Skocz do zawartości
  • 0

Encyklopedia niebezpiecznego złomu!!!


ZnaChoR

Pytanie

zróbmy tutaj encyklopedie z nazwaaami i fotografiami niebezpiecznego żelastwa. aby inni poszukiwacze wiedzieli na przyszłość żeby takich rzeczy jak te przedstawione przez was , nigdy nietykali i informowali o tym policje lub inne środki mundurowe aby inni nie napotkali sie na ich znaleziska. prosze o wasze propozycje do listy!!!

jak to mówi mój ojciec: kop lewą nogą bo na prawej sie fajnie chodzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Adler153 - jak juz wczesniej napisalem - dopiero zaczynam. Traktuje to jako swietna zabawe.Tak sie zastanawiam, czy jak ty zaczynales chodzic z wykrywaczem, czy juz wszystko wiedziales na temat miliariow? Nie sadze. Wiec nie oceniaj stanu wiedzy innych, bo zapewne, Ty jako doswiadczony szperacz wiesz juz wszystko na temat uzbrojenia i obudzony w nocy bedziesz mogl podac cechy charakterystyczne wszystkich pociskow mozdziezowych.
Jesli moj post wyda Ci sie w jakis sposob obrazliwy - przepraszam, ale nie zapominj, ze Ty tez kiedys zaczynales.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada dla początkujących: nie za wiele nauczycie się z fotek i opisów, najlepiej podłączcie" się do bardziej doswiadczonego kolegi, znając co nieco krecie" srodowisko myślę że starzy wyjadacze nie odmowią wam pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MTC, przeczytaj to http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=2&ktory=86679#86679
oraz to ze temat Pana ZnaChoRa zostal usuniety z forum gdzie WYRAZNIE prosil o instrukcje rozbrojenia pocisku w celu przygotowania go do SPRZEDAZY, stad powstal temat na indentyfikacji http://www.odkrywca-online.pl/index1.php?action=forum&iletab=jedna&sub=pokaz_watek&id_forum=2&ktory=86329#86329, a widze i Twoj dopisek MTC.
A Panie ZnaChoR ja niewiem skad masz kase na wykrywke i ile jest Ci potrzebne kieszonkowego sadze ze sporo czekam na jakieś cenne znalezisko przez które zwróci mi sie na wykrywacz!!" - tego niebede komentowal. Chcesz nauki? Ogladaj forum bo to co robisz staje sie conajnmiej dzwine.
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie umiesz rozróżnić magazynka do pepeszy od miny to lepiej zabierz się za wyszywanie a nie zbieranie militarii.Moim zdaniem na wykopki powinno się iść już z pewną wiedzą na ten temat, bo nie wiadomo co można wykopać i jak się z tym obchodzić.A najlepiej, jak mówi kolega skumać się z kimś doświadczonym w tych sprawach.


Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Moim skromnym zdaniem sens miałoby pokazywanie na zasadzie porównania zdjęć rozrywek uzbrojonych i nieuzbrojonych (naturalnie z opisem w czym rzecz). Wtedy każdy niedoświadczony kopacz mógłby na pierwszy rzut oka od razu stwierdzić, czy ma do czynienia z czymś, co może w każdej chwili du..ąć, czy nie. Ja sam kopiąc za militariami mam nadzieję, jak najrzadziej znajdować tego typu rzeczy, ale powiem Wam, że samo życzenie nie wystarcza :-)))
A posty w stylu jak się nie zna, to niech nie szuka militariów" uważam za nie bardzo na miejscu, bo nie dość, że wylewają przysłowiowe dziecko z kąpielą (bo militaria to nie tylko rozrywki), to jeszcze powodują, że niewytrawni eksploratorzy boją się o cokolwiek zapytać na forum, żeby ich ktoś nie wyśmiał, ani nie przegonił. Ja sam otwarcie przyznaję, że mimo 36 lat moja znajomość rozrywek jest raczej niedoskonała ale równocześnie jestem też otwarty na nową wiedzę. Jeśli jednak nikt się nią nie będzie chciał podzielić, a wszyscy będą zgrywali gości już w temacie" to pewnie w końcu komuś urwie łapę, a tym kimś" niekoniecznie muszę być ja :-)
Tyle z mojej strony tyle.
YP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze do Domino.
Pewnie nie każdy początkujący" chce brać kogoś ze sobą do lasu. To tak, jakbyś na swój pierwszy raz z dziewczyną brał kolegę, który już o" robił, bo boisz się, że ona zajdzie w ciążę. :-))
A tak na serio, wielu jest pewnie takich, którzy w swoim otoczeniu nie mają nikogo, kto się na tym zna.
YP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mają taki dział jak Poznajmy się" i tam mogą się skumać z kimś ze swojego miasta.A myślisz że jak ze mną było?Ja również nie znałem nikogo, kto chodził z piszczałką.Dużą większość poszukiwaczy poznałem przez GG, dział Poznajmy się", forum Odkrywcy oraz stronke Grupy ZGR.Tak więc dla chcącego nic trudnego:))


Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?
Poumieszczaliście zdjęcia : granatów , pociskówm moździeżowych , min , pocisków altyleryjskich.
Nie chcę być złośliwy ale karzdy , nawet dziecko wie co to jest i że jest to niebezpieczne, każdy potrafi to rozpoznać i nie pomyli tego z np puszką od maski pgaz.
Jednym słowem temat jest do D...pytylko bjar umieścił coś co można się na coś takiego przypadkowo i nieświadomie nadziać bo wygląda niewinnie.
Romel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Romel podsumował jak trzeba.:)
Niestety widze,że często ostatnio z jakiegoś tematu powstaje kłótnia.Ale cóż,gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania na jeden temat.

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również myśle że temat spalony.Każdy przecież wie jak wygląda granat, pocisk czy mina to jest przecież oczywiste.Zgadzam się tu z Romel że jedynie bjar_1 przedstawił coś co rzeczywiście wygląda niewinnie i można pomyślec że co takie małe coś może mi zrobić"?Jeżeli już taki temat miałby być to powinny być rzeczy mniej oczywiste niż granaty czy miny.A Znachora pozostawiam bez komentarza, mi wydaje się to w każdym bądż razie podejrzany (chodzi o pytania o pociski, rozbrajanie itd).


Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Monti ale wcale sie kloce poprostu wk... mnie niesamowicie goscie ktorzy traktuja wykrywke jako zrodlo dochodow, potem mamy dolki w lesie, akcje z policja i straznikami lesnymi, niewypaly przy drodze az po rozkopane groby, usuniete aukcje, bzdurne ustawy i wieczny smrod kolo ludzi z wykrywaczami - mam tego dosc!!!
Co do rozrywek tematow na forum bylo juz kilka kazdy umarl tworzenie czegos nowego mija sie z celem i tak nic z tego niewyjdzie - jesli Pan ZnaChoR chce sie dowiedziec jak postepuje sie z rozrywka niech przejzy forum! Tak jest najlatwiej.
Piorek
P.S. Bardzo przepraszam jesli kogos urazilem, wiecej w tym temacie niebede sie udzielal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtur moja rada bierze sie raczej ze zdrowego rozsadku niz z doswiadczenia. na militariach znam sie nie najlepiej i jesli wybieram sie juz w teren bogaty w zelastwo to zawsze z kims bardziej doswiadczonym. nie uwazam, zeby rozsadek byl jakas ujma na honorze zbieracza. wole uczyc sie z kims a nie kombinowac samemu z zelastwem, ktorego nie jestem pewien.

pozdrawiam
tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy tutaj encyklopedie z nazwaaami i fotografiami niebezpiecznego żelastwa. aby inni poszukiwacze wiedzieli na przyszłość żeby takich rzeczy jak te przedstawione przez was , nigdy nietykali i informowali o tym policje lub inne środki mundurowe aby inni nie napotkali sie na ich znaleziska. prosze o wasze propozycje do listy!!!

jak to mówi mój ojciec: kop lewą nogą bo na prawej sie fajnie chodzi"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achaa!!! jeszcze niedodałem żebyście niedawali opisów typu:
jaki zapalnik, odłamkowy czy nie odłamkow. to jest nie ważne, ważne jest to dla młodszych adeptów żeby tego nieruszali bo to może być ich ostatnie znalezisko!! im mniej takich opisów tym mniej sie będą czepiali admini tego forum i tej strony internetowej!!!więc prosze o nadsyłanie wiadomości na ten temat!!! a być może sie okaże że komuś życie uratowaliśmy,przecież niechcemy śmierci naszych kolegów po fachu.więc poruszmy ten temat!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc jeśli temat poruszony jest bez sensu, to odpowiedźcie mi na pytanie: czy początkujący poszukiwacz odróżnił by Magazynek talerzowy do Diegtariewa wz28 od miny talerzowej,chyba nie????a więc trzeba zamieszczać te zdjęcia niewinnych znalezisk lecz niebezpiecznych aby inni niemieli okazji do stracenia życia!!
acha i wytłumacze się teraz z wcześniejszych postów
1.pytanie o pocisk: pierwsze kture usuneli z forum i drugie którego na szczęście nieusuneli miało za zadanie wyjaśnić mi czy ten pocisk ktury znalazłem jest odłamkowy, wybuchający czy nie lub jak inni wolą niebezpieczny czy nie!!
2.pytanie o monety: nie było tam mowy o wycenie tych monet tylko czy jedna z nich jest rzadka??
ps.pocisk był moim pierwszym znaleziskiem z militariów i myślałem że to jest zwykły pocisk p.panc ale sie okazało że takie pociski mogły być też odłamkowe,więc zwróciłem się z prośbą do was o wytłumaczenie mi jaki posiadam i zrobiłem to tylko dla naszego bezpieczeństwa,a jeśli spytałem sie o to ile on kosztuje i gdzie można coś takiego sprzedać to spytałem się z czystej ciekawości i wiedzy na przyszłość,wy też pewnie nie jesteście takimi świętoszkami teź kideyś pewnie chcieliście cosik z waszej kolekcji sprzedać żeby mieć jakiś grosz przy duszy!!
moje pytanie jest bardzo ważne z tą miną, i przemyślcie to jak już macie na mnie nachodzić głupimi tekstami,prosze was o rozsądek!
pzdr.ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem poczatkujacym szperaczem - nie znam sie na uzbrojeniu, czyt. ksztalcie, dlugosci, cholerstwem siedzacym w srodku metalowego ustrojstwa. Dzieki tej wymianie zdjec mam juz jako takie pojecie w tej dziedzinie. Patrzac na zdjecie bjara_1 zapalnika Kowiesznikowa - mi osobiezielonej" po wyciagnieciu z ziemi czegos takiego nigdy by nie przyszlo do glowy, ze to potrafi poranic, zabic. Dlatego popieram projekt ZnaChoRa, jednoczesnie proszac o zdjecia nie samych pociskow, granatow, ale tego typu rzeczy - tlumacze dlaczego - dlatego, iz ksztalt bombki, pocisku, granatu jest raczej latwo rozpoznac, natomiast ksztalt i przeznaczenie tego typu rzeczy (uklon w strone bjara_1) jest dla laika nierozpoznawalny...
Dlatego prosze o wiecej tego typu fotek.
A jesli chodzi o rozbrajanie i kolekcjonowanie tego typu rzeczy - na mnie nie liczcie - mam dla kogo zyc.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bjar że jako pierwszy dałeś przykłady tego typu złomu!oby takich wspaniałych ludzi jak ty było jak najwięcej, i oby jak najwięcej było zdjęć i opisów!
pzdr. ZnaChoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie