Skocz do zawartości
  • 0

czy jest bezpieczny...


Gość P.D

Pytanie

Witam,wykopałem dzis pocisk i mam obawy czy to jest zwykły czubek od ckm,(czy od czegos podobnego)czy jest to mały niewypał,ma gługosc ok 5,5cm srednica ok 1,2cm,ma charakterystyczna obwodke u dołu jak maja np szrapnele,lecz bardziej cienką,na gorze jest otwor wielkosci ok 5mm,(na zapalnik???!)wymiary podałem a oko" gdyz przedmito został dla bezpieczenstwa w innym miejscu,jest ładnie zachowany,wiec przydał by sie do kolekcji,prosze o odpowiedz,bądz fotki tego typu małych pociskow,moze cos porownam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Moj nie ma zapalnika,tyle wiem...nie mam tez pewnosci czy to nie jakis pocisk od ckm-u..jesli ma ładunek,a nie ma zapalnika,jakie stanowi zagrozenie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od takiego co na fotce poszła kiedyś w diabły prawa dłoń, aż do nadgarstka włącznie.Koleś musiał się ożenić bo nie dawał rady z konikiem lewą ręką/widocznie dla praworęcznego mniejsza to przyjemność/. J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....moczyłem to w otcie,noi po jednym dniu,załuwazyłem,ze jednak cos tam jest ,nie jest to typowy szpiczasty zapalnik,lecz jest mosięzny lekko zagłębionyy (to jest zapalnik) po drugiej stronie jest cos przypominajace spłonke....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz masz zapewne to co obok.
Choć na fotce nie widać, to z przodu jest wgłębienie. (leciutkie).
Jest to pocisk wypełniony materiałem wybuchowym!!!

Fotki z: http://inert-ord.net/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko granat karabinowy!!ale wymiary za małe??mogę się mylić ale miałem w ręku takie ustrojstwo tyko większe!!
dwa lata temu dzieciaki się tym bawiły rzuciły idąc na drogę i wybuchło!!sprawa była w telewizji!! jeden zabity i dwóch rannych albo dwóch rannych i sitko na jezdni :(
pozdrawiam
yasiooxx@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mietek...tak to jest cos takiego jak ten na fotce C"...a szkoda ze niebezpieczny,bo tak fajnie sie zachował,musze isc go zakopac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wykopałem dzis pocisk i mam obawy czy to jest zwykły czubek od ckm,(czy od czegos podobnego)czy jest to mały niewypał,ma gługosc ok 5,5cm srednica ok 1,2cm,ma charakterystyczna obwodke u dołu jak maja np szrapnele,lecz bardziej cienką,na gorze jest otwor wielkosci ok 5mm,(na zapalnik???!)wymiary podałem a oko" gdyz przedmito został dla bezpieczenstwa w innym miejscu,jest ładnie zachowany,wiec przydał by sie do kolekcji,prosze o odpowiedz,bądz fotki tego typu małych pociskow,moze cos porownam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie