Jump to content

herkemur

Forum members
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takie tam luźne gdybanie. Może to jakaś strzelnica a owa konstrukcja to urządzenie do podnoszenia tarcz. Chociaż w takim wypadku przydałby się jakiś kulochwyt którego nie widać.
 2. Palnik z kuchenki prymus
 3. Nie potrzeba innych pomysłów. To jest na 100% to co napisałem. Sporo tego jest na forach, dosyć popularny fant.
 4. To jest dolny element taniej wiszącej lampy naftowej, dosyć często znajdowana rzecz . Materiał prawdopodobnie cynkal.
 5. Tarcza wiecznego kalendarza. https://www.google.com/search?q=old+eternal+callendar&tbm=isch&tbs=rimg:Ce2AJWAR2ggIIjiYlDDmezqAWt-VrB3QoApnMip1sKvO3tF3UTGAFjedrsb61rF1BUv7LCw-peQxnZpZRFiFbFZvvioSCZiUMOZ7OoBaEffpCfjjaGrPKhIJ35WsHdCgCmcRlgghnfIx2NQqEgkyKnWwq87e0RFKw3SQNpoBfCoSCXdRMYAWN52uEfBzTqwUBswCKhIJxvrWsXUFS_1sRjgapCLZFZ24qEgksLD6l5DGdmhEyka0qictNYSoSCVlEWIVsVm--EWdQ35wYa3Vi&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwi1976D4srhAhVNAxAIHT_dDg0Q9C96BAgBEBs&biw=1097&bih=559&dpr=1.75
 6. Tak jak kolega wyżej pisze, maszyna leśna, rolnicza, budowlana. Raczej u nas nie występowało pustynne malowanie sprzętu wojskowego. Chociaż słyszałem że w Gliwicach i na Pustyni Błędowskiej ćwiczyły hitlerowskie czołgi w pustynnym camo przygotowywane do operacji w Afryce. Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia. Tzn ćwiczyły na pewno ale czy miały pustynny kamuflaż.
 7. Wygląda na odlew. Może część studzienki kanalizacyjnej.
 8. Kubki do zbierania żywicy z drzew.
 9. Daj fotkę. Kilka firm miało takie logo, Lincoln, AC, Overland , L'ère des, Ford.
 10. Wrońsko wygląda jakby nasmarowane tą samą farbą co napis, te kasy miały tylko napis National". Ktoś zniszczył bardzo fajną kasę. Jeśli można spytać ile takie cudo rękodzieła kosztuje?
 11. Jak kolega pająk napisał nie zastanawiać się tylko brać zanim wyląduje w hucie. Później się go zidentyfikuje. Jest chyba w miarę kompletny, warto go uratować i przekazać w ręce ludzi którzy się nim zajmą. Możesz spróbować dowiedzieć się czegoś na poniższym forum. http://www.retrotraktor.pl/phpBB3/index.php
 12. http://www.solec-parafia.pl/node/55 Stronka z krzyżami i kapliczkami z tej okolicy. Krzyż z wątku na pewno ma związek z epidemią więc pasuje do opisu który wkleiłem. Ale pewności nie mam czy to ten. Najlepiej niech autor zdjęcia potwierdzi lokalizację.
 13. Krzyż wzniesiony w roku 1815 przez Antoniego Tomaszewskiego na zlecenie ofiarodawców małżonków Matyjasek i jego żony Marii z Jaroszów dla uczczenia dwóch zakonników Reformatów, którzy zostali tu pochowani jako ofiary epidemii cholery w roku 1708. Stoi w lesie dziurkowskim na wprost przystanku PKS Przedmieście Dalsze. Pauje do lokalizacji?
×
×
 • Create New...

Important Information