Skocz do zawartości

Czołg Pantera- do wyciągnięcia?


kuba269

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doszły mnie słuchy że kolejna Panterka szykuje się do wyciągnięcia znajduję się w tej samej rzece co ta co stoi w Stanach. Ponoć prywatne muzea walczą kto ma ją wyciągać. Ktoś wie coś więcej na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Skoro muzea Państwowe wiedzą o tej panterze czemu jej nie wyciągną?? Chyba nie są to aż tak olbrzymie koszty? Biorąc pod uwagę jaki to czołg i ile jest zachowanych w Polsce lub na świecie. To praktycznie unikat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę koszty akcji Pandora za te pieniądze Pantera już dawno była by wyciągnięta i z pewnością starczyło by na jej remont. A jakie mizerne skutki akcji Pandora każdy wie. A tak to zgnije tam w tej rzece i taki będzie finał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami wiecie, że wyciągano już czołgi, działa pancerne, transportery i inne pancery z naszych rzek i jezior, robiły to muzea państwowe i osoby prywatne. Niektóre z wraków już jeżdżą inne będą jeździły za rok czy dwa. Problemem nie jest brak fachowców, czy nawet znaczne koszty wydobycia i konserwacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą Ci co walczą o podjęcie tego czołgu z rzeki. Wydaje mi się że każdy by chciał wiedzieć coś więcej. Owa Pantera jest jak widmo jest na pewno jednak nikt nie chce podać większych szczegółów co do samego pojazdu. A zapewniam że z palca tej opowieści sobie tego nie wyssałem. Moją teorię o drugiej panterze w tej samej rzece co była ta pierwsza potwierdza też inny kolega także coś na rzeczy na pewno jest!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba269 Może dlatego nikt nic ci nie powie bo boją się żeby nie stało się to co z poprzednia Panterą z Czarnej Nidy? O dokładnie tą http://www.youtube.com/watch?v=ejq44cdeMO8.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:53 04-01-2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma jej w Polsce taki piękny by był eksponat muzealny. Niestety chęć zysku jak widać silniejsza... Wyciągnąć, wyremontować i sprzedać za dolary takie motto chciwych polaczków ... może chociaż ta co jeszcze jest, nie pojedzie w sino dal... i po jej wyciągnięciu zostanie w Polsce dla potomnych by i w naszych muzeach były Pantery a nie pospolite teciaki . Swoją drogą nie wiem na co czekają z wyciągnięciem? Żeby nie było tak że przez opieszałość naszych muzeów zniknie bezpowrotnie... Wyciągają sdkfz-ty , stugi i inne pancerne pojazdy a nie mogą wydobyć panterki?... oj coś mi tu śmierdzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu- piszę tak jak jest w tej chwili teciaki są na chwile obecną w miarę pospolite... a Panterki nie mamy nawet jednej i to mnie najbardziej boli! Wyciągają jakieś wraki sdkfz-tów których jest dość sporo a nie mogą się dogadać w sprawie takiego rarytasu??? Swoją drogą jak by był dobry dojazd do niej i nie stała głęboko w bagnach już dawno by jej nie było. I w jedną noc nie da się jej zaje... tylko to ją ratuje i dlatego jeszcze jest nie wiem tylko czemu nikt nie chce o niej pisać... a sporo osób o niej wie uwierz mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie