Skocz do zawartości

Tworzenie gabloty/tablicy


marek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zrobić gablotę albo tablicę na odznaczenia. Jako podkład użyję płyty korkowej. Problem mam z materiałem (tkaniną) którym obije płytę korkową, nie wiem co wybrać - bawełna, len, jedwab, tkanina poliestrowa ... Słyszałem że niektóre takaniny barwione zostawiają przebarwienia czy nawet zżerają materiał z którego została wykonana odznaka do tego stopnia, że po 2 latach jest w rozsypce. Czy ktoś z was robił taką gablotę i może sie podzielić wiedzą? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zamiast płyty korkowej daj styropian o średniej twardości i grubości na długość szpilki. Nie będzie problemów z mocowaniem bo korek może być za twardy z w styropian zawsz wbijesz szpilkę a tkanina tak jak pisał poprzednik coś w rodzaju na stół bilardowy albo na stoły konferencyjne za PRL-u. Moją tablicę możesz zobaczyć w wątku o psich znaczkach choć nie całą. pozd Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian jak będzie przez dłuższy czas bezpośrednio stykał się z pomalowaną ścianą w ogrzewanym pomieszczeniu to może spowodować małego "grzybka naściennego". Swoją tablicę zrobiłem ze zwykłej "filcowej" wykładziny podłogowej w kolorze zielonym (taka zieleń bilardowa pasuje najbardziej, tak jak pisaliście), tablica wisi na ścianie już ponad 20 lat, żadna odznaka przy tym nie ucierpiała, no i łatwo zawsze coś przywiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam meblową ramkę z plecami z pilśni i z przodu oszklona klapa na zawiasach z amortyzatorami do utrzymywania w górze. Styropian jest w środku owinięty materiałem i wsadzony na wciski. Wisi już ze 12 lat i ma się dobrze. pozd Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie