Skocz do zawartości
  • 0

Czaszka


swiatko

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

necroskop popatrzyłeś na wymiary podane????
rozmiar i ślady po mocowaniu wskazują że może to być element krucyfiksu - czaszkę umieszczano u jego podstawy...możesz sobie wyguglować ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Coście tam się tak uczepili tego krucyfiksu ? -:) i jego podstawy ?
Nie będę się upierał w nieskończoność ale na belce 15 cm z krzyża przydrożnego wygląda to o niebo lepiej :-)i do tego spełnia swą powinność dla której został stworzony.

mg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega wątpliwości że jest to czaszka z podstawy krzyż. Proponuję prosty eksperyment. Weźcie sobie belkę o szerokości 5,5 do 6 cm i drugą, nieco krótszą... i wyobraźcie sobie jakiej wielkości byłby z nich krucyfiks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Carabus - widziałeś kiedyż przydrożny krzyż, powiedzmy wykonany z drewna ?
Pogunglaj sobie o krzyżach morowych, weź rower i w teren. W mojej okolicy (wielkopolska) jest mi znanych osobiście 5 takowych krzyży. Rozmiar i umocowanie nie ma znaczenia, zależy od materiału z jakiego jest wykonany krzyż.
pozdrawiam
mg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że to może być czaszka z krucyfiksu. Oczywiście rozmiar wskazuje na krzyż stołowy", ołtarzowy. Czaszki były umieszczane nawet na krzyżykach wieszanych na szyi. Poszukajcie w google pod hasłem old cross with skull"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie