Skocz do zawartości
  • 0

Element ampułki, perfumetki?


Inqubus

Pytanie

HI! Dzisiaj wypadło takie cudo. Wygląda na element ampułki lub perfumetki. Wykonane na 99% z niklowanego lub posrebrzanego mosiądzu. Widać resztki szyjki z cienkiego szkła, od góry również szkło z cieniutkim otworkiem (ułamki milimetra). Dźwigienka zakrywki ryflowana, posiadała kiedyś sprężynkę dociskającą do otworu i uszczelkę najprawdopodobniej ze skóry. Czy może ktoś wie dokładniej co to może być? 

IMG_20200815_210200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że to mogła być zapalniczka.

Widziałem kiedyś podobną, też szklana, z podobnyn kapturkiem, tylko w tym kapturku było jeszcze krzesiwo, ale zapalniczki bez krzesiwa też widywałem, nawet dziś coś takiego robią w sumie, i nikt za bardzo nie wie po co ?

W każdym razie moim zdaniem to jakiś mały palnik, lampa, zapalniczka czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zapalniczką/palnikiem to chyba zły trop. Otwór w szklanej szyjce jest zbyt małej średnicy aby mógł tam być umieszczony knot(tak na techniczne oko ok 0.1mm) coś mi się kojarzy piąte przez dziesiąte ze ten element był zmontowany na ampułce szklanej o pojemności ok 50ml (gdzieś coś takiego spotkałem w całości), ale pamięć jest zawodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie