Jump to content

Ukraiński producent gier chce zarobić na tragedii w Auschwitz. IPN protestuje


Recommended Posts

Takie tam, z dalekiego wschodu...

***

Ukraińska firma zamierza wypuścić na rynek grę opartą na tym, co się działo w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej – podaje wtorkowa Rzeczpospolita".

Jak czytamy Rzeczpospolitej", Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w związku z zawiadomieniem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Dziennik podaje, że chodzi o znieważenie Narodu Polskiego i propagowanie faszystowskiego ustroju państwa w związku z pojawieniem się w internecie materiałów promujących grę komputerową, której akcja ma się rozgrywać na terenie obozu koncentracyjnego".

Łukasz Łapczyński, rzecznik warszawskiej prokuratury informuje, że śledztwo jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego.

Skargę i zawiadomienie do prokuratury złożył dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Chodzi o umieszczenie w internecie materiałów multimedialnych promujących grę komputerową The cost of freedom - a game about polish death camps".

Grę na rynek zamierza wypuścić ukraińska firma Aliens Games zajmująca się produkcją gier komputerowych.

Akcja tej produkcji rozgrywa się w niemieckim obozie KL Auschwitz-Birkenau.

Istotą gry ma być możliwość wcielenie się nie tylko w więźnia obozu koncentracyjnego podejmującego m.in próbę ucieczki, ale także esesmana z załogi obozu ścigającego oraz mordującego więźniów, podejmującego decyzje, którą grupę więźniów skierować do pracy, a którą do komory gazowej.


http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/584235,auschwitz-gra-ukraina-ipn.html
Link to comment
Share on other sites

Widziałem screeny z tego czegoś. Są tak tandetne, że głowa mała. Dlatego nie wierzę, że to serio jakaś gra. Jeżeli ktoś wie jak to zrobić, warto sprawdzić, czy taka firma jak aliens games istnieje na Ukrainie i kiedy została zarejestrowana.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information