Skocz do zawartości

Pociąg pancerny


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba to Sosnkowski" - tylko ta fotka co teraz wstawiłeś robiona jest od drugiej strony składu - ten wagon artyleryjski na owej" fotce to ten w głębi tutaj ,a wagon szturmowy nachylony jest na przeciwną stronę i dlatego nie widać dachu. Tak ,to Sosnkowiski" w Łochowie...

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki (ale też o pociągach).
Czy wiecie coś na temat polskiego pociągu pancernego Poznańczyk".
Znalazłem bardzo skąpe informacje na jego temat na sprawa bardzo mnie interesuje.

Pozdrawiam, Mab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dziękuje za pokładane w mojej skromnej osobie nadzieje ;-)

A pociąg to faktycznie musi być pociąg pancerny (BEPO) 75. pułku NKWD, czyli polski Śmiały, zdobyty przez Rosjan w 1939 we Lwowie, a potem w 1941 gdzieś w okolicy Husiatyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć... Zdjęcie jest mało wyraźne i zdeformowane po lewej. Wieża i układ nieco przypominają wagony Groźnego w Panzerzug 21 i 22 - ALE np. na dachu wież nie ma osłon celowników, nie ma też wieżyczki obserwacyjnej, osłony podwozia też są bardziej wycięte. Skłaniałbym się, że to nie nasz pociąg. Gdyby nie to, że osłony podwozia sugerują podwójne wózki (co jednak nie musi być prawdą, bo nie widać dokładnie podwozia), ogólny ukłąd i wieża bardziej przypomina mi dwuosiowe czeskie wagony użyte w Panzerzug 24 i jeszcze jakimśtam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie