Jump to content

herkemur

Forum members
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak jak Predi napisał hydroakumlator membranowy z wkręconym przyłączem minimes do podłączenia manometru poprzez wężyk pomiarowy. Po wielkości obstawiam pojemność 0,5 może 0,7 litra. Po oczyszczeniu wyjdą oznaczenia i numer seryjny. Współczesny.
 2. I dlatego że dział ma nazwę identyfikacja nie trzeba już tego słowa używać w tytule postu. Ta zasada jest bardzo dobra, wyobraź sobie połowę wątków ze słowem identyfikacja w tytule, nie wiesz już który wątek jest który. Są takie fora gdzie ta zasada nie jest stosowana i przeglądanie działu identyfikacja to istna katorga.
 3. Śledź do naciągu masztu niemieckiej radiostacji.
 4. Własnie to napisałem wyżej. Przypomniało mi się że starsi ludzie w okolicy o której wyżej pisałem używają jeszcze innych określeń z tej tabelki. Na pewno nie raz słyszałem słowo świekra i zełwa ale dopiero teraz wiem co to znaczy. Wcześniej myślałem że to jakieś obraźliwe określenia:)
 5. Mylisz się kolego. Tam gdzie jeżdżę na wieś, okolice Częstochowy, mianem swata określa się rodziców zięcia oraz synowej. To słowo ma nie tylko jedno znaczenie. Podejrzewam że wzięło się to z tego iż zazwyczaj ojciec zięcia i synowej byli swatami w znaczeniu jakie Ty podałeś. https://pl.wikipedia.org/wiki/Relacja_rodzinna Cytat z powyższego linku z wikipedii: "Rodzice zięcia i synowej bywają w niektórych regionach Polski określani jako swat i swatowa (swachna, swacha)."
 6. Gwint trapezowy czyli imadło albo jakiś podnośnik.
 7. Gdzieś kiedyś czytałem że w 39 roku ich tabor składał się z koni w około 70%, także jest w czym wybierać.
 8. Meble w stylu tej szafy mój pradziadek wytwarzał od okresu międzywojennego do początku lat 70.
 9. No tak mega super hiper autorytet Dariusz Kwiecień. Ciężko znaleźć większego bajkopisarza. Tylko kilka bredni wymienię w które wierzy ten mitoman: wilkołaki, hitlerowskie hybrydy ludzi ze zwierzętami, hitlerowskie ufo. I to wszystko na terenie Polski Pewnie jest tego więcej ale nie pamiętam. Aaa no i gwóźdź programu, twierdzi że jest członkiem mitycznego nieistniejącego stowarzyszenia thule Nie wiem o czym teraz pieprzy od lat żadnego z jego kabaretów nie oglądałem
 10. Panewka. Połowa łożyska ślizgowego z jakiejś starej maszyny.
 11. Takie tam luźne gdybanie. Może to jakaś strzelnica a owa konstrukcja to urządzenie do podnoszenia tarcz. Chociaż w takim wypadku przydałby się jakiś kulochwyt którego nie widać.
 12. Palnik z kuchenki prymus
×
×
 • Create New...

Important Information