Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Barbapapa

Forum members
 • Content Count

  690
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Barbapapa last won the day on March 21

Barbapapa had the most liked content!

Community Reputation

114 Excellent

Recent Profile Visitors

558 profile views
 1. W marcu w wypadkach komunikacyjnych w Polsce zginęło 167 osób.
 2. Odznaka, w elemencie samego, horyzontalnie spłaszczonego owalu (wieńca) kształtem przypomina tę poniżej, odznakę pilota Zeppelina. Gdzie znaleziona, może ta informacja będzie pomocna.
 3. Covid-19 a transfer międzygatunkowy. https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-tygrysica-z-nowojorskiego-zoo-zakazona-koronawirusem,nId,4424518
 4. Widzisz (choć z powyższego wynika że jednak nie widzisz) ale posiadana wiedza, czy wiedza w ogóle, nie ma ani wyznania, ani jednego koloru skóry ani jedynych słusznych poglądów politycznych (kolor legitymacji). Po prostu ktoś swą ciężką pracą ją zdobył i potrafi z niej uczynić użytek. Zaś potrawa jaką pichcisz z tych dwóch składników tj. wiedzy i polityki w pierwszym rzędzie da ci zaślepienie (czyt. brak obiektywizmu) a w końcu i zwykły fanatyzm. Ale to Twój własnoręcznie sporządzony posiłek. Oby Ci nie stanął kością w gardle. Jako wielki miłośnik sztuk wszelakich, w przypadku zauważenia oszołoma, zawsze z całej ich dostępnej palety, wybieram sztukę walki bez walki. Podsumowując - żegnam les05. W przypadku tak ciężkostrawnej diety uważaj na wrzody na żołądku.
 5. To tak na koniec, dwa razy z mecenasa Giertycha: "Ta ustawa (ta Twoja z 2002) dotyczy sytuacji wynikających z ograniczania przez Państwo praw człowieka, a nie konsekwencji ekonomicznych katastrof naturalnych." "Jeżeli Państwo nakazuje Panu opuścić fabrykę, gdyż zbliża się powódź, to nie narusza Pana praw człowieka, tylko je właśnie chroni. To samo dotyczy epidemii. Nie ma roszczenia do Państwa o odszkodowanie za skutki zdarzeń o charakterze naturalnym."
 6. Może na dobry początek przemyśl, jaka jest różnica pomiędzy odszkodowaniem firm za poniesione straty (w domyśle gospodarcze) o których napisałeś na wstępie, że zacytuję: A teraz prześledź dokładnie swoje i moje wpisy i znajdź: a. swoją ustawę na którą się powołujesz, zapamiętaj jej tytuł, zapoznaj się z zakresem odszkodowawczym, b. zobacz ponownie o czym Twój expert pisze: czy nie przypadkiem znów tylko o prawach obywatelskich. I dopiero teraz zdecyduj się, o jakich odszkodowaniach myślałeś a o jakich mówią Twoi experci. Precyzja jest istotna.
 7. A gdyby z jakichkolwiek, znanych tylko Tobie powodów, opinia mecenasa Giertycha, była nie po drodze to dorzucam na deser Panią prof.Łętowską. https://oko.press/prof-letowska-to-blef-ze-groza-gigantyczne-odszkodowania/ PS. Rozumiem, że na postawione przeze mnie pytania nie doczekamy się Twoich wyjaśnień/odpowiedzi... PS2. I to chyba tyle jeśli idzie o tzw. "fake news"...
 8. Czyli jednak kwestionujesz opinię prawnika, którą zacytowałem, jednocześnie pisząc o "każdej kancelarii prawnej". Hm, z jednej strony wiedza i doświadczenie prawnika zaś z drugiej co mamy? Podziel się szczegółami tej swojej wiedzy tajemnej, która pozwala Ci kwestionować zdanie prawnika i zarazem powoływać się też na prawnika. Wiesz coś konkretnie czy tylko Ci się coś wydaje?
 9. A gdyby moje zdanie nie było wystarczające, to akurat właśnie mecenas Giertych napisał na TT coś takiego w temacie tejże ustawy: "Ustawa o wyrównaniu z 2002 wyklucza żądanie rekompensat za straty związane z kryzysem, gdyż z pewnością nie narusza praw człowieka działanie rządu ratujące życie przed zakażeniem. To właśnie brak stanu nadzwyczajnego rodzi po stronie firm prawo do odszkodowań." Myślisz, że wie lepiej?
 10. Aha, i to są według Ciebie podstawy do roszczeń z tytułu strat gospodarczych - bo o tym wcześniej pisałeś? A ww tytule jak byk: ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela (tylko). Ale dzwoniło faktycznie, tylko w innym kościele.
 11. A z jakiego tytułu? Znasz podstawę prawną? Czy tak ogólnie gdzieś przeczytałeś taką opinię? Jeśli znasz to podziel się.
 12. Z cyklu: - Co tam Panie słychać w Koszalinie? - LeGaodByTy trzymają się świetnie.
 13. Pamiętacie Króla Kazimierza Wielkiego? I słynne: „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”? Mija kilka stuleci (do przodu) i mamy państwo z dykty. Ewidentny postęp, wszak wówczas dykty nie znali. A miała być i druga Japonia, i kraina miodem i mlekiem płynąca... "Epidemia będzie trwała jesienią albo wtedy powróci". "Przy stanie klęski żywiołowej, państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące". "W dniu wyborów epidemia będzie w rozkwicie" – mówił Jarosław Gowin podczas środowej telekonferencji z prezydentami miast. Dziennikarze TVN24 i tvn24.pl dotarli do nagrania z tego spotkania. https://tvn24.pl/polska/gowin-nie-starczy-pieniedzy-na-stan-kleski-zywiolowej-4543856
 14. Taki list objawił się dziś w wirtualnym świecie. Emocjonalny wielce.
×
×
 • Create New...

Important Information