Skocz do zawartości

Nabój bez prochu ;).


Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, bjar_1 napisał:

No, ale że co? Że ktoś proch wysypał i wsadził pocisk na nowo?

To tylko dla bezpieczeństwa napisałem wszystko jest na miejscu. 

 

29 minutes ago, hipolit-O4 napisał:

8x50R Lebel

Dokładnie. Pierwsza amunicja produkcji Polskiej do broni label na wypożyczeniu Francuzów. Kiedyś jak znalazłem ten nabój, mój przyjaciel przezucil dwa worki łusek i znalazł jedną podobną ale produkcji amyrkanskiej i wtedy rozkminilismy tą historię. 

 Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś szczęśliwym posiadaczem tworu zwanego pozwoleniem na broń oraz nie posiadasz karabinu, który tym strzela, a raczej nie posiadasz, to pragnę poinformować, że to forum przeglądają także służby żądne wykrywalności i prowadzą tutaj zapisy na tzw. wjazdy na chatę. Spłonka nie jest zbita, a prokurator mając taki przypadek z ochotą będzie zacierać ręce. I gwoli jasności-szkodliwość społeczna właściwie tu nie istnieje, więc się wybronisz jeśli masz trochę oleju w głowie, ale zastanów się, czy warto ryzykować kilka lat latania po sądach, prokuraturach itp. W podobnej sprawie mój znajomy sądził się 5 lat. Uniewinnili go. Bjar w innym podobnym wątku przelicytował mnie mówiąc, że jego znajomy 10 lat latał żeby dostać uniewinnienie. Myślę, że trzymanie i chwalenie się istotnymi częściami amunicji nie jest tego warte, nawet jeśli nie stanowi to zagrożenia. Oczywiście wybór jest Twój, ale jak mogę uratować komuś zad to myślę, że warto choć spróbować.

Edytowane przez Julekcezar
  • Tak trzymać 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bjar_1 napisał:

Policyjna prowokacja - nie wierzę, że obecnie jeszcze są osobniki chwalące się na forach amunicją i rozkopywaniem mogił :D

Z drugiej strony może autor wcale nie jest lekkomyslny tak jak się może wydawać, jeśli jest ogarnięty w kwestii bezpieczeństwa w IT i zabezpieczyl się odpowiednio to nawet jakby wrzucił tu film z rozkopywania cmentarzy i rozbierania niewypałów (to tylko przykład, nie twierdzę że tak robi) to mu nic nie zrobią. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Julekcezar napisał:

Z drugiej strony może autor wcale nie jest lekkomyslny tak jak się może wydawać, jeśli jest ogarnięty w kwestii bezpieczeństwa w IT i zabezpieczyl się odpowiednio to nawet jakby wrzucił tu film z rozkopywania cmentarzy i rozbierania niewypałów (to tylko przykład, nie twierdzę że tak robi) to mu nic nie zrobią. 

Dokładnie, w internecie jest wszystko że skopiować zdjęcie, film przerobić później nie jest trudno. A ile jest tych szczegółów z różnymi prawdopodobieństwami, także słupów tacy ludzie nawet nie wiedzą że ktoś się posługuje ich danymi z ich lokalizacji teraz można wszystko. Sami spójrzcie na telefony komórkowe czy to nie wygląda jak byście mieli tajniaka w rękach który was codzień śledzi i zbiera dane a programowanie człowieka przez technologie już inna drogą, dlatego trzeba dużo myśleć i konwertować to na prawodopodobienstwa, drony i ich operatorzy tylko dla zasięgu resztę robi samo urzadzenie, satelity. Powiem wam że teraz ludzie to nawet wysrać by się nie mogli jak by wiedzieli co się dzieje i jaka inwigilacja jest, dlatego technologie trzeba dzielić na pojedyncze jednostki ale co tu pisać książki nikomu nie potrzebne. 

 Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie