Jump to content

Lang80

Forum members
 • Content Count

  327
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. W zakupionej przeze mnie książce "Tour to the sepulchres of Etruria" znalazłem taką zapisaną stronę, nie jestem w stanie się rozczytać. Proszę o pomoc w zrozumieniu treści, nie proszę o przetłumaczenie bo to pewnie czasochłonne i trudne. Mam problem z czytaniem pisma odręcznego a książka ta należy akurat do moich ulubionych.
 2. Czyli tak jak myślałem, dziękuję za odpowiedź. Co do "starego szmelcu" to kolega we Francji ma francuski hełm z lat 50-tych, przerobiony tak, że miał być hełmem rzymskiego centuriona, pochodzi z planu bodajże Asteriksa, tak więc nasza filmówka wcale tak bardzo nie odstawała.
 3. W uzupełnieniu. Guziki też wyglądają na stare kopie, nie są sygnowane ale widać ślady korozji itp, zamieszczam zdjęcie bo w poprzednim się nie zmieściło. Sama bluza ma materiał podobny do starych mundurów z PRL (i zapach podobny). Może ktoś naszył zrekonstruowane elementy na starą, wojskową bluzę? Może ktoś kojarzy ew. kraj? Bluza ma sześć guzików.
 4. Witam, mam taką starą bluzę (jeszcze mam bo chyba ojcu wpadła w oko), ma przykry zapach, identyczny jak stare, magazynowe mundury WP z czasów PRL. Wiem że to kopia, być może rekwizyt teatralny ale ma liczne plamy, stare ślady reperacji, zszywane rękawy itp, była używana, niedbale naszyte kieszenie i inne elementy. Czy możliwe że przedmiot może pochodzić np z planu starego filmu wojennego? Za stara żeby powstać na użytek grup rekonstrukcyjnych. Pozdrawiam. Rafał.
 5. Serdecznie dziękuję za obie odpowiedzi. Rafał.
 6. Witam wszystkich. W lutym dostanę od kolegi z Francji taki pałasz, wszyscy doradzają mi szczotkę na wiertarce. Ja z kolei zawsze preferowałem autolizę, elektrolizę. W tym wypadku obawiam się o okładziny i mam zamiar pokryć resztki drewna olejem lnianym, zewnętrzną skórę rycynowym, całość action 7 i czyścić ręcznie włókniną. Proszę o pomoc w naprowadzeniu na właściwy wybór. Czy gdybym wybrał kwas szczawiowy albo fosol albo autolizę to czy nie zniszczy resztki oprawy rękojeści? Czy eksponaty w muzeach i prywatnych kolekcjach, zachowane z oprawą rękojeści nie mają przypadkiem skorodowanego trzpi
 7. Jasne że może być na priv. Również pozdrawiam. Rafał. PS.Gdyby okazało się że to oryginał to chętnie udostępnię na forum skany całości każdemu zainteresowanemu.
 8. Tutaj zakończenie listu. Więcej nie mogę dodać bo wychodzę zaraz do pracy. Ps. Listy są stare, część na papierze czerpanym a część na starym papierze, pod światło widać na nim pionowe lub poziome linie, coś jak kalkomanie i ślady dociskania pióra.
 9. Wszystkie listy z tym nazwiskiem były razem z takim fragmentem starodruku, cztery strony stanowiące całość, nie numerowane.
 10. Podpis z pierwszego postu to skan oryginalnego, dziecięcego podpisu poety. Podpis drugi mam w oryginale, po łacinie, do księcia imieniem Carl, utrzymany w pochwalnym stylu, dziecinnym pismem. Mam kilka listów, w każdym pojawia się nazwisko Schiller, w ostatnim jest data maj 1805 i list dotyczy jakiegoś Schillera, napisany przez kogoś innego. Ten Carl to może być Karol Eugeniusz Wirtemberski, a może to zwykły zbieg okoliczności...
 11. Fragment pierwszej strony, ten Carl to może być Karol Eugeniusz Wirtemberski, jeśli faktycznie list napisał młody poeta.
 12. Tutaj nagłówek listu, coś do jakiegoś księcia chyba, utrzymane w tonie pochwalnym. Dzięki za zainteresowanie i również pozdrawiam.
 13. Tutaj druga próbka, inny egzemplarz, XVIII wiek. Może akurat ktoś się zna na piśmie odręcznym.
 14. Witam, mam pytanie, może ktoś zna się na podpisach odręcznych, czy one należą to tej samej osoby? Tutaj pierwszy, pismo dziecięce, zamazana litera "
 15. Też myślałem o legendzie, ale padają słowa księżyc i nebule, więc to pewnie co innego. Serio nie wiedziałem że w te rękojeści były wypychane tym co mieli pod ręką. W sumie sam uzupelniłem przestrzeń papierem woskowanym, ale byłem zaskoczony. Dziekuje za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information