Irke Posted September 15, 2017 Author Posted September 15, 2017 Świetny pomysł, realizacja. Trzeba przekazywać dalej :-)http://niezalezna.pl/203304-niezwyciezeni-takiego-filmu-jeszcze-nie-bylo-obejrzyj-konieczniehttp://niezwyciezeni-film.pl/
czaczaNN Posted September 15, 2017 Posted September 15, 2017 Chyba zapomnieli w tym filmie o 1 i 2 AWP no coz mamy wybiorcza historie . A szkoda bo krew przelana za Ojczyzne zawsze jest taka samo droga.
bjar_1 Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Myślę, że nie zapomnieli i to celowy zabieg. 1 i 2 AWP na cenzurowanym.Ogólnie słuszna to jest koncepcja (tego filmu). Może jakiś cymbał na zachodzie obejrzy i coś zapamięta.
maciejos1106 Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Na facebooku IPN w jednym z komentarzy jak dobrze pamietam, tlunaczyl ze brak wzmianki o 1 i 2 armi LWP wynika z tego ze spot/film trwa 4 minuty i nie bylo mozliwosci jego przedluzenia stąd mogą wynikać pewne braki.
Czlowieksniegu Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 maciejos1106 (52 / 5) 2017-09-16 16:24:32Nie mam facebooka, ale jeśli naprawdę w ten sposób wytłumaczono brak I i II WP, to sobie sami w stopę strzelają. Choć trzeba im przyznać, że mają w tym wprawę :-)
fala Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Tak jakoś mam że kiedy czytam albo słyszę skrót IPN" to zmywarka do garów zwiększa obroty.
Romek_66 Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Po tym co widzę , to trzeba mieć pretensję do naszych ,, aliantów ,że pomogli nam wygrać tę wojnę .Sami dalibyśmy radę . : )
Irke Posted September 18, 2017 Author Posted September 18, 2017 Chyba nie zauważyliście w tym filmie, że na mapie głównych bitew polskiego żołnierza jest pokazane Lenino.
Sōji Okita Posted September 22, 2017 Posted September 22, 2017 Propaganda w najgorszym stylu. Polski żołnierz Września pokazany jako heros ulegający przemożnej sile. Żart, mający na celu ogłupić wszystkich. Dotychczas nasza wyobraźnia doskonale działa wg planów niemieckiej propagandy. Popularny plakat goebbelsowski ferował czytelny komunikat: Anglio twoje dzieło. Na obrazku widać było polskiego rannego żołnierza na tle ruin i trupów, który z pretensją wskazywał na zniszczenia. I tak jest dokładnie w tym filmie. Polski heroizm, zdrada, terror, mordy i my niezłomni. Historia szczególnie w naszym przypadku uczy, że niczego nikt tu się nie nauczył. Nie wyciąga się wniosków z bezprzykładnej klęski i IV zaboru, tylko akcentuje się winę innych za ten stan rzeczy. Jakże łatwiej byłoby pokazać setki tysięcy idących dobrowolnie do niewoli Polaków, których nic tak nie oszukało, jak polityka władz II RP.
Czlowieksniegu Posted September 23, 2017 Posted September 23, 2017 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22415881,youtube-zablokowal-animowany-film-ipn-ktos-zglosil-roszczenia.html#MTstream
Czlowieksniegu Posted September 24, 2017 Posted September 24, 2017 YouTube odblokował animowany film IPN. Roszczenia do praw autorskich zostały wycofane http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22415881,youtube-zablokowal-animowany-film-ipn-ktos-zglosil-roszczenia.html#BoxNewsLink&a=66&c=96
zuki Posted September 24, 2017 Posted September 24, 2017 Filmik jest świetny, tylko widownia nieprzygotowana.Mam nadzieję, że to się zmieni niebawem, o czerwonych nie piszę, bo do nich się nie mówi tylko od razu strzela, i o ironio to nie ich wina.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.