Koloman Napisano 30 Październik 2017 Napisano 30 Październik 2017 Kapitan pilot Wiktor Komorowski z 4.Pułku Lotniczego.Zamordowany we wroclawskim więzieniu w 1952 roku.Wczesniej UB zamordowało jego dwoch synów.
Koloman Napisano 30 Październik 2017 Napisano 30 Październik 2017 Mam pytanie: zamieszczona w dniu 2017-10-11 11:46:49 fotografia Mieczysława Szczudłowskiego jest zapewne fragmentem większej fotografii. Jeśli tak, to czy byłoby możliwe zamieszczenie tej całej fotografii?
formoza58 Napisano 30 Październik 2017 Autor Napisano 30 Październik 2017 Tak, jest fragmentem większej fotografii. Ale osoby na niej umieszczone, oprócz jeszcze jednego oficera lotnictwa,są poza tematem tego wątku.NAC, sygnatura 1-W-818
Koloman Napisano 30 Październik 2017 Napisano 30 Październik 2017 Dekoracja przez ministra komunikacji zasłużonych dla lotnictwa cywilnego, czerwiec 1939. Od prawej: Zygfryd Piątkowski, Wacław Makowski, Augustyn Domes.
Sedco Express Napisano 11 Listopad 2017 Napisano 11 Listopad 2017 Pytanie:Koloman (55 / 0) 2017-10-30 01:17:05Mam pytanie: zamieszczona w dniu 2017-10-11 11:46:49 fotografia Mieczysława Szczudłowskiego jest zapewne fragmentem większej fotografii. Jeśli tak, to czy byłoby możliwe zamieszczenie tej całej fotografii?Odpowiedź: formoza58 (21726 / 166) 2017-10-30 11:27:20Tak, jest fragmentem większej fotografii. Ale osoby na niej umieszczone, oprócz jeszcze jednego oficera lotnictwa,są poza tematem tego wątku.A niby dlaczego nie można zamieścić zdjęcia tym bardziej, że jak podano jest na nim jeszcze jeden oficer lotnictwa ?Tzn. jak mamy zdjęcia grupowe osób a wśród nich jest np. lotnik to należy tą postać wyciąć by zamieścić ?!Kompletna paranoja !
formoza58 Napisano 11 Listopad 2017 Autor Napisano 11 Listopad 2017 Kolego Sedco Express,zamiast paranoić", jeśli chciałeś umieścić, nic nie stoi na przeszkodzie. Tym bardziej, że podałem na łamach Koledze Kolomanowi sygnaturę tego zdjęcia...To nie paranoja, tylko dylemat i konsekwencja małej rozdzielczości w portalu. Poza tym... hmm, może w tym przypadku z ostrożności chciałem się stosować do konkretnego tematu tego wątku. Jak znam życie, to zaraz pojawiłby się komentarz któregoś z kolegów, że po pierwsze malutkie i nieczytelne, lotników jest tylko dwóch, albo inne blebleble" ...Tak,że Kolego Sedco Express nie paranoja to, lecz konieczność. Ale przecież droga wolna", jest sygnatura tej fotografii, wrzuć je, możesz przecież , prawda?...
formoza58 Napisano 11 Listopad 2017 Autor Napisano 11 Listopad 2017 I jeszcze jedno. Jak wspomniałem, w moim poście, który niekompletnie cytowałeś, jest i sygnatura i kadr drugiego lotnika.To tak, gwoli przypomnienia...
formoza58 Napisano 12 Listopad 2017 Autor Napisano 12 Listopad 2017 Delegacja 6 Pułku Lotniczego u Prezydenta RP, w drugiej połowie lat trzydziestych.
formoza58 Napisano 12 Listopad 2017 Autor Napisano 12 Listopad 2017 Z zawodów spadochronowych w 2 Pułku Lotniczym.
Sedco Express Napisano 14 Listopad 2017 Napisano 14 Listopad 2017 Zdj. było już zamieszczone w dziale Polskie samoloty"Breguet Bre XIVA - 03.-10.09.1922 I Międzynarodowe Zawody Lotnicze w Zurychu.Od lewej:- sierż.mech.(nn)Kobuz- kpt.pil. Józef Krzyszkowski- kpt.obs. Czesław Filipowicz- ppłk pil. inż. Ludomił Rayski- por.pil. Stefan Poawlikowski- sierż.mech. Stefan Kłosek
Sedco Express Napisano 15 Listopad 2017 Napisano 15 Listopad 2017 formoza58 (21933 / 167)2017-05-12 22:08:48kpt.pil. Ignacy Giedgowd
Sedco Express Napisano 15 Listopad 2017 Napisano 15 Listopad 2017 formoza58 (21943 / 167)2017-10-30 11:27:20ppłk.dypl. obs.pil. Olgierd Tuskiewicz
Sedco Express Napisano 17 Listopad 2017 Napisano 17 Listopad 2017 Personel 7.EM i z eskadr II i III DL.Lwów - lotnisko, maj 1921 r.Stoją od lewej w górnym rzędzie:- sierż.(st.sierż?) NN- por.pil. Ludwik Idzikowski- por.pil. NN- por.NN- ppor.NN- kpt. pil. Zbigniew Orzechowski (adiutant dcy 7.EM)- ppor(?) NNSiedzą od lewej:- kpt.gosp./adm. Leon Sakowicz (oficer kasowy III DL)- por. NN- kpt.obs. Karol Friser (dca II DL)- mjr pil. Ludomił Rayski (dowódca III DL)- kpt.pil. Władysław Konopka (dowódca 7.EM)- kpt.pil. Antoni Poznański (z-ca dcy 7.EM)Leży:- ppor.obs. Bronisław Fabian (6.EL)
formoza58 Napisano 17 Listopad 2017 Autor Napisano 17 Listopad 2017 Kpt.pil. Kazimierz Słowiński.We wrześniu 1939 roku dowódca 2 ( 22) Eskadry Bombowej Lekkiej. Poległ 3 września pod Gidlami w rejonie Radomska.
formoza58 Napisano 11 Grudzień 2017 Autor Napisano 11 Grudzień 2017 Pamiątka ze służby żołnierza z 5 Pułku Lotniczego.
Koloman Napisano 12 Grudzień 2017 Napisano 12 Grudzień 2017 Ta trójka szeregowców to może być zidentyfikowana chyba tylko przez najbliższą rodzinę. Inna sprawa, że to nie muszą być lotnicy - nie noszą żadnych odznak na to wskazujących. To, ze noszą mundury lotnicze to jeszcze nic nie znaczy - mogą to być na przykład kucharze.Bardzo słusznie napisał Kolega formoza58 w poprzedzającym poście:Pamiątka ze służby ŻOŁNIERZA z 5 Pułku lotniczego"Bo nie kazdy żołnierz służący w pułku lotniczym to zaraz lotnik.Nawiasem mówiąc ramka tej fotografii to cudo!!!!
formoza58 Napisano 5 Styczeń 2018 Autor Napisano 5 Styczeń 2018 Płk. pil. Bolesław Stachoń podczas święta 4 Pułku Lotniczego, w 1939 roku.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się