Skocz do zawartości
  • 0

Czy jest to oryginany kordzik oficera Luftwaffe?


Qbajot

Pytanie

Witam,

po raz kolejny chciałbym zwrócić się z prośbą o merytoryczne wsparcie. Pośród kolekcji broni białej należącej niegdyś do mojego ojca znajduje znajduje się sztylet wraz pochwą wyglądający jak kordzik dla oficerów Luftwaffe (o ile dobrze wiem, ojciec wszedł w jego posiadanie ok. 2000 r.). Długość ostrza to ok. 29 cm. Mam jednak wątpliwości, co do jego autentyczności po porównaniu go z zdjęciami innych kordzików. Zarówno na głowni, jak i jelcu brak jest swastyk. Na ostrzu nie ma także znaków producenta. Na jakie szczegóły powinienem zwrócić uwagę, aby móc potwierdzić, bądź też zaprzeczyć oryginalności tego przedmiotu?

1kl.jpg

2kl.jpg

3kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwa na 99% oryginalna nie jest. W przypadku kordów luftwaffe nie spotkałem się z wersją bez okuć, a te z kolei były (na wszystkich egzemplarzach, które miałem w łapach) lutowane. Nie ma więc możliwości, żeby zniknęły nie pozostawiając najmniejszych nawet śladów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2019 o 08:10, magius28 napisał:

Pochwa na 99% oryginalna nie jest. W przypadku kordów luftwaffe nie spotkałem się z wersją bez okuć, a te z kolei były (na wszystkich egzemplarzach, które miałem w łapach) lutowane. Nie ma więc możliwości, żeby zniknęły nie pozostawiając najmniejszych nawet śladów. 

Jakie lutowania,pochwa jak najbardziej dobra.Pierwotnie była obłożona skórką a okucia przykręcone na rantach śróbkami,widać nawet otwór na jednej fotce.Oczywiście dwóch okuć brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie