Jump to content

Lang80

Forum members
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Jasne że może być na priv. Również pozdrawiam. Rafał. PS.Gdyby okazało się że to oryginał to chętnie udostępnię na forum skany całości każdemu zainteresowanemu.
 2. Tutaj zakończenie listu. Więcej nie mogę dodać bo wychodzę zaraz do pracy. Ps. Listy są stare, część na papierze czerpanym a część na starym papierze, pod światło widać na nim pionowe lub poziome linie, coś jak kalkomanie i ślady dociskania pióra.
 3. Wszystkie listy z tym nazwiskiem były razem z takim fragmentem starodruku, cztery strony stanowiące całość, nie numerowane.
 4. Podpis z pierwszego postu to skan oryginalnego, dziecięcego podpisu poety. Podpis drugi mam w oryginale, po łacinie, do księcia imieniem Carl, utrzymany w pochwalnym stylu, dziecinnym pismem. Mam kilka listów, w każdym pojawia się nazwisko Schiller, w ostatnim jest data maj 1805 i list dotyczy jakiegoś Schillera, napisany przez kogoś innego. Ten Carl to może być Karol Eugeniusz Wirtemberski, a może to zwykły zbieg okoliczności...
 5. Fragment pierwszej strony, ten Carl to może być Karol Eugeniusz Wirtemberski, jeśli faktycznie list napisał młody poeta.
 6. Tutaj nagłówek listu, coś do jakiegoś księcia chyba, utrzymane w tonie pochwalnym. Dzięki za zainteresowanie i również pozdrawiam.
 7. Tutaj druga próbka, inny egzemplarz, XVIII wiek. Może akurat ktoś się zna na piśmie odręcznym.
 8. Witam, mam pytanie, może ktoś zna się na podpisach odręcznych, czy one należą to tej samej osoby? Tutaj pierwszy, pismo dziecięce, zamazana litera "
 9. Też myślałem o legendzie, ale padają słowa księżyc i nebule, więc to pewnie co innego. Serio nie wiedziałem że w te rękojeści były wypychane tym co mieli pod ręką. W sumie sam uzupelniłem przestrzeń papierem woskowanym, ale byłem zaskoczony. Dziekuje za pomoc.
 10. Tutaj cały tasak i karteczka ze starodruku, tasak tak przy okazji był naprawiany w epoce, jeszcze w xviii wieku chyba i uzupełniany mosiądzem w głowni, strasznie dziwne. Czy ktoś wie, jakie jest przeznaczenie tego tekstu, czy ktoś zrobił talizman czy po prostu zapchał rękojeść po naprawie? Pozdrawiam
 11. Tutaj robiłem autolizę tasaka 1767, którego przywiozłem z Francji, w rękojeści znalazłem taką kartkę, na początku była radość, że to spis oddziału, ale to chyba jakiś kalendarz z wróżbami?
 12. Ad maiorem Dei gloriam tutaj jest motto jezuickie, ogólnie są tam modlitwy i pamiętnik
 13. Witam wszystkich, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu pochodzenia rękopisu, tu strona , wszystko na papierze czerpanym, łacina i niemiecki
 14. Tutaj druga, dostałem wraz z częściami od XVIII-wiecznej szpady. Ten pierwszy motyw kojarzy mi się z Indiami. Ciężkie, ok 15 cm, żadnych zaczepów.
×
×
 • Create New...

Important Information