Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

herkemur

Forum members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Śledź do naciągu masztu niemieckiej radiostacji.
 2. Własnie to napisałem wyżej. Przypomniało mi się że starsi ludzie w okolicy o której wyżej pisałem używają jeszcze innych określeń z tej tabelki. Na pewno nie raz słyszałem słowo świekra i zełwa ale dopiero teraz wiem co to znaczy. Wcześniej myślałem że to jakieś obraźliwe określenia:)
 3. Mylisz się kolego. Tam gdzie jeżdżę na wieś, okolice Częstochowy, mianem swata określa się rodziców zięcia oraz synowej. To słowo ma nie tylko jedno znaczenie. Podejrzewam że wzięło się to z tego iż zazwyczaj ojciec zięcia i synowej byli swatami w znaczeniu jakie Ty podałeś. https://pl.wikipedia.org/wiki/Relacja_rodzinna Cytat z powyższego linku z wikipedii: "Rodzice zięcia i synowej bywają w niektórych regionach Polski określani jako swat i swatowa (swachna, swacha)."
 4. Gwint trapezowy czyli imadło albo jakiś podnośnik.
 5. Gdzieś kiedyś czytałem że w 39 roku ich tabor składał się z koni w około 70%, także jest w czym wybierać.
 6. Meble w stylu tej szafy mój pradziadek wytwarzał od okresu międzywojennego do początku lat 70.
 7. No tak mega super hiper autorytet Dariusz Kwiecień. Ciężko znaleźć większego bajkopisarza. Tylko kilka bredni wymienię w które wierzy ten mitoman: wilkołaki, hitlerowskie hybrydy ludzi ze zwierzętami, hitlerowskie ufo. I to wszystko na terenie Polski Pewnie jest tego więcej ale nie pamiętam. Aaa no i gwóźdź programu, twierdzi że jest członkiem mitycznego nieistniejącego stowarzyszenia thule Nie wiem o czym teraz pieprzy od lat żadnego z jego kabaretów nie oglądałem
 8. Panewka. Połowa łożyska ślizgowego z jakiejś starej maszyny.
 9. Takie tam luźne gdybanie. Może to jakaś strzelnica a owa konstrukcja to urządzenie do podnoszenia tarcz. Chociaż w takim wypadku przydałby się jakiś kulochwyt którego nie widać.
 10. Palnik z kuchenki prymus
 11. Nie potrzeba innych pomysłów. To jest na 100% to co napisałem. Sporo tego jest na forach, dosyć popularny fant.
×
×
 • Create New...

Important Information