Jump to content

siobak

Forum members
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

siobak's Achievements

1

Reputation

 1. Dzięki za info , znalazłem czego szukałem , podobne strony jak w temacie z dużą baza dokumentów. https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.germandocsinrussia.org/&prev=search&pto=aue http://docs.historyrussia.org/ru/nodes/1-glavnaya Wojtas... znasz może info. do dokumentów tylko od strony niemieckiej ?
 2. Zdobywać można szczyty gór... tu wyzwalano ziemie z nazizmu , z faszyzmu która zalewał tereny nie tylko Prus i ogłupiał ideologią ludzi którym się to spodobało. Ale proszę o posty w temacie a to nie jest temat na takie "myśli "
 3. Wszyscy wiemy jak było... ziemia była wyzwalana ludność niekoniecznie
 4. Właśnie ..ale podejrzewam że nie jestem pierwszy który tego szuka , więc jakieś wskazówki- gdzie są obecnie ,pewnie ktoś posiada.
 5. Poszukuje raportów niemieckich i radzieckich wojsk na terenie Prus Wsch. z 1945 styczeń-luty Dokładnie interesuje mnie okres wyzwoleńczy dla obszaru Mazur. Nie wiem jak te raporty były katalogowane -według dywizji ....? Gdzie je mogę znaleźć ? Jak dokładnie się nazywają w języku niemieckim i radzieckim ? Jak zacząć ich szukać ...pomoże ktoś ?
 6. Oczywiście że "N" na końcu i przez dwa 'PP' :-) Bo to widać gołym okiem .Tylko mój błąd ....bo z pośpiechu zle przepisałem :-) Ale dzięki że się zainteresowałeś i to dojrzałeś .. Wiem że -Wiki-mówi o Niemczech bo też o tym wcześniej przeczytałem , tylko właściwie szukałem jakiegoś potwierdzenia że to z terenów polski a dokładniej z Prus ...Być może była jakaś filia w Prusach gdzie te narzędzia produkowano i po zmianie sygnatury szło to na Prusy ...podejrzewam tak, bo całego napisu nie widać .
 7. Czyli kombinerki pruskie ,połowa XIX w ? Co ciekawe ,połączone nie są na stałe , tylko jakby śrubą ,którą zawsze można dokręcać .
 8. Czyli bardziej do domowego użytku niż.... military ?
 9. Jak w temacie napis to -.......TUTTLINGER LUUP Orzełek wygląda na Polski, To może być wojskowy sprzęt ?
×
×
 • Create New...

Important Information