Jump to content

korsar

Forum members
 • Posts

  204
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by korsar

 1. Strom, Podkowa na 100% nie jest na hacele wkręcane.
 2. Witam, Może ktoś będzie wiedział z jakiego okresu może być podkowa? Szerokość podkowy to 13 cm.
 3. Witam, Może ktoś będzie wiedział od czego jest klamerka i z jakiego okresu może pochodzić? Znaleziona w okolicach Ostrołęki.
 4. Korozja nie jest duża, 4 mm z pewnością nie będzie.
 5. Czy ktoś będzie wiedział co to jest?
 6. Może ktoś wie od jakiej skrzynki może być zamieszczony obiekt.
 7. Może pomożecie w identyfikacji prawdopodobnie kuli armatniej, chyba że to nie kula od armaty. Średnica 80mm, obiekt znaleziony w okolicach Ostrołęki.
 8. Witam, Jeżeli to faktycznie baretka, to może ktoś będzie wiedział od jakiego odznaczenia.
 9. Może ktoś będzie wiedział od jakiego karabinu (zapewne czarnoprochowca) jest pocisk? Wymiar nieco sklepanego pocisku to: kaliber 13,5-14mm, wysokość około 20mm.
 10. Czyżby nikt nie wiedział co to za blaszka? 1919 to zapewne rok. Kluczowe byłoby zapewne rozszyfrowanie skrótu: K.U.G.P.
 11. Czyżby nikt nie wiedział co to za blaszka? 1919 to zapewne rok.
 12. Może ktoś będzie w stanie zidentyfikować łuskę. Łuska jest nieco zdeformowana przez co trudno było zdjąć wymiary, w przybliżeniu ma 20mm (wymiar zewnętrzny) i około 60mm wysokości. Bicia są praktycznie niewidoczne, coś tam majaczy niby cyrilica, ale nie jestem do końca pewien. Wygląda na łuskę w końca XIX wieku lub początku XX. Dziękuję za pomoc.
 13. Witam, Może ktoś wie co to za przedmiot? Mi to wygląda na jakiś identyfikator., ale może się mylę. Przedmiot znaleziony na leśnej drodze pod Warszawą.
 14. Też ostatecznie doszedłem do tego wniosku. Dzięki za pomoc.
 15. Na zdjęciu że środka może nie widać, ale na dnie " łuski" są 2 symetrycznie położone otworki.
 16. Czy to łuska (średnica mierzona na zewnątrz to około 33mm) a jeżeli tak to od czego? Nurtuje mnie brak spłonki.
 17. Witam, Proszę o pomoc w identyfikacji żeliwnego przedmiotu znalezionego na terenie walki I i II wojennych. Wymiary podstawy to 25x18 cm, wysokość z ramieniem (ruchome) 20 cm, element ruchomy około 6 cm średnicy, napisy na podstawie: VICTORJA; WARSZAWA i cyfra 2.
 18. Proszę o identyfikację bić łuski. Najprawdopodobniej to łuska od Lebela. Bicia: ART. D I 7 I PC. I MTD I 4 I. Całkowita długość z pociskiem około 7,5cm. Obiekt znaleziony na polnej drodze, nie będącej w obszarze walk pierwszowojennych.
 19. Witam, Może ktoś będzie w stanie rozszyfrować zdjęcie, a może nawet rozpozna kogoś? Według mnie zdjęcie zostało zrobione na początku lat dwudziestych, wnioskuję to z przypadkowego "umundurowania" i radzieckich gwiazdek na czapkach, ale może się mylę. Zdjęcie znalazłem w przedwojennej warszawskiej piwnicy, było przysypane piaskiem (podłoga bez wylewki). Dziękuję za pomoc.
 20. To 100 % Lebel, chodzi o bicia.
 21. Może ktoś rozszyfruje bicia, łuska lebela: RA S 1 * 18? Dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information