Skocz do zawartości
  • 0

Kamień


Sonny321

Pytanie

Napisano

Witam. Pomijam kształt kamienia. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to dzieło natury czy zdecydowanie dzieło człowieka. Pozdrawiam w Nowym Roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
A może wyślij do wkz dokładne zdjęcia?
Jak stwierdzą, żebyś przyniósł, to nawet jak sie okaże, że wytwór natury, to nie będzie siary, a jak z miejsca wyśmieją, to chociaż anonimowo ;)
Napisano
@kazioW24 Sugerowałem, tylko że ten amulet" powinien być w całości zeszlifowany na gładko żeby móc w ogóle rozważać nad udziałem ludzkiej ręki w procesie jego tworzenia. Nie ma takiej możliwości żeby jakiś prarzeźbiarz z zamysłem, idealnie odwzorował oddziaływanie wietrzenia na stworzonym przez siebie amulecie płodności... A jedyną anomalią w mojej kolekcji jest radioaktywny fluoryt.

@Sonny321 To tutaj to jest pikuś. Zapewniam Cię, że nie widziałeś jeszcze wybryku natury... =)

@bjar_1 Nie mam. Wszystkie szybko sprzedałem jako suweniry.
...w Rzeszowie. =)
Napisano
Moim zdaniem to falliczne figurka z epoki neolitu którejś zapewne z kultur. Świadczy o tym oprócz kształtu wyszlifowana powierzchnia, rozmiar i wyjątkowe dopasowanie środka brusy jak to czy campusie bywa. Natura często nas zaskakuje swoim dziełem ale w tym przypadku był by to wyjątkowe dzieło. Zgłoś do archeo i koniecznie napisz coustalili.
Napisano

ManyFace dziękuję ci bardzo za poważne podejście do tematu. Na temat penetracji nie powiem, przeszło mi przez myś, że ktoś to sobie woskiem oblewał;) a tak na serio to bardziej myślałem o tym na wzór jakiejś óżdżki płodności". Prosiłbym Cię ManyFace żebyś spojrzał jeszcze na te dwa zdjęcia.

Napisano

Witam. Pomijam kształt kamienia. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to dzieło natury czy zdecydowanie dzieło człowieka. Pozdrawiam w Nowym Roku.

Napisano

Moja opinia oparta jest wyłącznie na wiedzy z zakresu geologii i zaznaczam, że są to tylko przypuszczenia. Normalnie, żaden geolog nie opiera wniosków na podstawie zdjęcia czy wyglądu zewnętrznego. Z zasady tego typu obiekty ocenia się na podstawie świeżego przełamu w miejscu umożliwiającym uzyskanie maksimum informacji (rys.1).
Według mnie, przekrój obrazować będzie m.in. nierównomierne tempo erozji związane ze zróżnicowaniem twardości (rys.2). Jest to działanie naturalne.
Wspomniane różnice twardości nie powinny być jednak przeszkodą podczas obróbki mechanicznej i na tym oparłem swoją tezę.

Należy zadać pytanie, czy erozja nie miała wystarczająco dużo czasu żeby wpłynąć na kształt pierwotnie gładkiego" produktu ludzkiej ręki. Istotny jest czas.

Z racji, że ja bym ten okaz z miejsca rozwalił to może lepiej byłoby jednak najpierw zapytać na forum archeologicznym. =) Pzdr

Napisano
hmm... skoro przypomina dildo, a jest z kamienia, czyli ..z epoki kamienia ..łupanego ;)
Naturze to na co takie coś? :P
Napisano
Jutro postaram się wrzucić jeszcze parę fotek. Zanim to zaniosę wolałbym się upewnić, żeby nie było siary na miejscu, że mam zbyt wybujałą wyobraźnię.
Napisano
predi888 to co byś radził mi z tym fantem zrobić. Kamień znaleziony w pobliżu popegeerowskiego bloku. Podejrzewam, że ktoś pracujący w polu znalazł i po pokazaniu rodzinie po prostu go wyrzucił. I tak wpadł w moje ręce.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie