Jump to content

Inqubus

Forum members
 • Posts

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Inqubus's Achievements

0

Reputation

 1. Z najbardziej absurdalnych zwłaszcza biorąc pod uwagę poszanowanie trunków akcyzowych w mojej okolicy to było 200 ml zytniowki wykopana w środku lasu z 40cm jeszcze z pozostałościami banderoli i nie zerwanym korkiem. Pełniutka jak ze sklepu. Później by był chyba medal aluminiowy 4 pancerni(odpust jak odpust ale absurd z tego powodu że już ktoś tu opisywał że takowy znalazł z podjaraniem że medal) A jeśli chodzi o absurdalne w ilości to chyba pozostałości po harmonijkach ustnych rozwalone na czynniki pierwsze i rozsiane po calym moim okolicznym terenie tak jak by niemiaszki (pozostałości blaszek zewnętrznych z napisami Ulm) nic nie robili tylko na organkach grali i to całą bandą. A i bym zapomniał o maszynce do mięsa alfa 32 z tZw głębokim wsadem i szynkowarze aluminiowym typu mandolina również w środku lasu zakopanym i pod nierdzewną dużą miską dla psa.
 2. Im bardziej będzie to promowane tym mniej fantów będzie dostępnych a pracownicy złomów też się uczą i już widzę że niektóre fanty są odkładane dla znajomków lub do odsprzedania za wyższa cenę. Trzeba miec naprawdę chody w niektórych miejscach żeby coś wyrwać sensownego. Jeszcze kilka lat temu na jednym z łódzkich złomów pojawiały się dosyć regularnie fanty z AMW w których zadazała się często 2 wojna. I to nieraz w stanach magazynowych. Aktualnie już jak dla mnie szkoda czasu . Zaglądam jak jestem w okolicy ale bez szału.
 3. Witam! Moja przygoda z simplexem niestety jest jak na razie marna. Pierwszym wykrywaczem był Ace150 i na moim terenie znaleziska różnorakie były. Jak już plumknoł na kolor to był to kolor. Byłem w stanie rozrznić co jest pod cewką. Postanowiłem kupić coś półkę wyżej i padło na simplexa w zestawie z pinpointerem i słuchawkami. I to był błąd.Identyfikacja na wyświetlaczu to tylko gadżet nie mający jakiegokolwiek odzwierciedlenia tego co jest pod cewką. Żelazo rozwalone po całej skali aż do 70. Aluminium od 20 do 80. Dźwięki tego samego przedmiotu na różnych programach inne-bez sensu,zostaje tylko pracę trybie all metal z jednym dzwiękiem na wszystko i bez patrzenia na skalę.Co suma summarum zmusza do kopania wszystkiego. Poza tym tryb pinpointera działa czasem losowo i trzeba go nieraz 2-3 krotnie włączać aby zadziałał. Trochę słabo jak na 1300zl za niby hit. Co do wykonania nie mam zastrzeżeń w tej kwocie poza głupotą w postaci nietypowego gniazda ładowania tak jak by było problemem zastosowanie normalnego typowego gniazda USB C . Pinpointer z promocyjnego zestawu również zachowuje się dosyć dziwnie. Przy próbie wyłączenia wydaje tylko krótki dzwięk i dalej działa, przyciski są zbyt malo precyzyjne. Gniazdo ładowania rownież już mało typowe choć USB. Czasami jak by gubił czułość która wraca po ponownym uruchomieniu. Słabo reaguje na aluminium. Chinol za 60zl bił go na głowę pod względem czułości. Na pinpointer z zestawu naklejka z napisem promo więc śmiem podejrzewać że producent dając nam taki zestaw pozbywa się też gorszego sortu (bubli produkcyjnych) albo zwyczajnie sprzęt przereklamowany i tyle. Aha i te niby funkcje odstrojenia wykrywacza i pinpointera aby się wzajemnie nie zakłócały to też mit. Nie da się tego ustawić tak aby była cisza zwłaszcza w wykrywaczu.
 4. Wygląda na plombę olowianą sądząc po kolorze metalu w miejscach obić patyny. Choć ta patyna (przynajmniej tak wygląda na zdjęciach) dziwna jak na ołów-brązowa taka jakaś.
 5. Pewnie zostanę zrugany przez weteranów identyfikacji ale wygląda mnie to na puszkę skarbonkę typu PCK lub wczesna orkiestra.
 6. Przepraszam wszystkich których uraziłem swoją niefortunną opinią. Idę zobaczyć czy złom w mojej portmonetce to guziki czy monety.
 7. Sądząc po śladzie po czymś na gładkiej stronie można wnioskować że to guzik jest.
 8. Z tą zapalniczką/palnikiem to chyba zły trop. Otwór w szklanej szyjce jest zbyt małej średnicy aby mógł tam być umieszczony knot(tak na techniczne oko ok 0.1mm) coś mi się kojarzy piąte przez dziesiąte ze ten element był zmontowany na ampułce szklanej o pojemności ok 50ml (gdzieś coś takiego spotkałem w całości), ale pamięć jest zawodna.
 9. HI! Dzisiaj wypadło takie cudo. Wygląda na element ampułki lub perfumetki. Wykonane na 99% z niklowanego lub posrebrzanego mosiądzu. Widać resztki szyjki z cienkiego szkła, od góry również szkło z cieniutkim otworkiem (ułamki milimetra). Dźwigienka zakrywki ryflowana, posiadała kiedyś sprężynkę dociskającą do otworu i uszczelkę najprawdopodobniej ze skóry. Czy może ktoś wie dokładniej co to może być?
 10. Hi! Wygląda to na tłok i okucie do starej szklanej strzykawki, widać jak by miejsce na uszczelkę. Sprawdź czy w tej części toczonej w otworze jest gwint. Jak jest to na 99% powinien tam być trzpień popychacza tłoczka.
×
×
 • Create New...

Important Information