Skocz do zawartości

Zdjęcie polskiego sprzętu z 39


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 322
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Było jeszcze zdjęcie z archiwów któregoś z kolegów przedstawiające grupę robotników w Łodzi a za nimi C2P widoczny z tyłu (dość rzadkie ujęcie). Ale to dopiero jak wrócę z wakacji :-)

Pozdrawiam,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę się z moimi pytaniami. Może ktoś jednak coś wie:
Interesuje mnie piąte zdjęcie z tego wątku.
Jest na nim coś jakby ciągnik 4CP i haubica 155mm na gumowych kołach. Tu mam kilka pytań do fachowców
1. Czy to faktycznie 4CP i haubica 155mm?
2. Czy wydzieliście jeszcze jakieś zdjęcia polskiej artylerii w malowaniu maskującym (pasy w różnych kolorach)?
3. Czy wiecie ile polskich dział (armat i haubic) dostało gumowe koła?

W międzyczasie w domowej bibliotece znalazlem zdjecia dowodzące że w 10BK haubice byly malowane jednolicie a armaty 75mm w pasy.

Czy ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik C4P owszem, ale z armatą 120mm wz.78/09/31 (był już ten temat gdzieś na forum). Rzuć okiem na http://derela.republika.pl/c4pl.htm .Ogumione koła dostało zapewne niewiele więcej, niż 12 dział 120 mm (które znalazły się potem w 6.dam), oraz co najmniej 4 haubice 100 mm i 12 armat 75 mm. Zdjęcia artylerii polowej w malowaniu maskującym raczej się nie zdarzały, prędzej motorowej.

Gdzie znalazłeś tą informację o malowaniu haubic 100 mm?.. Jak na razie, znane są chyba tylko 2 zdjęcia ogumionych haubic 100mm, na tyle kiepskiej jakości, że nie mogę nic pewnego powiedzieć o malowaniu (ale być może pasy by się odcinały wyraźniej). Jest za to zdjęcie armat 75mm 10.BK, na którym widać pasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tego pięknego łazika na pierwszym zdjęciu (http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15504&item=3290969511&rd=1 ). Taki sam (ten sam?) jest na zdjęciu u Trojcy, zamieszczonym wyżej, ale w innej scenerii.

Pytanie: co to jest?... PF-508/518 - ale z czym? Na podstawę do ckm-u to nie wygląda - czyżby rozkładany maszt antenowy? Nigdzie nie spotkałem wzmianki o pojazdach w takiej konfiguracji - znane były wersje radio, ale z udą"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego zdjęcia C7P:
1. Wcześniej znalazł je już Bodziu :-)
2. Czy ktoś mółby odcyfrować" te gryzmoły (nawet bez tłumaczenia). Zdaje się, że jest tam nazwa miejscowości?
3. Zdjęcie tego samego zestawu na ulicy było już chyba. Bardziej z góry i od tyłu. Może ktoś wstawić? Ulicą przechodziła chyba kobieta (ubrana). Przepraszam, ale jest już późno ;-)

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze byla to podstawa uniwersalna pod km przeciwlotniczy.Mam gdzies zdjecie lazika z wz.30 w wersji AA - po weekendzie postaram sie poszukac - jest w jakiejs ksiazce - niezbyt chyba dokladne, ale wydaje mi sie , ze to taka sama podstawa.
Pozdrowienia
Grendel
P.S.Jak wreszcie wygrzebie sie w pracy, to postaram sie dogrzebac ile dzial ogumiono".
G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PF-508/518 z ckm, ale wz.30 miałby sens, bo o takich wiadomo. Jedyne zdjęcie jakie znam jest u Tarczyńskiego Pojazdy w WP 1918-39" s.296, ale na tyle fatalnej jakości, że w ogóle nie widać podstawy - tylko podpis mówi, że rójnożna"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=15504&item=3290105711&rd=1&ssPageName=WDVW - a ja nie mogę wejść w ten link do Ebaya i zobaczyć tej fotki C7P z moździerzem :( mógłby ktoś ją wstawić? Z góry dziękuję!

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie