Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 344
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Napisano

Podstawowe niemieckie bombki tego okresu. Ta mała z serduszkiem to SC 50 (liczba oznacza wagomiar w kg), ta większa, wzrostu prawie tego pana w bokserkach, to SC 250. W bombach dobrze widoczne są uszka do podwieszania wkręcone w gniazdo dziobowe. Widoczny w tle samolot He 111 był ostatnim chyba niemieckim bombowcem zaprojektowanym pod to nieco już archaiczne rozwiązanie, wyrzutniki pionowe, w których bomby podwieszane były dziobem do góry. Większość samolotów tego okresu miała już bardziej nowoczesne wyrzutniki poziome. He 111 miał konkretnie 8 wyrzutników ESAC 250. Każdy z nich mógł pomieścić 1 bombę 250 kg lub specjalny adapter (wiązkę) z 4 bombami 50 kg (były dostępne jeszcze inne opcje). 

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie