Jump to content
  • 0

Łuska mosin z kółeczkiem - zawieszka? Breloczek?


bialawy

Question

Witam

Czy ktoś spotkał się z takim cudem - łuska od Mosina w pięknej patynie z kółkiem stalowym w miejscu pocisku. Spotkał się ktoś z podobnym tworem? Nie chce na siłę niszczyć ale wyjąć się nie da ani wykręcić póki co.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam

20200922_183603.jpg

20200919_173156.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Najprawdopodobniej nieśmiertelnik samoróbka własnej roboty. W środku pewnie karteczka z danymi żołnierza lub jakąś informacją o nim, kogo zawiadomić itp. Ponieważ trudno ocenić szczelność zamknięcia, to trudno również ocenić, czy karteczka w środku zachowała się w stanie do odczytu, czy tez został z niej popiół po ponad 100 latach. W przypadku żołnierzy carskich z I wojny światowej tego typu niesmiertelniki-samoróbki w łuskach po Mosinie nie są czymś niespotykanym. Niektóre były zamykane drewnianym kołkiem, niektóre wepchniętym na odwrót pociskiem, tu akurat elegancka zawieszka.

 

Link to comment
Share on other sites

Otworzyłem niestety uszkadzając... W środku element z okiem był wkręcony... długi gwint... Ale w środku nic poza korozją z wkręconego gwintu. Niestetycszczelne to to nie było i w środku efekty widać. Szkoda że nie dało się wykręcić bez uszkodzeń...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information