Skocz do zawartości
  • 0

Bryłka przypominająca meteoryt Francja


Lang80

Pytanie

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Igoheno napisał:

może to meteoryt jak napisałeś ale przypomina to trochę kamień

 

Trochę meteoryt trochę kamień. Cudowna diagnoza ? gratuluję. 

 

 

Sprawdzenie magnesem to absolutna podstawa. Chociaż nie wszystkie meteoryty są żelazne to jednak stanowią one przeważająca część znalezisk. 

Powinieneś wrzucić zdjęcia z  każdej strony. Meteoryty często  cechują się jedną zaokrągloną/wygladzoną powierzchnią z jednej strony. Powstałą po spotkaniu z atmosferą. Oraz śladami po wysokiej temperaturze. 

Pomarańczowy nalot może wskazywać na utlenianie się żelaza. 

Najlepiej było by zmierzyć, podać wagę i zeszlifować kawałek. 

 

Osobiście jednak uważam że jest to kawałek rudy żelaza lub odpad hutniczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą... za bardzo chropowaty na meteoryt wg mnie, ale ja się nie znam. Mi to przypomina kawałek skały wulkanicznej z wysoką zawartością żelaza... Ja też myślałem, że znalazłem meteoryt bo dzwonił jak dzwon w słuchawkę i był strasznie mocno przyciągany przez magnes.. ale w końcu stwierdziłem, że nie przypomina meteorytów jakie widać na zdjęciach w necie ? A ciężki, dzwonił i przyciągany... Ech... jeszcze łza się w oku kręci na samą myśl ?20191222_135419.thumb.jpg.500c1b38cdb5eb8ca62f119a8023d7b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuz miejscowy mówił że w sumie teren był w odległych epokach geologicznych aktywny wulkanicznie,nawet wskazał górę, na której do lat sześćdziesiątych wydobywano minerały więc sam nie wiem co to może być. Ps. Opowiedziałem mu o Walonach w Szklarskiej Porębie, był w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie