Jump to content

herkemur

Forum members
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by herkemur

 1. I dlatego że dział ma nazwę identyfikacja nie trzeba już tego słowa używać w tytule postu. Ta zasada jest bardzo dobra, wyobraź sobie połowę wątków ze słowem identyfikacja w tytule, nie wiesz już który wątek jest który. Są takie fora gdzie ta zasada nie jest stosowana i przeglądanie działu identyfikacja to istna katorga.
 2. Śledź do naciągu masztu niemieckiej radiostacji.
 3. Własnie to napisałem wyżej. Przypomniało mi się że starsi ludzie w okolicy o której wyżej pisałem używają jeszcze innych określeń z tej tabelki. Na pewno nie raz słyszałem słowo świekra i zełwa ale dopiero teraz wiem co to znaczy. Wcześniej myślałem że to jakieś obraźliwe określenia:)
 4. Mylisz się kolego. Tam gdzie jeżdżę na wieś, okolice Częstochowy, mianem swata określa się rodziców zięcia oraz synowej. To słowo ma nie tylko jedno znaczenie. Podejrzewam że wzięło się to z tego iż zazwyczaj ojciec zięcia i synowej byli swatami w znaczeniu jakie Ty podałeś. https://pl.wikipedia.org/wiki/Relacja_rodzinna Cytat z powyższego linku z wikipedii: "Rodzice zięcia i synowej bywają w niektórych regionach Polski określani jako swat i swatowa (swachna, swacha)."
 5. Gwint trapezowy czyli imadło albo jakiś podnośnik.
 6. Gdzieś kiedyś czytałem że w 39 roku ich tabor składał się z koni w około 70%, także jest w czym wybierać.
 7. Meble w stylu tej szafy mój pradziadek wytwarzał od okresu międzywojennego do początku lat 70.
 8. No tak mega super hiper autorytet Dariusz Kwiecień. Ciężko znaleźć większego bajkopisarza. Tylko kilka bredni wymienię w które wierzy ten mitoman: wilkołaki, hitlerowskie hybrydy ludzi ze zwierzętami, hitlerowskie ufo. I to wszystko na terenie Polski Pewnie jest tego więcej ale nie pamiętam. Aaa no i gwóźdź programu, twierdzi że jest członkiem mitycznego nieistniejącego stowarzyszenia thule Nie wiem o czym teraz pieprzy od lat żadnego z jego kabaretów nie oglądałem
 9. Panewka. Połowa łożyska ślizgowego z jakiejś starej maszyny.
 10. Takie tam luźne gdybanie. Może to jakaś strzelnica a owa konstrukcja to urządzenie do podnoszenia tarcz. Chociaż w takim wypadku przydałby się jakiś kulochwyt którego nie widać.
 11. Palnik z kuchenki prymus
 12. Nie potrzeba innych pomysłów. To jest na 100% to co napisałem. Sporo tego jest na forach, dosyć popularny fant.
 13. To jest dolny element taniej wiszącej lampy naftowej, dosyć często znajdowana rzecz . Materiał prawdopodobnie cynkal.
 14. Tarcza wiecznego kalendarza. https://www.google.com/search?q=old+eternal+callendar&tbm=isch&tbs=rimg:Ce2AJWAR2ggIIjiYlDDmezqAWt-VrB3QoApnMip1sKvO3tF3UTGAFjedrsb61rF1BUv7LCw-peQxnZpZRFiFbFZvvioSCZiUMOZ7OoBaEffpCfjjaGrPKhIJ35WsHdCgCmcRlgghnfIx2NQqEgkyKnWwq87e0RFKw3SQNpoBfCoSCXdRMYAWN52uEfBzTqwUBswCKhIJxvrWsXUFS_1sRjgapCLZFZ24qEgksLD6l5DGdmhEyka0qictNYSoSCVlEWIVsVm--EWdQ35wYa3Vi&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwi1976D4srhAhVNAxAIHT_dDg0Q9C96BAgBEBs&biw=1097&bih=559&dpr=1.75
 15. Tak jak kolega wyżej pisze, maszyna leśna, rolnicza, budowlana. Raczej u nas nie występowało pustynne malowanie sprzętu wojskowego. Chociaż słyszałem że w Gliwicach i na Pustyni Błędowskiej ćwiczyły hitlerowskie czołgi w pustynnym camo przygotowywane do operacji w Afryce. Ile w tym prawdy, nie mam pojęcia. Tzn ćwiczyły na pewno ale czy miały pustynny kamuflaż.
 16. Wygląda na odlew. Może część studzienki kanalizacyjnej.
 17. Kubki do zbierania żywicy z drzew.
 18. Daj fotkę. Kilka firm miało takie logo, Lincoln, AC, Overland , L'ère des, Ford.
 19. Wrońsko wygląda jakby nasmarowane tą samą farbą co napis, te kasy miały tylko napis National". Ktoś zniszczył bardzo fajną kasę. Jeśli można spytać ile takie cudo rękodzieła kosztuje?
 20. Jak kolega pająk napisał nie zastanawiać się tylko brać zanim wyląduje w hucie. Później się go zidentyfikuje. Jest chyba w miarę kompletny, warto go uratować i przekazać w ręce ludzi którzy się nim zajmą. Możesz spróbować dowiedzieć się czegoś na poniższym forum. http://www.retrotraktor.pl/phpBB3/index.php
×
×
 • Create New...

Important Information