Skocz do zawartości

Bagnet mauser k98 - chrom


raptor48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kolega znalazł kiedyś na poddaszu bagnet, stan prawie idealny, leciutki nalot rdzy tylko z jednej strony. Położył go w garażu. Po pewnym czasie przyjechał znajomy i powiedział że mu ten bagnet odnowi 😒. Oddał mu bagnet w takim stanie jak na zdjęciu 😥.
Czy można coś z tym zrobić żeby przywrócić stan pierwotny?
Czy tej warstwy chrom nie można już usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My god... nadgorliwość jest gorsza od komunizmu.
Generalnie można usunąć chrom galwanicznie, choć jak znam życie to jesli był oksydowany to tej oksydy już nie ma. no ale chociaż zostanie ładna zdrowa stal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka lat temu miałem pruskiego zastępczaka" cały w chromie,oddałem go do galwanizerii a oni po prostu wrzucili go do kwasu.Po chromie zostało wspomnienie z kwasem walczę do dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mu spokój, jemu już nic nie pomoże i nic nie zaszkodzi. Po zdjęciu elektrolitycznym chromu będą wżery. Mechanicznie ściągać, to będzie mocno szlifowany. Tak to przynajmniej ładny otwieracz do piwa.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że przed chromowaniem i tak był cały przeszlifowany więc i tak z niego nic nie będzie. Aż mnie kurw...ca trafia bo podobno był w stanie idealnym jedynie z jednej strony był lekki nalot rdzawy.
No cóż, nic już chyba z nim nie zrobię.
Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie