Skocz do zawartości
  • 0

Okres II Wojny Światowej i powojenny


Arnes

Pytanie

Witam, pomagam pisać historię pewnej miejscowości spod Łodzi. Mam sporo zdjęć do weryfikacji, są to zdjęcia jednej z mieszkanek wioski Kalino. Osoba już nieżyjąca, zostawiła dwa albumy zdjęć. W jednym są głównie Niemcy zamieszkujący wioskę, w okresie międzywojennym. Drugi album to Polacy, w większości rozpoznani przez starszych mieszkańców. Szukam pomocy w identyfikacji zdjęć, ale też informacji dotyczących wsi Kalio, znajdującej się w woj.łódzkim, gminie Rzgów.
Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
Na początek, zdjęcie spod sali OSP w Kalinie. Wydaje się, że to wojsko, ale czy AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, foty wyśmienite. Rogatywka z omawianego przez nas zdjęcia rzeczywiście usztywniana, ale to jednak rogatywka polowa a usztywnianie za pomocą druta" nie było czymś niezwykłym i było dość często praktykowano ponieważ upodabniało nieco czapkę do rogatywki wyjściowej i nadawało fasonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rzeczywiście robimy chyba drugi temat w temacie" ale myślę ze Koleżanka Arnes tudzież administracja forum nam to wybaczy. Spójrzcie proszę jeszcze na fotę Pawła z 2019-01-29 11:07:03 gdzie ewidentnie widać różnorodność pasów czyli tych regulaminowych i pozaregulaminowych sztukowanych z czego się dało. Ale najciekawsze są niektóre rogatywki a tu ochodzi mnie się" o ich kształt, długość i formę daszka oraz dużo ciemniejszą barwę, a to daje do myślenia. I właśnie to jest to co lubię najbardziej w takich fotografiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie