Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
  • 0
Sign in to follow this  
brodaamor

Pomnik

Question

• 0

Nie mogę skojarzyć pomnika z fotki, więc się ratuję pomocą forum i liczę na pomoc w identyfikacji.
Jako, że zdjęcie jest małe, to trochę jeszcze napiszę o samym wyglądzie pomnika. Na górze jest orzeł, gryf i znak rodła. Napis na pomniku głosi:
64 Polakom rozstrzelanym w 1939 r. przez hitlerowskiego najeźdźcę społeczeństwo Wybrzeża".
Liczę, że ktoś z Was się spotkał z tym pomnikiem i wskaże mi miejsce, w którym stoi.
Wszelkie formy wyszukiwania w sieci zawiodły.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Ten pomnik może nigdzie nie stać - to może być tylko makieta zrobiona do koncepcji/projektu czy na konkurs, które z takich czy innych względów nie doprowadziły do budowy pomnika. Czy to ktoś wystąpił z taką inicjatywą, co nie spotkało się z zainteresowaniem czynników decyzyjnych, czy to konkurs miał tylko wybrać wstępny projekt i sprawy nie pociągnięto dalej.
Ewentualnie zbudowano tam coś całkiem innego.

• 0
Rozważałem i taką ewentualność, ale wiedza, która została mi przekazana wraz z pomnikiem mówi, że to jest zwycięski projekt na pomnik w... I tutaj jest pies pogrzebany, bo nie wiadomo gdzie. Pomników tych mam kilka i wszystkie pozostałe udało mi się zlokalizować. Niestety dokumentacja techniczna, konkursowa pojechała na śmieci i nie udało mi się jej odzyskać.

• 0
Nic odkrywczego poza tym co napisano powyżej nie dodam (a najbardziej przychylam się do tego co napisał Kolega Grzesio) ale skoro pomnik dedykowano 64 Polakom rozstrzelanym w 1939 r. przez hitlerowskiego najeźdźcę społeczeństwo Wybrzeża" to zawęża to krąg poszukiwań do skrawka wybrzeża jakie należało do Polski przed 1939 r.