Skocz do zawartości

Zdjęcia pradziadków


Rekomendowane odpowiedzi

"Trzeci z Legionów", oj chyba nie za bardzo, mi to bardziej kojarzy się z Milicją Ludową (czyli wbrew nazwie poprzedniczką Policja Państwowej) ale nie chcę wyrokować, Legiony zdecydowanie to nie są. A na rękawie doskonale widoczny stopień coś na wzór aspiranta z mundurów Armii Polskiej we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest w regularnym mundurze majora.  https://pw.ipn.gov.pl/pwi/historia/oddzialy-powstancze/8638,Wielkopolskie-Oddzialy-Powstancze-oraz-Sily-Zbrojne-w-bylym-zaborze-pruskim-1918.html?poz=2 tu masz do poczytania o niuansach umundurowania W. Wielkopolskich i Straży Ludowej. Na fotce i w linku widać miszmasz mundurów i orzełków Straży.

str87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyr dobrze 'wykombinowałeś" z tą Strażą Ludową ja też myślałem w ten deseń ale pierwsze co mi się nasunęło na myśl to Milicja Ludowa. Tylko orzełek taki bardzo legionowy albo milicyjny. Na fotografii drugiej na pewno kapral  Wojsk Wielkopolskich ale czy możesz powiedzieć dlaczego uważasz że z Żandarmerii Polowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie