Skocz do zawartości
  • 0

Encyklopedia niebezpiecznego złomu!!!


ZnaChoR

Pytanie

zróbmy tutaj encyklopedie z nazwaaami i fotografiami niebezpiecznego żelastwa. aby inni poszukiwacze wiedzieli na przyszłość żeby takich rzeczy jak te przedstawione przez was , nigdy nietykali i informowali o tym policje lub inne środki mundurowe aby inni nie napotkali sie na ich znaleziska. prosze o wasze propozycje do listy!!!

jak to mówi mój ojciec: kop lewą nogą bo na prawej sie fajnie chodzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

wy też pewnie nie jesteście takimi świętoszkami teź kideyś pewnie chcieliście cosik z waszej kolekcji sprzedać żeby mieć jakiś grosz przy duszy!!"


Sorry ale ja nigdy nie sprzedałem ani nie sprzedaje fantów, nie po to je zbieram żeby póżniej je opchnąć na jakimś bazarze.I co mi z tej kasy?Wydam na żarło lub piciu i nic nie będe miał.Już wole sobie odkładać kase z drożdzówek do szkoły albo kieszonkowego;p

A pomysł nie jest zły, ale troche poszliśmy w złym kierunku, jeśli już, to powinny być jak mówili poprzednicy przedmioty nie wyglądające na niebezpieczne.Choć wątpie żeby ktoś pomyliłby mine z magazynkiem do pepechy;p.


Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z mniej znanych granatów przeciwpancernych prdukcji niemieckiej.
Rakietowe pociski kalibru 88 mm z okresu II WŚ wystrzeliwane z granatnika
przeciwpancernego (pancerzownicy) typu PANZERSCHRECK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najbardziej znanych granatów II WŚ (przynajmniej z filmów i opowiadań), bezodrzutowy
granatnik przeciwpancerny (pancerzownica) jednorazowego użytku, konstrukcji niemieckiej
typu PANZERFAUST. Produkowany był w trzech odmianach: I, II, 60 m. Nadkalibrowe granaty
kumulacyjne o kalibrze 100 mm [ I ], i 150 mm [ II i 60 m] (na zdjęciu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia żołnierza na polu walki poza karabinem jest granat
ręczny. Armia niemiecka zarówno w I jak i w II wojnie światowej posługiwała się granatami odłamkowymi
o bardzo charakterystycznej konstrukcji. Najbardziej znanym elementem konstrukcyjnym była drewniana
rączka mocowana do granatu.Zaistniej w Sieci profesjonalnie » Pakiet Ja w Sieci « r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho! Ale burzliwa dyskusja się wywiązała :) Jak chcecie ,to ciągnijcie to dalej ,ja juz się nie udzielam - w końcu mogę zostać zlinczowany za to że wrzucam fotki niemieckich moździerzówek. :)
Dziekuję za pochwalenie mnie za fotkę długopisu"!

pzdr

bjar_1

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawej 122 mm pocisk
artyleryjski, 120 mm rosyjski granat moźdzerzowy stosowany w moździerzach
wz.38 i wz.41, 75 mm niemiecki granat moździerzowy stosowany w
granatnikach wz.18 (Minenwerfer 18), 82 mm granaty moździerzowe
produkcji rosyjskiej stosowane w moździerzach wz.37 i wz.41.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przedstwia 120 mm
naboje moździerzowe stosowane w 12 cm moździerzach sGr Wr 42, które
masowo weszły na wyposażene wojsk niemieckich pod koniec 1943 roku,
oraz 50 mm naboje moździerzowe stosowane w 5 cm moździerzach leGr Wr
36, które weszły na wyposażene wojsk niemieckich w latach 1936 - 1939 i
były na wyposażeniu każdego plutonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisaj widziłem cos takiego w lesie- skrzyżowanie POMZ-a z pociskiem możdzierzowym (w przyblizenieu -cos jak pomz z lotakmi i jakims uderzeniowym zapalnikiem)
wie moze ktos co to za cudak?
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z najlepszych naboi artyleryjskich II WŚ, kompletny
i doskonale zakonserwowny, w pełni sprawny technicznie niemiecki 88 mm
przeciwpancerny nabój artyleryjski PzGr 39/1 stosowany w doskonłych
armatach kalibru 88 mm 8,8 cm PaK 43/2 i 8,8 cm PaK 43/3 L/71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mieliście dobry , ale obraliście niewłaściwy sposub odstraszania. karzdy dobrze wie że granaty , miny pociski moździeżowe i zapalniki są gadzetami wybuchowymi a tym samym niebezpiecznymi.
lepiej pokarzcie zdjęcia czegoś co zdecydowanie nie wolno brać , bo pasiada jakieś mechanizmy wewnętrzne uniemożliwiające ruszanie tego i/lub puźniejsze rozbrojenie , bo np. dużo jest takich któży znoszą np. puste skorupy pocisków (żeczy zupełnie bezpieczne i legalne), lepiej pokazać jak wygląda taki pocisk uzbrojony i niebezpieczny .
ktoś kto znosi do domu rozrywki to napewno się nie wystraszy zdjęcia pocisku moździeżowego lub granatu F1 , ale jak się pokaże kiedy coś takie jest niebezpieczne to napewno się zastanowi czy to ruszać.
pozdr
Romel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea dobra, ale wykonanie do d....
Jak było wspomniane moździerzówka, to moździeżówka, czy 50mm, czy 120mm kształt ten sam, więc co tu da 10 fotek (i to bez skali porównawczej)?
Dodatkowo temat za kilka dni zejdzie na dół forum i nikomu nic nie da. Jeśli już robić, to z głową.
Czyli ktoś zbierze fotki odpowiedniej jakkości, wielkiści itp, potem wejdą one w jakieś miejsce widoczne i stałe na stronie.
Moim zdaniem było by to przydatne, postów z pytaniem - akie coś z ebonitem z przodu", lub dyszą z tyłu" - czyli granaty do garłacza, było przynajmniej kilka.
Podobnie zapalniki do min, czy włoskie granaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie