Skocz do zawartości

jaka 18tka do x-terra 705


gt82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Co wg. was będzie najlepszym wyborem?Oryginał elipyczna chyba troszku za mała dla mnie dlatego zastanawiałem się nad nel tornado albo mars Tiger..Co myślicie i podpowiedzcie gdzie można zakupić po najlepszych cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

moze żle to ująłem.oryginalna cewka jest waska ale to chyba nie robi roznicy bo jezeli DD to miota po dlugosci tak..słyszałem że jest plytsza dlatego poszukuje alternatywy.obecnie spaceruje z 7ką w wiekszosci po polach gdzie grunt po orce jest poprzerzucany dość gleboko.czy podpowie ktoś,naprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - większa cewka niż fabryczna robi z tego wykrywacza kotwice, całe wyważenie idzie w łeb.Na fabrycznym koncentryku można łazić bez końca, a na DD już mi łapa odpadała po 4h, choć jakiś specjalnie lichy nie jestem :)

Tak więc zastanów się czy warto się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cewka ,którą zakupiłem ma mała ukrytą przez sprzedawce wadę..Jak poradzić sobie z problemem.Może ktoś już to przerabiał..Jakaś masa bitumiczna,opaski termokurczliwe czy coś...Kabelki wyglądają ok tylko otulina pękła i została usunięta przez właściciela poprzedniego... ?

20200103_214532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyłem Poliuretanowej masy klejąco uszczelniającej..Efekt jest zadowalający.Przewód jest nadal elastyczny i uszczelniony jak się należy...

 

co do cewki:nie sądziłem że będzie to nauka i zapoznawanie się na nowo...Wszelka numerologia czy nawyki zdobyte ze standardową cewką mają się nijak do tego co się dzieje z 18tką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej. Od kilku lat biegam z x705 i mialem okazje przetestowac rozne cewki oto .

Elipsa 18,75 khz jest bardzo czula na drobny kolor lecz bardzo plytka

7.5 khz 10,5 uniwersalna lecz srednio sobie radzi z drobnymi srebrnymi monetami

testowalem takze cewke Mars MD Tiger 18.75 khz i jak dla mnie slabo wypadla czesto sie wybudzala i kicha z separacja poszla do zyda.

obecnie uzywam oryginalna 18,75 khz 10,5 cala i powiem  ze  monetki ciagnie swietnie wiadomo ze przy tej czestotliwosci zasieg nieco spada ale za to sprzet jest bardzo stabilny nawet na max czulosci .

Wedlug mnie z oryginalnych cewek na drobnice tylko 10.5  cala 18,75 khz.

ps sorry ze nie po Polsku ale klawiatura w kompie szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie zastanawiam sie nad zakupem cewki Nel Hunter ewentualnie tornado na drobnice tylko nie wiem jeszcze czy 7.5 czy 18.75.

Moze ktorys z kolegow uzywal tych cewek lub innych nieoryginalnych i moze cos doradzic zeby poprawic osiagi xterry na kolor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może weź sobie dubla tz. z dwiema częstotliwościami ? Co do tej 18tki oryginalnej..Czy to normalne że  bije kolorem na skorodowane  żelastwa.W stosunku do 7.5 znacznie wzrosło wydobywanie ogniw łańcuchów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Myślałem nad tą 2 częstotliwościową ale podobno co do wszystkiego to do wiadomo czego . Po długim zastanowieniu na wiosnę wbija Deus albo Equinox 800 ?

To normalne , przy tak wysokiej częstotliwości duży zardzewiały złom zawsze będzie bił na kolor . Jest na to sposób takie niepewne sygnały mogące być złomem  zawsze sprawdzam na all metal i wtedy id numeryczna schodzi na ujemne wartości . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną DD7,5 i też bije na zardzewiałe, kupiłem i czekam teraz na koncentryka 7,5 liczę na lepszą dyskryminację, ciekawe tylko jak zasięg bo chyba DD tu rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekka, idealne wyważenie i namierzanie + średnica akuratna do wciśnięcia w standardową dziurę po łopacie:) Przy omiataniu coś tam mniej złapie od DD ale nie przesadzajmy, to znowu jakieś symboliczne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość Neli i Marsów jest lepsza od fabrycznych cewek do x-terry.

Na w miarę czystych miejscówkach 7.5 khz tornado chyba najlepszy jest, w sensie skuteczności. Po lesie 15 calowa 3khz. Pół metra nad ziemią można nieść a widzi każdy duży metal i id bezbłędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mars Tiger 18 . 75 i nie polecam straszna męczarnia z nią była za to oryginalna 10.5 18.75 stabilna nawet na Max czułości i co ciekawe z miejscówki schodzonej na Tigerze dzięki 10.5 wyciągnąłem jeszcze garść miedziaków i 2 srebra . 

Moim zdaniem warta uwagi jest jeszcze Nel Hunter w miarę normalne rozmiary w porównaniu  do tornado ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby cewki były sprawdzane na tej samej miejscówce?

Tigera nie miałem, ale goliatha owszem. Jakby nie było 15 cali, a zachowywała się - nie przymierzając - jak fabryczny koncentryk. Na w miarę czystym polu poezja.

Czasem jednak goliathowi zdarza się popierdywać żelazem, ale to tylko na niektórych miejscówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sanczopanczagt napisał:

Tak oryginalna DD 10.5 cala 18.75 khz

Poluję na taką ale ciężko kupić w rozsądnej cenie co do DD7,5 i koncentryka to ta druga czulsza ale i ciągle sygnały za to DD pokazuje mniej za to konkretnych, obie niestety żelazo dużo maskuje koloru.

1 godzinę temu, J.H. napisał:

Tigera nie miałem, ale goliatha owszem. Jakby nie było 15 cali, a zachowywała się - nie przymierzając - jak fabryczny koncentryk. Na w miarę czystym polu poezja.

nie wyobrażam sobie 15 cali no chyba na bardzo czystym polu bo na tych co chodziłem to bym pół sygnałów ominął, a czy też żelazo maskuje kolor, wszystkie cewki popierdują żelazem jak jest zardzewiałe w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 7.5khz najlepsza , to już zależy czego chce się szukać . Moim zdaniem przy której kolwiek większej cewce niż 10.5 cala niezbędny jest krecik i fakt, że 7.5 khz to uniwersalna częstotliwość na 18.75 khz w lesie nie poszalejesz ale na polach i owszem . 

Ps : ja dla cewki 10.5 18.75 khz kupiłem drugą xterre na alledrogo która w zestawu miała 2 ceki 7.5 I 18.75 khz ale warto było bo kolorek ciągnie pięknie i oczywiście drugi zestaw z 1 cewką 7.5 zaraz znalazł nowego właściciela?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie