Jump to content

herkemur

Forum members
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I dlatego że dział ma nazwę identyfikacja nie trzeba już tego słowa używać w tytule postu. Ta zasada jest bardzo dobra, wyobraź sobie połowę wątków ze słowem identyfikacja w tytule, nie wiesz już który wątek jest który. Są takie fora gdzie ta zasada nie jest stosowana i przeglądanie działu identyfikacja to istna katorga.
 2. Śledź do naciągu masztu niemieckiej radiostacji.
 3. Własnie to napisałem wyżej. Przypomniało mi się że starsi ludzie w okolicy o której wyżej pisałem używają jeszcze innych określeń z tej tabelki. Na pewno nie raz słyszałem słowo świekra i zełwa ale dopiero teraz wiem co to znaczy. Wcześniej myślałem że to jakieś obraźliwe określenia:)
 4. Mylisz się kolego. Tam gdzie jeżdżę na wieś, okolice Częstochowy, mianem swata określa się rodziców zięcia oraz synowej. To słowo ma nie tylko jedno znaczenie. Podejrzewam że wzięło się to z tego iż zazwyczaj ojciec zięcia i synowej byli swatami w znaczeniu jakie Ty podałeś. https://pl.wikipedia.org/wiki/Relacja_rodzinna Cytat z powyższego linku z wikipedii: "Rodzice zięcia i synowej bywają w niektórych regionach Polski określani jako swat i swatowa (swachna, swacha)."
 5. Gwint trapezowy czyli imadło albo jakiś podnośnik.
 6. Gdzieś kiedyś czytałem że w 39 roku ich tabor składał się z koni w około 70%, także jest w czym wybierać.
 7. Meble w stylu tej szafy mój pradziadek wytwarzał od okresu międzywojennego do początku lat 70.
 8. No tak mega super hiper autorytet Dariusz Kwiecień. Ciężko znaleźć większego bajkopisarza. Tylko kilka bredni wymienię w które wierzy ten mitoman: wilkołaki, hitlerowskie hybrydy ludzi ze zwierzętami, hitlerowskie ufo. I to wszystko na terenie Polski Pewnie jest tego więcej ale nie pamiętam. Aaa no i gwóźdź programu, twierdzi że jest członkiem mitycznego nieistniejącego stowarzyszenia thule Nie wiem o czym teraz pieprzy od lat żadnego z jego kabaretów nie oglądałem
 9. Panewka. Połowa łożyska ślizgowego z jakiejś starej maszyny.
 10. Takie tam luźne gdybanie. Może to jakaś strzelnica a owa konstrukcja to urządzenie do podnoszenia tarcz. Chociaż w takim wypadku przydałby się jakiś kulochwyt którego nie widać.
 11. Palnik z kuchenki prymus
 12. Nie potrzeba innych pomysłów. To jest na 100% to co napisałem. Sporo tego jest na forach, dosyć popularny fant.
×
×
 • Create New...

Important Information