Jump to content

Inqubus

Forum members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda na plombę olowianą sądząc po kolorze metalu w miejscach obić patyny. Choć ta patyna (przynajmniej tak wygląda na zdjęciach) dziwna jak na ołów-brązowa taka jakaś.
 2. Inqubus

  Przypadku

  Wygląda na stary uchwyt do pilnika do ostrzenia łańcucha piły. Wykonany pewnie ze ZnAlu lub mosiadzu.
 3. Pewnie zostanę zrugany przez weteranów identyfikacji ale wygląda mnie to na puszkę skarbonkę typu PCK lub wczesna orkiestra.
 4. Jeśli chodzi o elektrolizę to polecam zasilacz laboratoryjny o regulowanym napięciu i prądzie. Mamy wówczas możliwość regulacji intensywności procesu co może być pomocne przy delikatnych i małych przedmiotach. Poza tym mając ograniczenie prądu w takim zasilaczu nie zniszczymy go zwarciem jak i też nie spowodujemy pożaru (zabawy prostownikiem do akumulatorów czy samym akumulatorem mogą się skończyć tragicznie). Taki zasilacz powinien też być wykonany w klasycznej technologii transformator, prostownik i stabilizator szeregowy ze względu na galwaniczną separację od sieci energetycznej 230v. Daje to zabezpieczenie przed porażeniem. (pamiętajmy ze mamy do czynienia z wodą a w zasadzie z elektrolitem który doskonale przewodzi)
 5. Przepraszam wszystkich których uraziłem swoją niefortunną opinią. Idę zobaczyć czy złom w mojej portmonetce to guziki czy monety.
 6. Sądząc po śladzie po czymś na gładkiej stronie można wnioskować że to guzik jest.
 7. Z tą zapalniczką/palnikiem to chyba zły trop. Otwór w szklanej szyjce jest zbyt małej średnicy aby mógł tam być umieszczony knot(tak na techniczne oko ok 0.1mm) coś mi się kojarzy piąte przez dziesiąte ze ten element był zmontowany na ampułce szklanej o pojemności ok 50ml (gdzieś coś takiego spotkałem w całości), ale pamięć jest zawodna.
 8. HI! Dzisiaj wypadło takie cudo. Wygląda na element ampułki lub perfumetki. Wykonane na 99% z niklowanego lub posrebrzanego mosiądzu. Widać resztki szyjki z cienkiego szkła, od góry również szkło z cieniutkim otworkiem (ułamki milimetra). Dźwigienka zakrywki ryflowana, posiadała kiedyś sprężynkę dociskającą do otworu i uszczelkę najprawdopodobniej ze skóry. Czy może ktoś wie dokładniej co to może być?
 9. Hi! Wygląda to na tłok i okucie do starej szklanej strzykawki, widać jak by miejsce na uszczelkę. Sprawdź czy w tej części toczonej w otworze jest gwint. Jak jest to na 99% powinien tam być trzpień popychacza tłoczka.
×
×
 • Create New...

Important Information