Skocz do zawartości
  • 0

Stary nóż


Kabi

Pytanie

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Marokańska turystyczna fantazja na temat j północnoafrykańskiej wersji dżambli (jambyia - patrz wyszukiwarka google), etnicznego islamskiego puginału. II połowa XX wieku/ XXI wiek. Wersja ta zwana jest także Koummya i pochodzi z południa kraju. Przyznam , że tak wymyślnej rękojeści to jeszcze nie widziałem. Głownia zapewne z kawałka płaskownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, galeonik napisał:

Marokańska turystyczna fantazja na temat j północnoafrykańskiej wersji dżambli (jambyia - patrz wyszukiwarka google), etnicznego islamskiego puginału. II połowa XX wieku/ XXI wiek. Wersja ta zwana jest także Koummya i pochodzi z południa kraju. Przyznam , że tak wymyślnej rękojeści to jeszcze nie widziałem. Głownia zapewne z kawałka płaskownika.

No właśnie głownia to nie jest kawałek płaskownika, tylko mocno zniszczona kowalska robota. Produkty pod turystów mają głownie wykonane na glanc, z jednego kawałka. Jak na moje oko, produkt lokalny, składany ze starych i niezbyt starych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, toyotomi napisał:

Czołem.

.......???

Co do pochwy, można by przymknąć oko - ale głownia...?

 

pzdr.

stani

Czołem. Pochwa wygląda na porządną robotę. Zaś co do głowni, moim zdaniem kowalska robota, niezbyt nowa, i z innej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie