Jump to content

korsar

Forum members
 • Content Count

  166
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by korsar

 1. Kee-mojej wazy jeszcze nie rozpracowałem, ale podziękować zawsze warto. Ta waza to jakaś hybryda, dół i pokrywka dokładnie jak z Muzeum Wilanowskiego a zwieńczenie tj. kogut z Muzeum Narodowego w Tokio. Sam już nie wiem co o tym myśleć.
 2. Panowie, bardzo dziękuję za pomoc.
 3. Kee, możesz napisać co to za waza zamieszczona przez Ciebie, może jakiś link? Bardzo podobna do mojej, zwłaszcza kogut i rysunki.
 4. Van Pelt- waza faktycznie sporo musiała przejść i była klejona w różnych miejscach. Posiadam zdjęcie z końca XIX wieku tej właśnie posiadanej przeze mnie wazy i jej wygląd nie odbiega od obecnego, pomijając jakieś tam klejenia. Ja posiadam jedynie wazę z kogutem. Podczepię jeszcze kilka fotek, też z szerszej perspektywy. Porównywałem rysunki na bokach mojej wazy z tymi muzealnymi i są identyczne, jedynie różnica jest przy podstawie zwierzaków.
 5. Erih-zapewniam że waza nie jest wytworem dla turystów. Waza jest całą serio waz, różniących się jedynie zwierzakami na zwieńczeniu pokrywki (kogut, małpa, tygrys itd.)-zdjęcie muzealnej gabloty zamieściłem wczoraj. Wazy ze zdjęcia nie są opisane, więc zwróciłem się o pomoc na forum.
 6. Barbapapa-jasne że swoją. O muzealną z ciekawości pytałem.
 7. Mam zdjęcie takich samych waz, przyzdobionych innymi niż kogut zwierzakami na pokrywkach, rysunki na bocznych sciankach są chyba takie same (czaple, smok).
 8. Barbapapa-a co to za waza na Twoim zdjęciu (wiek wykonania, pochodzenie, jakie muzeum)? Podobna, ale różnice są.
 9. Erih- waza nie ma znaków, a kogut jest integralną częścią. Kiedyś widziałem kolekcję takich waz, różniły się postaciami zwierzaków na pokrywkach.
 10. Czy można określić rok produkcji w przybliżeniu?
 11. Faktycznie, bardzo podobny do tego na Twoim zdjęciu. Dzięki za pomoc.
 12. Dodatkowe zdjęcia do identyfikacji.
 13. Może ktoś będzie wiedział, jaki jest okres pochodzenia wazy i producent. Wysokości łącznie z jogurtem to 45 cm, średnica przy pokrywie 25 cm.
 14. Może ktoś będzie wiedział, jakie przeznaczenie miał zamieszczony na zdjęciu element? Wymiary: 21 cm na 12, wybita litera M lub W.
 15. Sqr dzięki za pomoc. Jasne że pocisk.
 16. Końcówka racy-może ktoś bliżej ją zidentyfikuje (produkcja, rok)? Bicia:361 i 69.
 17. Może ktoś będzie w stanie zidentyfikować od jakiego pocisku/broni jest zamieszczony nabój (25mm długość, 10mm średnicy).
 18. Element wysokości około 20 cm, z jednej strony gwint na zewnątrz z drugiej śruba umożliwiająca regulację wysokości-takie moje przypuszczenie -zdjęcie 1. Drugi element ma około 15 cm-zdjęcie 2i3. Okop niemiecko-radziecki 1944.
 19. Dzięki wszystkim za pomoc w identyfikacji.
 20. Metalowy element wysokości około 15 cm, widać ślady po farbie w kolorze prawdopodobnie piaskowy. Okop niemniemiecko-radziecki 1944r.
 21. Może ktoś będzie wiedział jakie przeznaczenie może mieć zamieszczony klucz. Klucz jest dość masywny, długość około 20 cm, z jednej strony jest ukruszony. Miejsce znalezienia to okop niemiecko-radziecki 1944r.
×
×
 • Create New...

Important Information