Skocz do zawartości
  • 0

Notek od czego?


reyer8

Pytanie

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

to dlaczego na jednej nie polskiej stronie militrnej pisalo ze uzywane w ladowiskach polowych, takich prowizorycznych? wytlumacz madralo. czy ty jestes expertem lotnictwa z czasow 2 wojny ze wszytsko podwazasz? taki jestes wszechwiedzacy ze po czasie znalazles fotki jakiego szrotu i wstawiasz jako fotki pogladowe, jak by w necie nie bylo ciekawszych i przedmotu w lepszym stanie,,,wez wyluzuj kolego troszke,skoro ktos pisze ze byly uzywane to moze i byly rostawione np przy starcie jakiegos samolotu ,przeciez samoloty tez startowaly na polanach i w innych warunkach, ja nie napislem ze jako oswietlenie glowne na normalnych lotniskach,,,skoro wstawiles zdjecie reklamy niemieckiej i napisales ze lampa oswietleniowa to czemu nie znalazles tego co ja i nie pofatygowales sie zeby przetlumaczyc sobie opis ze ten notek byl wyprodukowany z mysle o obozach pracy/
bez sensu ta polemika.ja sie nie upieram od czego byly od czego sluzyly, ja sie tylko opieram na tym co czytam na zagranicznych forach.
a tak na marginesie tutaj na forum , to tez spece " sie trfiaja bo juz kiedsy mialam z nimi do czynienie co bladego pojecia nie maja.
a czy ten notek byl uzywany tu czy tam, to dobrez wiadomo ze w pozniejszych okresach wojny wszytsko bylo uzywane wszedzie, taki pzymus sytuacyjny.wiec nie mozna stanowczo wykluczyc ze gdzies byly uzywane.powtarzem ze opieram sie na forach militarnych . a Ty sie bardzo goraczkujesz.
mysle ze naprawde temat wyczerpany i bez sensu dalsze wywody.a identyfikacja z napisu na broszurze ze to lampa to naprawde niesamowite odkrycie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu nie tup już tak nóżkami bo się zapocisz. Widzę ze masz duży problem z znalezieniem instrukcji obsługi. Tak się składa iż tez jestem uczestnikiem wielu for zagranicznych" i nie mam z tym problemu.Poczytaj sobie o podłączeniu, żarówkach i jaki tam zastosowano transformator itd

Ulotkę już dawno znalazłem na naszym forum MBP i tu http://www.nrw-zwangsarbeit.de/ .... wiec nie musisz już się martwic o tłumaczenie

Daj mi 15 min to ci zrobię wykład na temat oświetlenia niemieckich lotnisk polowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie jestem misiem,,,
po drugie mialem na mysli start a nie podejscie do ladowania, a po drugie to twoja wiszaca lampka naftowa jako oswietlenie lotniska polowego ,,skoro lampka na nafte mogla byc to czemu nie notek jakos oznaczenie lini czy jakis puktow na teranie ladowiska czy placu staru czy nawet miejsca do zaparkowania".
jak myslisz lampa naftowa o otwartym"świetle czy notek o ukrytym" miejscu emisji swiatla jest latwejsze do wykrycia przez lotnictwo wroga?////
wiesz co mialem w rece mase roznych rzeczy ktorych , mysle ze mogles nie wiedziec o ich istnieniu , kiedys mialem nawet lampe karbidowa ktora normalnie byla stosowana w samochodach z poczatki XX wieku, i jak sie okazalo byly one stosowane nawet w lotnictwie z pocztaku XX wieku, chcesz tez to podwazyc?bo widze ze twoja wiedza jest bardzo szeroka Panie expercie.
a co do notka to opieram sie na tym co pisze w internecie .
no dobra zostawie to bez komentarza skoro uwazasz ze jestes madrzejszy niz broszura notka wydana przez producenta.ktoey napisal wyraznie jakie bylo przeznaczenie.
i czy myslisz ze w karzdych warunkach, oddzialy niemeickie mialy pod reka takie stacje oswietleniowe zeby wystartowac awaryjnie czy w razie poyrezby pojedzynczy samolot na łące?
ja sie nie uwazam za speca od lotnictwa, ale skoro spotykam sie z takiem opisem przeznaczenia to to cytuje a ty ze ja pisze bzdury,,,
ja podrozuje troszke po swiecie i jakie widzialem wspolczesnie oswietlenie pasow i yerenow lotniczych w orznych czesciach swiata to tez byc w to nie uwierzyl,ale to juz wspolczesne lata.
czytam odkrywce od dluzszego czsu i widze ze czesc (ta gprsza) ludzi ktorzy sie tutaj wypowiadaja , nie umie normalnie rozmawiac tylko odrazu w argesja i filozofiami. po to jest to formu zeby wymieniac pogalday ,opinie i wiedze a nie zeby na ogos naskaiwac i sie wymadrzac.
ponawiam pytanie skoro taki jestes spac to dlaczego jakos pierwsze identyfikacje wstawiles zdjciaa jakiegos zlomo , po ktorych nawet ktos nie w temacie nie byl wstanie zobaczyc jak takie urzadzenie wyglada.czyzby ciezko bylo znalesc zdjecia obiektu z calej okazalosci i dobrym stanie?
a twoj plan pasa startowego ma sie nijak do notka, tak tak jak bys pokazla zdjecie mąki przy pytaniu o naleśniki.
moze iedsy znajde zdjecie notka na terenie zwiazanym z lotnictwem, bo narazie to tylko czyjes opisy, i wtedy moze przestaniesz wszytsko podwazac.bo przedstawiaja same szkoce jak powwinno wygladac oswietlenie regulaminowe lotnisk polowych ma sie nijak do sposobow wykorzystywanych w warunkach prowizorycznych. jesli notek byl wyprodukowany i przeznaczony do oswietlenia jakis powierzchni w obozie to dlaczego nie mogl by byc wykorzystany do sygnalizacji miejsca na terenie lotnisak prowizorycznego?nieby dlaczego nie? nasi partyzanci palili ogniska i tez nie narzekali a mysle ze jesli by mieli naotki i zasilanie z uata to tez by tym sie posiłkowali a nie rozpalali ogien....
co to za nawyk ze czesci odkrywcow lubi wsyztsko negowac i podwazac?
byles ty chociaz na jakis spotkaniach miloitarnych zagranica gdzie ludzie maja potezne kolekcje i wiedze?oczywiscei masa kolekcjonerow z polski roznieaz ma wiedz e bo mam kilka znajomych co posaiadaj wyjatkowe kolekcjce, niektory wyjatkowe na caly swiat! czy Ty tylko siedzisz przezd kompem i przelewasz na monitor swoja wiedze? troszke szacunku dla innych a nie misiu i ze misiu pisze bzdury.
mi jest naprawde obojetne do czego sluzyl ten notek.poprostu liczylem na rzeczowa pomoc a nie opryskliwe odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu weź kropelki bo się oplułeś.

Czym się rożni oświetlenie pasa do startu czy lądowania.
Może ja mechanik lotniczy czegoś na ten temat nie wiem.

Zdjęcia pochodzą z niemieckiej instrukcji gdzie przewidziano różne sytuacje, stad tez lampa naftowa.

A czy bylem tu czy tam; W miesiącu macam trochę samolotów i czołgów.
A na co dzień udzielam się w
American Airpower Museum
Floyd Bennett Field Hangar B
Intrepid Sea, Air & Space Museum
Museum of American Armor

Ostatnio uczestniczyłem w pozyskaniu i przekazaniu do MBP Poznań DINGO. ( jak wiesz w ogóle co to jest )
W tej chwili przygotowuje MiGà-21 do malowania.

..... I szkoda mi czasu na pisanie z takim gamoniem jak ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas na lotnisku służył do startów i do lądowania, więc takie oświetlenie, niewidoczne dla samolotu podchodzącego do lądowania nie mogło być stosowane. Czy było w innych miejscach na terenie lotniska - trudno stwierdzić. Nie słyszałem, żeby gdzieś na którymś coś takiego wyszło. W każdym razie był to sprzęt przenośny, a nie do montowania na stałe, więc pojazdy odpadały. Znalazłem nawet skrzynkę na to ustrojstwo, co potwierdza fakt, że było mobilne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wood cos tam, to ze maliujesz samoloty to nie znaczy ze masz absolutna wiedze;
a gamon to masz na drugie; wg mnie nawet nie umiesz prowadzic duskusji tylko umiesz sie hamsko odzywac; prostak jestes i tyle!
i powtarzam mam gdzies do czego sluzyl ten nitek, napisalem tylko co znalalem w necie, bo ty na pocztaku odnalazes tylko fotki zlomu, taki jestes bystrzacha;
dla mnie koniec tematu, bo ie widze poytrzeby dalszej polemiki, skoro wrzucajac tutaj przedmiot do inetyfikacji odrazu ktos mnie obrzuca blotem;
jesli pytam o inedtyfikacje to znaczy ze nie mam wiedzy i czekam na opinie, a identyfikacja ze to lampa naprawde swiadczy tylko o wiedzy osoby ktora tutaj sie udzieje, przeciez widze ze to nie szafa grajac panie wood...
dla mnie koniec a jak ktos chce sie jeszcze pôpisywac to miejsca w tym watku jeszzce jest sporo, wiec do dziela panie specu;;;;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie