Skocz do zawartości

Historia jednego zdjęcia - Sd.Kfz.251/22


Młody duchem

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż.. wpadka:))) dzięki... dla takich momentów warto tu pisać:))

tu zostawię - ku przestrodze dla mnie  i dla innych by zrozumieli, o co mi między innymi chodzi:)) - w kolekcji poleciało do kosza...

Ba..ale i tak masz potężne przody: saldo ewidentnie masz na plusie /Twoje linki - słodycz na moje serce:))/

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vogd: jasne, j19 to jak wół flam -/16:))

            dzieki  za "rodzinkę" - skrzetnie wydzielę w swojej kolekcji:) ale tylko bliźniak bo j29 i j23 to ta sama fotka:))niestety, takie duble sie zdarzają,

Pytanie: to wygląda na magazyn zdobytego sprzetu..nie wiesz gdzie?

i na koniec niedyskretnie: dwie ostatnie litery nicku maja znaczenie "regionalne"?:))))

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirosław Jastrzebski napisał:

@MD napisał: czasowo zatem to pewnie wiosna 1945 ?

Lato 1945.

J17 - Jugosławia, opuszczony transport.

Część zdjęć pochodzi z miejsca gdzie kapitulowały niemieckie jednostki 

wg. Panzerwrecks: Sentvid, Medvode near Ljubliana , maj 1945

 

ponadto (też wg Panzerwrecks oraz tej strony )

Zdjęcia j20 i j21 to też transporter z 11 PzDiv (ten sam co na zdjęciach j3, j9 i j29), zdjęcie zrobione na lotnisku Pilzno-Bory po kapitulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barbapapa napisał to błędna lokalizacja, której nota bene tydzień temu też uległem

Zdjęcia pochodzą z Muzej novejse zgodovine Slovenije, wykonał Slavko Smolej,  miejsce Šentvid nieopodal Lublany. Ostatecznie autorzy serii Panzerwrecks wiedzą skąd pochodzą zdjęcia. 

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj raczej tak...ja mam na pewno ale pewnie w paczce "armia czerwona" - widać jakieś namalowaną gwiazdkę czyli prawdopodobnie był w użyciu czerwonoarmiejców...złapali gumę i zostawili na poboczu...)). Niestety, układ mojej kolekcji wyrzucił to foto w inne miejsce...coś musiałem wybrać...

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow..czyli zmienia na wykorzystane przez Tito..raczej nie malowali ot tak dla draki..

Jeżeli możesz spojrzyj w temat 251 w armii czerwonej..:)) skomentuj to tam: nie dla mnie...dla oglądaczy:))) chcę za wszelka cenę "skupienia" tematów - powinny stać się przez to czytelniejsze i łatwiejsze "w trawieniu". A że forum bedzie pełne? gdyby był inny jego edycyjny układ byłoby raz 251 i podtematy..na to pozwalają kluby..ale te jakoś nie cieszą sie zainteresowaniem..:(( poświeciłem tam trochę czasu - ale odpuściłem bo robiłem sam dla siebie...:((

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD

W zeszytach Panzerwrecks 2 i 19 znajdziesz mnóstwo zdjęć tego transportu kolejowego. Zdjęcia wykonano na torze łączącym Šentvid ( obecnie dzielnica Lublany) z Medvode.

Między innymi są zdjęcia innego transportu  min. włoskich czołgów M15/42 należących kiedyś do Panzer Abteilung 202 - przejętymi przez armię Tito, z nowym oznakowaniem w postaci czerwonych gwiazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Barbapapa napisał:

Kaz, @Cypis

To bzdura, bzdura powielana na bazie świętej, nieomylnej książeczki Panzerwrecks (bądź bogów którzy tę "biblię" napisali).

Barbapapa niestety przy robieniu tych zdjęć mnie nie było , wiec mogę dyskutować opierając się tylko na tym co znajdę w książkach lub sieci , albo się nie odzywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko:))) każda walka na argumenty jest dobra.. nie wymaga ewentualnie transfuzji krwi, Ba..ja poczekam chętnie :))

Panowie!!! juz kiedyś pisałem: trzeba załozyć coś, co może da w sposób statystyczny ocene rzetelności konkretnych źródeł: cos jak ocena  jakość/cena..

Kilka podstawowych parametrów, punktacja a potem jakas srednia...no i oczywiście głosy zinteresowanych:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRR...ja tez nie lubie stac z boku i czekać..ale w tym przypadku moja wiedza w zakresie oceny źródeł jest zerowa...i to powoduje że wierze w to co napisane..chociaż w niektórych momentach błędy sa tak oczywiste że zaczynam niektóre z nich traktować bardzo ostrożnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbapapo: dzięki za to szczegółowe wyjaśnienie pochodzenia tej grupy zdjęć. Jeżeli co piszesz jest prawdą to potwierdza to tylko jeden fakt /tu ukłon w stronę  oponenta/ - nie ma źródeł nieomylnych....

 

zupełnie prywatnie, szanując wszystkich tu dyskutujących:

Mam bardzo proste życiowe prawidła i zasady : /przydają się mocno w zawodzie/

1. Nie jestem nieomylny - ale jestem uparty jak osioł..

2. Wierzę tyko w rzeczy stałe od tysięcy lat: 2+2=4,  jak coś rzucę do góry to spadnie...

3. Słucham innych bo a nuż wiedzą więcej niż ja

4. Staram się sprawdzić uzyskane informacje  i używać trochę własnych szarych komórek

5. Jeżeli ktoś ma rację to po rzeczowej dyskusji i przedstawieniu argumentów uznaję własną niewiedzę../szczególnie przed drugą stroną   dyskusji /- albo zostaje przy swoim ale nie nalegam na zmiane zdania przez druga stronę.

Myślę, ze gdyby w dyskusjach każdy myślał podobnie to chyba ich efekty byłyby znacznie lepsze:))

Amen

Kaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie