Jump to content

kirst0815

Forum members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Poszukiwanie w starych domach czy gospodarstwach wiejskich czasami daje więcej niż rycie w ziemi.....
 2. Oj skorupa hełmu też jest oryginalna......a reszta co kto lubi..... To i tak lepiej niż Chińska kopia.....
 3. Co ten użytkownik odkrywcy bredzi...cyt. Na alusy do beemki styknie. Jak widać taki jest priorytet życiowy Pana bjar_1. Odkrywca jest po to aby pomagać wszystkim którzy lubią historię a nie dla ludzi którzy mają problemy z sobą....
 4. Zamiast pomocy same złośliwości ze strony ekspertów.........
 5. Hełm jest jaki jest i może ma urok psiej kupy. Sprzedający faktycznie wyciągnął go z jakiejś szopy gdzie leżał od wojny stad blacha zdrowa. Nie jest to wykopek w każdym razie. Historia hełmu owszem jest ciekawa ale biorąc pod uwagę sam hełm nie ma znaczenia. Na giełdach coraz mniej bezpośrednich sprzedawców, sami pośrednicy którzy ceny maja większe niż w innych krajach. Duży popyt na militaria no i można sobie sprawdzić największe ceny na Allegro. Kiedy czasami słyszę ile ktoś chce za jakiś szrot to mnie telepie. W każdym razie ja dałem za mój szrot 15,00 wiec cena jest taka jak przedmiot w tym stanie. Może wyszedłem z obiegu ale wz 31 nie widać zbyt dużo na giełdzie. Widziałem dużo współcześnie robionych hełmów niemieckich sprzedawanych jako wojenne przez sprzedawców.
 6. Wiem że hełm ma swój urok w takim stanie w jakim jest. To przecież historia no i jest ich coraz mniej na rynku w przeciwieństwie do hełmów niemieckich. Po prostu nigdy nie miałem hełmu tak zgiętego. Obecnie trochę krucho z czasem u mnie, choć ciągnie wilka do lasu i czasami coś mi wpadnie w ręce w niskiej cenie.
 7. Hełm jest niestety dość uszkodzony choć blacha jest zdrowa czyli chyba nie wykopek. No i ładnie zachowany napis wewnątrz hełmu. Kupowałem go na targu jako hełm ruski. Ponieważ miałem już wz 31 to mimo uszkodzeń kupiłem ten hełm. Aby doprowadzić go do jakiegoś fajnego stany trzeba byłoby go choć odgiąć. Nie mam dojścia do palnika aby to wykonać. Druga sprawa jak się podgrzeje blachę to napis może ulec zniszczeniu. Może istnieje jakiś inny sposób lub ktoś w Śląskim naprawia hełmy. Proszę o podpowiedź.
×
×
 • Create New...

Important Information