korsar Napisano 16 Maj 2023 Napisano 16 Maj 2023 Prosiłbym o identyfikację nabijki (4cm wysokości, 2,3 cm szerokości).
korsar Napisano 7 Czerwiec 2023 Autor Napisano 7 Czerwiec 2023 Też tak uważam, zdecydowanie trzpienie.
pablo69 Napisano 17 Maj 2023 Napisano 17 Maj 2023 Moim zdaniem jest to gwóźdź sztandarowy Związku Sybiraków z miejscowości na literę D. https://www.google.com/search?q=związek+sybiraków&client=ms-android-xiaomi-rvo3&prmd=inmv&sxsrf=APwXEdfcl472T6tZkUI0y1pxaSsJM9iNXg:1684299466783&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj2u6a7yPv-AhVG-aQKHc7MCBEQ_AUoAXoECAUQAQ&biw=393&bih=739&dpr=2.75
korsar Napisano 17 Maj 2023 Autor Napisano 17 Maj 2023 pablo69, jest jeszcze litera M i jakoś mi nie pasuje do Związku Sybiraków.
pablo69 Napisano 17 Maj 2023 Napisano 17 Maj 2023 Tak tylko litera M jest powyżej monogramu ZS.No i czy na pewno to jest litera M czy może ozdobnik. Na 100% jest to gwóźdź sztandarowy.
korsar Napisano 17 Maj 2023 Autor Napisano 17 Maj 2023 Wyraźnie litera M. Przesyłam zdjęcie po wstępnym oczyszczeniu.
Dennis Napisano 17 Maj 2023 Napisano 17 Maj 2023 Z ciekawości - gdzie wyszło? a. geograficznie, b. rodzaj terenu np. zabudowania, pole, las, okopy itp.
korsar Napisano 17 Maj 2023 Autor Napisano 17 Maj 2023 Okolice Warszawy. Nabijka wyszła na oko na łące przeoranej przez dziki. Przed 1939r na miejscu łąki były pola uprawne.
abcd Napisano 6 Czerwiec 2023 Napisano 6 Czerwiec 2023 Gwóżdzie sztandarowe były sygnowane indywidualnie nazwą ,inicjałami fundatora sztandaru,znaczek to tłoczony masowy produkt wyprofilowanie może być wtórne na odwrocie nie ma na pewno śladu po wąsach mocujących ? , M.SZ.D Miejska Szkoła D...
korsar Napisano 6 Czerwiec 2023 Autor Napisano 6 Czerwiec 2023 Wyprofilowanie na 100% nie jest wtórne, z pewnością powstało w czasie procesu produkcji. Na odwrocie są dwa punkty świadczące o posiada mocowania (na niebiesko) otwory na czerwono.
pablo69 Napisano 18 Maj 2023 Napisano 18 Maj 2023 Z żadnej czapki ,to jest gwóźdź sztandarowy https://www.google.com/search?client=ms-android-xiaomi-rvo3&sxsrf=APwXEdffOYbQy5KhEMfOJ48N6Cla_KbW4A:1684387660425&q=gwóźdź+sztandarowy&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiOnaeBkf7-AhWngf0HHTRqBAIQ0pQJegQIDBAB&biw=393&bih=739&dpr=2.75
korsar Napisano 18 Maj 2023 Autor Napisano 18 Maj 2023 abcd zdecydowanie nie emblemat z czapki, wyprofilowanie elementu pasuje bardziej pod drzewiec.
pablo69 Napisano 7 Czerwiec 2023 Napisano 7 Czerwiec 2023 To są pozostałości trzpieni, wąsy nie mają takiej średnicy.
Pytanie
korsar
Prosiłbym o identyfikację nabijki (4cm wysokości, 2,3 cm szerokości).
16 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.