Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie c.d.


Rekomendowane odpowiedzi


Renata Gruszczyńska, radna Koalicji Obywatelskiej z Kielc, została prezeską Mesko, kluczowego dla polskiej armii producenta amunicji i rakiet Piorun. Jej poprzednim zajęciem było kierowanie miejską spółką zajmującą się zielenią, która nie ma nic wspólnego ze zbrojeniami. PGZ ucina krótko: wybraliśmy najlepszego kandydata.

No to teraz wyrzutnie rakiet będą na każdym kwietniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan pokojowy wg. Trumpa (tłumaczenie przez translator)

Trump może udzielić Ukrainie pożyczki w wysokości 500 mld USD - były sekretarz stanu USA Pompeo 

Z artykułu WSJ „Plan pokojowy Trumpa”.
▪️wojna powinna zostać zamrożona, Ukraina odbudowana i uzbrojona. NATO powinno przeznaczyć 100 mld dolarów na broń na nową wojnę w przyszłości;
▪️potrzebna broń bez ograniczeń, tyle ile potrzebuje Ukraina, ale na kredyt;
▪️potem Ukraina powinna dołączyć do NATO i UE;
▪️zmuszenie Krajów UE do wydatków na obronę w wysokości 3% PKB, rozwój kompleksu wojskowo-przemysłowego;
▪️wprowadzenie „Prawdziwych” sankcji wobec Rosji. W tym celu należy odblokować potencjał energetyczny Ameryki;
▪️Кrym musi zostać zdemilitaryzowany.

Jeśli Rosja spełni wszystkie warunki, Zachód będzie stopniowo znosił wobec niej sankcje.

Edytowane przez Cypis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pan Pawluk ma niedobory, albo pojawiło się na froncie sporo czegoś o dużej mocy/skuteczności.

 

"W ciągu ostatniego tygodnia wojna elektroniczna stłumiła 7916 (!) bezzałogowych statków powietrznych wroga” – Dowódca Sił Lądowych Pawluk"

IMG_20240726_204845_565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ukraiński MiG-29 z zawieszonymi na nim precyzyjnymi bombami GBU-39. Wcześniej zakładano, że bomby te będą używane z ziemi z silnikami wspomagającymi z M142 HIMARS MLRS, jednak ta opcja najwyraźniej okazała się prymitywna i wymaga poprawy"

 

IMG_20240726_212615_169.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cypis napisał:


Renata Gruszczyńska, radna Koalicji Obywatelskiej z Kielc, została prezeską Mesko, kluczowego dla polskiej armii producenta amunicji i rakiet Piorun. Jej poprzednim zajęciem było kierowanie miejską spółką zajmującą się zielenią, która nie ma nic wspólnego ze zbrojeniami. PGZ ucina krótko: wybraliśmy najlepszego kandydata.

No to teraz wyrzutnie rakiet będą na każdym kwietniku. 

Rozumiem, że poprzednia, z nadania pisuaru, baba-dyrektor Mesko - wcześniej kierująca MPK w Kielcach Ci nie przeszkadzała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bjar_1 napisał:

Rozumiem, że poprzednia, z nadania pisuaru, baba-dyrektor Mesko - wcześniej kierująca MPK w Kielcach Ci nie przeszkadzała?

Nie nie rozumiesz (zresztą nie pierwszy raz czegoś nie rozumiesz)

po pierwsze primo - napisałem o obecnej prezes i nic nie wspominałem o poprzedniej, więc skąd wniosek, że poprzednia mi nie przeszkadzała

po drugie primo - może należy czytać ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem, że obecna prezeska mi przeszkadza lub też, że mi nie przeszkadza

po trzecie primo - wystarczy, że poprzednia prezeska tobie nie przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie