Skocz do zawartości

Jednostki MW w latach 1921- 1945.


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie Groma obok doku widziałem gdzieś datowane na 1937, bardziej chodziło o opis, że dok w przebudowie.
Zbudowany w WPMW w Gdyni 1931-33, przebudowany w 1937. Przetrwał wojnę i służył w SMW do 1987.

Dok duży MW wodowano w listopadzie 1938, ukończono w połowie 1939.
Strona internetowa doku posiada błąd, jedno ze zdjęć przedstawia dok z Gdańska.

Dok stoczni gdyńskiej zbudowano w 1881-2 w Hamburgu, zakupiono w 1929 lub 1930.

Bałtyk remontowała Danziger Werft, Grom stoi na tym samym doku. DOCK I
Dlaczego nie na gdyńskim ?
Byłem przekonany że to już MW, dopiero dwie fotki obok siebie uwypukliły różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zdjęcie ''Hallera'' 2017-11-23, 15:16:56 to chyba fragment większej całości z promocji na ''Bałtyku''. Po lewej powinno być pół holownika ...
Można prosić o takie ładne jego powiększenie, chodzi o nazwę na dziobie. Podobno to ''Wanda'', mam jednak wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cudeńka Ci wychodzą niesamowite, ale eee, to jeszcze jakieś inne zdjęcie, nie to od ''Sokoła'' i ''Wandy''. Na papierowych wersjach nie mam doku z ''Mazurem''.


''Mazur'' miał etat instruktora artylerii do 15X 1935 czyli w tym czasie raczej był jeszcze w służbie i do przebudowy poszedł po tej dacie. Kadłub jest goły a pora roku patrząc po drzewach letnia. 1936 rok.

Zauważ dom z balkonami po prawej, ul. Arciszewskich 23. Nie ma go na zdjęciu z którego jest zaczerpnięta ''Wanda'' (wg NAC 1934, u mnie o zgrozo nawet 1937). Nie ma go też na zdjęciu z wizyty francuskiego admirała datowanym na 1931.
Jest natomiast na zdjęciu z ''Sokołem'' z 1932, jeszcze bez stolarki okiennej. Na nim też widać na rogu nabrzeża stojący bok małego doku (ukończony w 1933), tak więc ten 1932 jest raczej pewny.
Dlatego to zdjęcie z ''Wandą'' datuję najpóźniej na 1931 (1929-31).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie