, było to w okolicach Prima aprilis. PS Przeczytajcie drobny druk na samym dole plakatu.
  14. Salieri16000

    Pandemia

    Coś musi być na rzeczy z tym przekazem o Żydach. W Polsce wszystko się zamyka, bo pandemia, a w Izraelu wszyscy już zaszczepieni i Izrael już otwiera... Wczoraj np. otworzył ogień, do palestyńskich dzieci...
  15. Salieri16000

    Pandemia

    Mnie ta grafika cholernie rozbawiła- mam nadzieję, że i Wam poprawi humor:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie