Jump to content

Qbajot

Forum members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Przesyłam dokładniejsze zdjęcia. Otóż, po bliższym przyjrzeniu się i przetarciu ostrza, znalazłem znak producenta. Przesyłam też na zdjęcia pochwy od kordzika.
  2. Witam, po raz kolejny chciałbym zwrócić się z prośbą o merytoryczne wsparcie. Pośród kolekcji broni białej należącej niegdyś do mojego ojca znajduje znajduje się sztylet wraz pochwą wyglądający jak kordzik dla oficerów Luftwaffe (o ile dobrze wiem, ojciec wszedł w jego posiadanie ok. 2000 r.). Długość ostrza to ok. 29 cm. Mam jednak wątpliwości, co do jego autentyczności po porównaniu go z zdjęciami innych kordzików. Zarówno na głowni, jak i jelcu brak jest swastyk. Na ostrzu nie ma także znaków producenta. Na jakie szczegóły powinienem zwrócić uwagę, aby móc potwierdzić, bądź też zaprzeczy
  3. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji, a zwłaszcza toyotomi za identyfikację.
  4. Witam serdecznie. Podczas ostatniej przeprowadzki zdecydowałem się zinwentaryzować kolekcję broni białej, która została mi po ojcu. Wśród nich znajduje się bagnet, którego zdjęcia załączam. Wydawało mi się - ze względu na kształt ostrza - że mamy tu do czynienia z bagnetem Mosina. Nie czuję się jednak specjalistą w tej dziedzinie, stąd tez moja prośba o pomoc w identyfikacji. Ostrze ma długość ok. 32 cm.
×
×
  • Create New...

Important Information