Skocz do zawartości
  • 0

kombinerki z sygnaturą -orzełka -


siobak

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

??? Orzełek? Może też w Prusach bili ichnie gapy jak i u nas orzełki na wojskowych? Oni mieli mieli tych odmian orła od groma: z dziobem w lewo z dziobem w prawo, z koroną i bez...  Na młode te kombinerki nie wyglądają i nawet jak cywilne to fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siobak napisał:

TUTTLINGER LUUP

Nie Tuttlinger jak napisałeś, tylko Tuttlingen- miasto w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Fryburg, w regionie Schwarzwald-Baar-Heuberg (tyle w skrócie mówi ciocia Wiki), więc na pewno nie są to "polskie" kombinerki. I nie "LUUP" tylko "LUPP".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że "N" na końcu i przez dwa 'PP'      :-)  Bo to widać gołym okiem .Tylko mój błąd ....bo z pośpiechu   zle  przepisałem  :-)   Ale dzięki że się zainteresowałeś i to dojrzałeś .. Wiem że -Wiki-mówi o Niemczech bo też  o tym wcześniej przeczytałem , tylko właściwie szukałem jakiegoś potwierdzenia  że to z terenów polski a dokładniej z Prus ...Być może była jakaś filia w Prusach gdzie te narzędzia produkowano i  po zmianie  sygnatury  szło to na Prusy ...podejrzewam tak, bo całego napisu nie widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie