Skocz do zawartości

Wojna na Wschodzie vol. 1/12


Rekomendowane odpowiedzi

Pis wydał 2 mld na na "wielki wał" ( pamiętam kto tutaj też tak to przedstawiał) i zaporę która nigdy nie powstanie ( to akurat Tusk).

Teraz Tusk nagle ogłasza 10 mld na rozbudowę umocnień na wschodniej granicy bo nagle "odkrył" po wyborach wojnę hybrydową ze strony Białorusi ?

Żadnego drwiącego komentarza ? Zbiorowa amnezja jakaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Janko Muzykant napisał:

Pis wydał 2 mld na na "wielki wał" ( pamiętam kto tutaj też tak to przedstawiał) i zaporę która nigdy nie powstanie ( to akurat Tusk).

Teraz Tusk nagle ogłasza 10 mld na rozbudowę umocnień na wschodniej granicy bo nagle "odkrył" po wyborach wojnę hybrydową ze strony Białorusi ?

Żadnego drwiącego komentarza ? Zbiorowa amnezja jakaś ?

Tusk buduje umocnienia i fortyfikację przeciw nielegalnym imigrantom? No szalony. Dziękuję Janko za otwarcie oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karpik napisał:

Helikopter prezydenta Iranu Raisiego spłonął po rozbiciu się – media

Zdjęcia rzekomo wykonane z miejsca katastrofy helikoptera przewożącego prezydenta i ministra spraw zagranicznych Iranu opublikowała irańska agencja Isna. Wcześniej agencja Reuters, powołując się na irańskiego urzędnika, podała, że po upadku helikopter uległ całkowitemu spaleniu. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o losach pasażerów .

Pomimo złej pogody akcja poszukiwawczo-ratownicza trwała całą noc. Według irańskich mediów w miejscu wypadku jest zimno i pada deszcz. W poszukiwania helikoptera zaangażowana była także armia irańska.

Jak podaje agencja Tasnim, ratownicy dotarli na miejsce katastrofy helikoptera około szóstej rano czasu lokalnego.

Edit. Jakaś lipa chyba bo zdjęcie w necie od 2020

IMG_20240520_055657_089.jpg

Następny prezydent Iranu będzie jeszcze bardziej agresywny, radykalny, fundamentalistyczny. Możemy o to być spokojni.

Rodzina ruskich śmigłowców bazująca na Mi-8 może odnotować kolejny sukces. Po wypadku Mi-8 z polskim premierem Millerem teraz Mi-171 z prezydentem Iranu.

Teraz wypada czekać na irańskie teorie spiskowe, jak to Mośsad zabił im prezydenta i jednego z ajatollahów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jedburgh_Ops napisał:

Następny prezydent Iranu będzie jeszcze bardziej agresywny, radykalny, fundamentalistyczny. Możemy o to być spokojni.

Rodzina ruskich śmigłowców bazująca na Mi-8 może odnotować kolejny sukces. Po wypadku Mi-8 z polskim premierem Millerem teraz Mi-171 z prezydentem Iranu.

Teraz wypada czekać na irańskie teorie spiskowe, jak to Mośsad zabił im prezydenta i jednego z ajatollahów.

To był Bell 212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prezydenckiej eskadrze są tam i Mi-171, i Agusta-Bell 212. Leciały w tej delegacji trzy śmigłowce. Okazuje się, że Mi-171 przeżyły, a sypnął się jednak Bell,  tylko że nie ze swojej winy. Ani on był serwisowany (miał 30 lat), bo embargo na części, ani miał awionikę do lotów IFR. Czyli zero wyposażenia i zero procedur do takiego lotu, jaki był realizowany. Czyli „Zmieścisz się, śmiało” po islamsku. Rozwalił się na wysokości zaledwie 1300 m n.p.m., czyli na zwyczajnej dla śmigłowca; nie wykończyły go warunki „hot & high”.

Ale co tam – w tamtejszym ciemnogrodzie najważniejsze, że Allāhu Akbar i że na irańskiego prezydenta-rzeźnika w ogrodzie Dżannah czekają 72 hurysy. Co islamskie, czyli rekordowe w tym przypadku, to jednak trzeba oddać – ten ciemnogród pobił tym lotem chyba wszystko, co znane w kategorii głupoty i nieodpowiedzialności lotniczej.

Wpływu na wojnę na Ukrainie ten wypadek raczej mieć nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy we francuskich Alpha Jetach, czyli lekka zmiana systemu szkolnictwa na F-16. Normalnie lata się szkolnymi T-38 Talonami, a potem przesiadka na F-16D. Ale żeby było szybciej to część szkolenia z Talonów przejęli Francuzi na Alpha Jetach.

image.thumb.jpeg.8e0890207c9c75b44ce8fe9a772c4f69.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 20.05.2024 o 09:53, karpik napisał:

Tusk buduje umocnienia i fortyfikację przeciw nielegalnym imigrantom? No szalony. Dziękuję Janko za otwarcie oczu.

No to jeszcze szerzej otwieramy oczka:

"Sam fakt, że premier wspomniał już o uruchomieniu programu, pozwala przypuszczać, że to właśnie z tego, dziesięciomiliardowego funduszu są finansowane prace nad poprawieniem kilkusetkilometrowego muru, który na granicy z Białorusią miał powstrzymać imigrantów nielegalnie przekraczających polską granicę. Jest więc bardzo prawdopodobne, że tego rodzaju działania pochłoną dużą część zapowiedzianych środków, a budowa „fortyfikacji” będzie przesunięta na później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 20:36, Jedburgh_Ops napisał:

Za chwilę zacznie się problem wywłaszczeń z jakichś pasów ziemi przygranicznej, a tam pola uprawne podchodzą nieraz pod samą granicę.

I za chwilę stanie kolejny problem: Czy Polska będzie musiała wystąpić z „Konwencji o zakazie użycia, składowania, produkcji i przekazywania min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie