Skocz do zawartości

HEŁM WZ 31 LUDWIKÓW


kirst0815

Rekomendowane odpowiedzi

Hełm jest niestety dość uszkodzony choć blacha jest zdrowa czyli chyba nie wykopek. No i ładnie zachowany napis wewnątrz hełmu.
Kupowałem go na targu jako hełm ruski. Ponieważ miałem już wz 31 to mimo uszkodzeń kupiłem ten hełm. Aby doprowadzić go do jakiegoś fajnego stany trzeba byłoby go choć odgiąć. Nie mam dojścia do palnika aby to wykonać. Druga sprawa jak się podgrzeje blachę to napis może ulec zniszczeniu.
Może istnieje jakiś inny sposób lub ktoś w Śląskim naprawia hełmy.
Proszę o podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że hełm ma swój urok w takim stanie w jakim jest. To przecież historia no i jest ich coraz mniej na rynku w przeciwieństwie do hełmów niemieckich. Po prostu nigdy nie miałem hełmu tak zgiętego. Obecnie trochę krucho z czasem u mnie, choć ciągnie wilka do lasu i czasami coś mi wpadnie w ręce w niskiej cenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że hełm ma swój urok w takim stanie w jakim jest. To przecież historia no i jest ich coraz mniej na rynku"

Hełm w tym stanie ma urok psiej kupy i nie dorabiajmy do każdego totalnego szrota ckliwych historyjek o rzekomym uroku czerepu, którym zapewne dzieciaki grały w piłkę po wojnie.
Na rynku tych ciarup jest w cholerę i cały czas przybywa wykopanych czy wytarganych z szop.No ale jeśli ktoś nadal liczy na ceny z lat 80-tych za fanty to faktycznie wyboru ma coraz mniej.Jednego czego ubywa na pewno to naiwnych i nieświadomych sprzedawców.
Nic z tym się już nie zrobi, a oddanie go jakiemuś palniko-spawarko fachowcowi" będzie skutkować powstaniem pociesznego kuriozum i ubytkiem kasy, którą można by zainwestować w czerep w przyzwoitym stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hełm jest jaki jest i może ma urok psiej kupy. Sprzedający faktycznie wyciągnął go z jakiejś szopy gdzie leżał od wojny stad blacha zdrowa. Nie jest to wykopek w każdym razie. Historia hełmu owszem jest ciekawa ale biorąc pod uwagę sam hełm nie ma znaczenia. Na giełdach coraz mniej bezpośrednich sprzedawców, sami pośrednicy którzy ceny maja większe niż w innych krajach. Duży popyt na militaria no i można sobie sprawdzić największe ceny na Allegro. Kiedy czasami słyszę ile ktoś chce za jakiś szrot to mnie telepie. W każdym razie ja dałem za mój szrot 15,00 wiec cena jest taka jak przedmiot w tym stanie. Może wyszedłem z obiegu ale wz 31 nie widać zbyt dużo na giełdzie. Widziałem dużo współcześnie robionych hełmów niemieckich sprzedawanych jako wojenne przez sprzedawców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie