Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Mam pytanie: zamieszczona w dniu 2017-10-11 11:46:49 fotografia Mieczysława Szczudłowskiego jest zapewne fragmentem większej fotografii. Jeśli tak, to czy byłoby możliwe zamieszczenie tej całej fotografii?
Napisano

Tak, jest fragmentem większej fotografii. Ale osoby na niej umieszczone, oprócz jeszcze jednego oficera lotnictwa,są poza tematem tego wątku.
NAC, sygnatura 1-W-818

Napisano

Dekoracja przez ministra komunikacji zasłużonych dla lotnictwa cywilnego, czerwiec 1939. Od prawej: Zygfryd Piątkowski, Wacław Makowski, Augustyn Domes.

  • 2 weeks later...
Napisano
Pytanie:
Koloman (55 / 0)
2017-10-30 01:17:05
Mam pytanie: zamieszczona w dniu 2017-10-11 11:46:49 fotografia Mieczysława Szczudłowskiego jest zapewne fragmentem większej fotografii. Jeśli tak, to czy byłoby możliwe zamieszczenie tej całej fotografii?
Odpowiedź:
formoza58 (21726 / 166)
2017-10-30 11:27:20
Tak, jest fragmentem większej fotografii. Ale osoby na niej umieszczone, oprócz jeszcze jednego oficera lotnictwa,są poza tematem tego wątku.

A niby dlaczego nie można zamieścić zdjęcia tym bardziej, że jak podano jest na nim jeszcze jeden oficer lotnictwa ?
Tzn. jak mamy zdjęcia grupowe osób a wśród nich jest np. lotnik to należy tą postać wyciąć by zamieścić ?!
Kompletna paranoja !
Napisano
Kolego Sedco Express,zamiast paranoić", jeśli chciałeś umieścić, nic nie stoi na przeszkodzie. Tym bardziej, że podałem na łamach Koledze Kolomanowi sygnaturę tego zdjęcia...
To nie paranoja, tylko dylemat i konsekwencja małej rozdzielczości w portalu. Poza tym... hmm, może w tym przypadku z ostrożności chciałem się stosować do konkretnego tematu tego wątku. Jak znam życie, to zaraz pojawiłby się komentarz któregoś z kolegów, że po pierwsze malutkie i nieczytelne, lotników jest tylko dwóch, albo inne blebleble" ...
Tak,że Kolego Sedco Express nie paranoja to, lecz konieczność. Ale przecież droga wolna", jest sygnatura tej fotografii, wrzuć je,
możesz przecież , prawda?...
Napisano
I jeszcze jedno. Jak wspomniałem, w moim poście, który niekompletnie cytowałeś, jest i sygnatura i kadr drugiego lotnika.To tak, gwoli przypomnienia...
Napisano

Zdj. było już zamieszczone w dziale Polskie samoloty"
Breguet Bre XIVA - 03.-10.09.1922 I Międzynarodowe Zawody Lotnicze w Zurychu.
Od lewej:
- sierż.mech.(nn)Kobuz
- kpt.pil. Józef Krzyszkowski
- kpt.obs. Czesław Filipowicz
- ppłk pil. inż. Ludomił Rayski
- por.pil. Stefan Poawlikowski
- sierż.mech. Stefan Kłosek

Napisano

Personel 7.EM i z eskadr II i III DL.
Lwów - lotnisko, maj 1921 r.
Stoją od lewej w górnym rzędzie:
- sierż.(st.sierż?) NN
- por.pil. Ludwik Idzikowski
- por.pil. NN
- por.NN
- ppor.NN
- kpt. pil. Zbigniew Orzechowski (adiutant dcy 7.EM)
- ppor(?) NN
Siedzą od lewej:
- kpt.gosp./adm. Leon Sakowicz (oficer kasowy III DL)
- por. NN
- kpt.obs. Karol Friser (dca II DL)
- mjr pil. Ludomił Rayski (dowódca III DL)
- kpt.pil. Władysław Konopka (dowódca 7.EM)
- kpt.pil. Antoni Poznański (z-ca dcy 7.EM)
Leży:
- ppor.obs. Bronisław Fabian (6.EL)

  • 3 weeks later...
Napisano
Ta trójka szeregowców to może być zidentyfikowana chyba tylko przez najbliższą rodzinę. Inna sprawa, że to nie muszą być lotnicy - nie noszą żadnych odznak na to wskazujących. To, ze noszą mundury lotnicze to jeszcze nic nie znaczy - mogą to być na przykład kucharze.
Bardzo słusznie napisał Kolega formoza58 w poprzedzającym poście:
Pamiątka ze służby ŻOŁNIERZA z 5 Pułku lotniczego"
Bo nie kazdy żołnierz służący w pułku lotniczym to zaraz lotnik.
Nawiasem mówiąc ramka tej fotografii to cudo!!!!
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie