Skocz do zawartości
  • 0

Kolczyk? Zawieszka?


Pykpykpyk

Pytanie

Waga: 2,7 g (wraz z zabrudzeniem, piachem który jest wewnątrz profilu)

Materiał: Srebro?

Element wykonany z paska metalu zawiniętego w cylindryczny profil. Posiada charakterystyczne uszko (chyba pęknięte). Widoczne są na nim z dwóch stron jakieś znaki/inicjały.

foto_no_exif.jpg

foto_no_exif (6).jpg

foto_no_exif (11).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Elementy które pokazaliście są okrągłe. W takim wypadku ten drut domykający można przesuwać nawet po całym obwodzie. To co mam ja jest w kształcie litery C. Zapytam raz jeszcze.. czy wyobrażacie sobie jak i czy w ogóle możliwe byłoby przesunięcie drutu domykającego po torze w kształcie litery C? To niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Temat szeroki. Niemniej nie sądzę aby tak równe C było wynikiem zadziałania metalowego talerza podczas orki. Chociaż prof.z wyżej wymienionej dziedziny nie posiadam.

W każdym razie dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy trop. Dzięki! Przyznam że nie pomyślałam o takiej możliwości. Niemniej nie sądzę aby to było to. Faktycznie te dewizki miały elementy "rurkowate", okrągłe. Jednak właśnie okrągłe. Z natury rzeczy. Dewizka musiała mieć możliwość mocowania jej a co za tym idzie musiały być w tych kółeczkach elementy ruchome - zamknięcia. W postaci przesuwanego po okręgu drutu. Tutaj , przy tym kształcie nie byłoby możliwe zastosowanie takiego mechanizmu. Element który posiadam wydaje się mieć pierwotny kształt, niezdeformowany. Chyba nigdy nie był on równym okręgiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrograf15 rozumiem co masz na myśli jednak jak już wyżej o tym pisałam nie rozumiem jak i gdzie miałby się chować ten pręt który domyka okrąg. Zauważ iż odległość pomiędzy krańcami tego wyrobu w kształcie  "C" jest znaczna w stosunku do długości elementu w którym mógłby się on chować. Kawałek od krańca (jednego jak i drugiego) jest zbyt krótki. Zaraz następuje krzywizna, zagięcie w które za cholerę nie zmieściłaby się nawet 1/3 długości tego domykającego pręta. Innymi słowy - nie dałoby się tego prostego pręta wsuwać w krzywizny w takim "C". Aby taki mechanizm mógł działać musiałoby to mieć kształt okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie