Jump to content

Barbapapa

Forum members
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Barbapapa last won the day on July 17

Barbapapa had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

Recent Profile Visitors

83 profile views
 1. https://fakty.interia.pl/swiat/news-500-letni-statek-znaleziony-na-dnie-morza-baltyckiego,nId,3108616
 2. Na forum myśliwcy (link poniżej) strona 293, 294 znajdują się inne fotografie tychże samolotów. Post 1379 prawdopodobnie pokazuje odwrotkę zdjęcia powyżej (z drugiej strony). https://www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=490&ustaw=&s=293
 3. Ballistik-Messfahrzeug na bazie Sd.Kfz.231
 4. najpierw może przeczytaj to co napisałeś w poście otwierającym a teraz twierdzisz, że po pokazaniu na polskim forum lokalizacji to miejsce X stanie się celem pielgrzymek nadal nie wyjaśniasz na jakiej podstawie twierdzisz, że to co na zdjęciu jest tam (gdzie obecnie nic nie ma) i to księżycowe zdjęcie...
 5. racja, celna uwaga a moje przeoczenie. a. skąd na podstawie tego obrazu znasz jego obecną lokalizację? to wynika z Twojego pierwszego wpisu. a na zdjęciu nie ma żadnych innych elementów po których obecnie można ten teren zorientować. masz coś więcej poza tym obrazkiem jak myślę. b. podaj może zatem lokalizację GPS to popatrzymy.
 6. Żołnierze w kolumnie mają na rękawach (ponad mankietem) biały pasek. To mogą być podchorążowie. W regionie masz trzy miasta ze szkołami: Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz. Może tym tropem.
 7. tu taki bus w zimowej szacie, ale ładny widok przodu dla porównania
 8. 48 Ciekawa sprawa z tym zakopanym w śniegu pojazdem. Charakterystyczny kształt otworu na chłodnicę i jej atrapa. To pojazd marki Bussing-NAG. Zasugerowałem się w poszukiwaniach tym co widać ponad szoferką jak i po jej bokach. To co ponad jest krzywe więc wyszło mi że paka i ładunek na niej. Ale nie znalazłem takiego wozu tego producenta w dziale ciężarowym. Jednak z kształtu przodu wyszło, że może to być autobus wersja albo 500T albo 650T. A to co na górze to być może rurowy bagażnik z jakimś bagażem. Ale krzywy taki? Z przypuszczeń: a. 251 w wersji chyba "A" (jest lekki cień za górny pionowym ramieniem krzyża na burcie na zbliżeniu - jak okienko dla desantu), b. wóz w malowaniu jak dla kampanii 1940 więc może zima 1940/41.
 9. 51 Fiat 626 OM Taurus (z pewną dozą niepewności bo nie za wiele widać) 51a sanitarka SPA 38R Fiat 626
 10. moje typy na: 49 - SPA 38R 50 - Lancia Ro
 11. to budynek kryty dwuspadowym dachem, na lewo widoczna ściana z otworami okiennymi
 12. Z boku wygląda jak CWS T-1. Może karosaż zrobiono do 3-osiowego podwozia Ursusa w tym przypadku?
 13. 47 w swej książce Janusz Ledwoch opatrzył zdjęcie 47 następującym podpisem: "Stanowiska brygady "Ramcke" na froncie pod El Alamein, wrzesień 1942." Ale jak już sobie dywagować - motor nie ma oznaczenia brygady jak np. na zdjęciu 46 - co oczywiście może nic nie znaczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information